Lenovo ideapad 320-17ikb - problem z ładowaniem

14 paź 2020, 10:43
Milorrd

Milorrd

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Lenovo ideapad 320-17ikb - problem z ładowaniem

14 paź 2020, 10:43
Witam. Od półtora roku użytkuje wyżej wymieniony model laptopa. W ostatnim czasie zauważyłem, że bateria trzyma krócej. Dzisiaj nagle w czasie użytkowania pojemność spadła do 0% i laptop się wyłączył. Po podłączeniu zasilacza i ponownym włączeniu bateria już się nie ładuje. Cały czas widnieje 0%. Po najechaniu na ikonę baterii wyświetla się czas do naładowania baterii w granicach 1-2 godzin. Po odłączeniu zasilacza pojawia się na niej czerwony krzyżyk. Szukając pomocy znalazłem wątki gdzie zalecano usunięcie sterowników i ponowne włączenie komputera. Tak też zrobiłem lecz to nie pomogło. Uruchomiłem też lenovo vantage i dołożyłem na pasku wskaźnik ładowania baterii ale on tez wyświetla 0%. Próbowałem też wyłączyć laptop, odłączyć zasilacz, przytrzymać 30-60 sekund przycisk zasilania, podłączyć zasilacz, ponownie wcisnąć na 30-60 sekund przycisk zasilania a następnie włączyć laptop i problem pozostaje ten sam. Zauważyłem że po włączeniu laptopa na ikonie baterii pasek ładowania rusza się po czym po 10 sekundach już się nie pokazuje. Czy można jeszcze coś zdziałać domowymi sposobami? Czy to może oznaczać, że bateria to szrot i należałoby ją wymienić?

Re: Lenovo ideapad 320-17ikb - problem z ładowaniem

14 paź 2020, 15:55
admin

admin

moderator 2477 posty 35 pkt.

14 paź 2020, 15:55
Wygląda na to, że wyczerpałeś juz opcje diagnostyczne i niestety wszystko wskazuje na to, że akumulator nadaje się już tylko do wymiany :(

15 paź 2020, 06:52
Milorrd

Milorrd

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

15 paź 2020, 06:52
Ok. Rozumiem. Więc muszę się rozejrzeć za baterią.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo