Re: Jakie macie skuteczne sposoby na naukę angielskiego?

20 lis 2019, 14:10
tenemarv

tenemarv

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

20 lis 2019, 14:10
Aplikacji do nauki angielskiego jest mnóstwo. Apki doskonale nadają się do utrwalania słówek i ich najważniejsza zaletą jest to, że telefon masz wszędzie: w szkole, pracy, łóżku i w WC :-) Z aplikacji próbowałem kilku: DuoLingo, Wordbit i innych. Żadna do końca mnie nie satysfakcjonowała. Najbardziej brakowało mi wprowadzanie własnych słów do nauki po lekcji - ściśle związanych z tym czego się akurat uczę. Aktualnie korzystam z apki WordsBucket - https://wordsbucket.com/ . Zdecydowanie polecam.
Oprócz tego YouTube. Jest wiele pomocnych kanałów gdzie nauczysz się gramatyki.

27 maja 2020, 00:45
StBanas

StBanas

Początkujący User 7 posty 0 pkt.

27 maja 2020, 00:45
Wszystkie z proponowanych "sposobów" uczenia się języków obcych są w pewnym sensie skuteczne;
Jednak, moim zdaniem, każdy ma swój własny styl uczenia się ( i pewnie samouczenia) i powinien dostosować sposób do tego stylu; jednym pomaga wielokrotne powtarzanie tych samych słów i zwrotów inni wolą słuchać bo mają problem z przełamaniem bariery kontaktu bezpośredniego i mówieniu; jeszcz inni czytają treści książek, artykułów etc. tłumacząc je i zapamiętując; liczni korzystają najbardziej z konwersacji itd... jeszcze inni mają po prostu talent do języków, dobrą pamięć i ogólnie wszystko to, czego nam brakuje;
niezależnie jednak od tego, najważniejsze są chyba determinacja, motywacja, dyscyplina i upór... i praca;
każde nowe słowo, każdy powtórzony wyraz, każda zapamiętana reguła zbliża nas do takiego szczęśliwego momentu, w którym zaczynamy rozumieć co słyszymy i czytamy, a wkrótce potem zauważamy, że to co mówimy do innych w ich języku, jest przez nich zrozumiane - to są prawdziwie szczęśliwe chwile; są wprawdzie i trudniejsze momenty (zdarza się i powinno dodatkowo nas motywować) ale nie należy się tym przejmować;
to pytanie z tytułu posta warto by w zasadzie nieco zmodernizować:
1. czy ucząc się po 30 nowych, słów dziennie przybliżam się do opanowania języka obcego, niezależnie od sposobu nauki tego języka, jaki wybrałem?
2. czy mogę szybko nauczyć się mówić po angielsku, jeśli będę czytać książki w oryginale?
no i oczywiście jest jeszcze funkcja celu :) czyli np. takie pytania:
3. jakim językiem porozumiewają się mieszkańcy UK i dlaczego jest on różny od tego, który słyszałem w filmach?
4. dokąd wyjechać, żeby nauczyć się najładniejszej angielszczyzny?
5. co będę "robił" z moim angielskim? (IT, czytał gazety, oglądał seriale, tłumaczył "Finnegans wake" Joyca?
(tu próbka (mam nadzieję, że nie łamię niczyich praw cytując z powołaniem na  źródło) : "What clashes here of wills gen wonts, oystrygods gaggin fishy- gods! Brékkek Kékkek Kékkek Kékkek! Kóax Kóax Kóax! Ualu Ualu Ualu! Quaouauh! Where the Baddelaries partisans are still out to mathmaster Malachus Micgranes and the Verdons cata-pelting the camibalistics out of the Whoyteboyce of Hoodie Head. Assiegates and boomeringstroms. Sod's brood, be me fear! Sanglorians, save! Arms apeal with larms, appalling. Killykillkilly: a toll, a toll. What chance cuddleys, what cashels aired and ventilated! What bidimetoloves sinduced by what tegotetab
solvers! What true feeling for their's hayair with what strawng voice of false jiccup!" - to najpiękniejszy bełkot jaki wygenerował ludzki umysł...
odpowiadając wreszcie na pierwotne pytanie: uczyłem się kilkoma sposobami (czytam, słucham, mówię, piszę) ale jednak zgadzam się, że najbardziej pomocne były kontakty bezpośrednie; o dziwo najwięcej nauczyłem się od Irlandczyków, z których większość nie mówiła dobrym angielskim;

09 lip 2020, 12:44
MariaSundarska

MariaSundarska

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

09 lip 2020, 12:44
fajny wątek. też chę zacząć uczyć się angielskiego, myślę sprobować na portale coursera. czy ktoś coś poleci?

16 paź 2020, 09:17
Mariusz789

Mariusz789

Początkujący User 9 posty 0 pkt.

16 paź 2020, 09:17
Jedyny skuteczny sposób jak dla mnie to rozmowa z obcokrajowcem. Częsta, regularna rozmowa :) W ten sposób jesteśmy w stanie bardzo szybko opanować perfekcyjna komunikację.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo