Re: Kłopoty z uruchamianiem

15 lut 2019, 14:03
bobo44

bobo44

Początkujący User 9 posty 0 pkt.

15 lut 2019, 14:03
Witam
zrobiłem tak jak napisano czyli odinstalowałem a nastepnie akcja i znalazł klawiaturę sterownik pisze że dział poprawnie i nie ma nowszej wersji,klawiatura dalej nie działa.

15 lut 2019, 17:59
admin

admin

moderator 2697 posty 35 pkt.

15 lut 2019, 17:59
Rozumiem, że po odinstalowaniu sterownika został on na nowo przez Ciebie zainstalowany i nic to nie zmieniło, tak?

Czy próbowałeś opisanej przeze mnie wcześniej metody wyjęcia baterii i przytrzymania przycisku POWER?

Później sugerowałbym włączyć wiersz poleceń (Start -> CMD -> uruchom jako administrator) i wpisanie po kolei poniższych komend:
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /ScanOs
bootrec /rebuildBcd
Każda z nich wywoła proces, który może zająć kilka minut, więc uzbrój się w cierpliwość.

16 lut 2019, 22:46
Annunak94

Annunak94

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

16 lut 2019, 22:46
Ile lat ma sprzęt?

Nie zalałeś go może?
Objawy przeskakiwania obrazu kojarzą mi się z lekkim zalaniem plus niedziałającą klawiaturą..

Jeżeli nie zalałeś to spróbuj postawić system od nowa, jedyne co działa na windzie.

Ostatnia opcja co mi przychodzi do głowy to kolejna trafna aktualizacja z ms. Aktualizowałeś go i po tym zaczął wariować ?

20 lut 2019, 09:05
bobo44

bobo44

20 lut 2019, 09:05
Witam
przepraszam że tak póżno ale nie było mnie, jeżeli chodzi o wykonanie tych poleceń nic nie dało
powiem więcej podstawiłem nową klawiaturę niestety to też nie to
system był wgrywany od nowa poprzez recovery też nic nie dało
teraz to pozostaje tylko płyta główna bo nic wiecej nie ma

20 lut 2019, 12:45
bobo44

bobo44

20 lut 2019, 12:45
witam
teraz zauwazyłem ze w menagerze urzadzen nie widac klawiatury ani tachball, w akcji nie może znależć.

20 lut 2019, 18:32
admin

admin

20 lut 2019, 18:32
Jeszcze raz :)
Co zrobiłeś? Wymieniłeś klawiaturę na nową i przywróciłeś system do ustawień fabrycznych?
I, jak rozumiem, niewiele to dało?
Klawiatura nie działa? Obraz przestał się obracać?
Zainstalowałeś sterowniki touchpada i uruchomiłeś go w ustawieniach Windowsa?

20 lut 2019, 20:49
bobo44

bobo44

20 lut 2019, 20:49
witam
w poprzednich postach bywa mowa o sterownikach klawiatury żeby odinstalować i na nowo zainstalować wtedy miałem podpietą zewnętrzną klawiaturę dlatego wszystko działało tzn. można było odinstalować sterowniki klawiatury i na nowo zainstalować.
1. podpiąłem nową klawiaturę i dalej nie działala klawiatura objaw ten sam czyli wróciłem do starej
2 zrobilem recovery systemu i dalej nie działa
3 zauważyłem że w mengerze urządzeń nie ma klawiatury ani tachpda
4 próbowałem poprzez akcja- poszukaj sprzęt nie znalazł klawiatury ani tachpada
wniosek: klawiatura jest chyba sprawna
nie wiem jak zrobić aby w menegerze urządzeń znalazł klawiaturę

22 lut 2019, 17:15
admin

admin

22 lut 2019, 17:15
Nadal nie do końca rozumiem. Zastosujmy rozróżnienie na klawiaturę w laptopie i klawiaturę zewnętrzną, którą podłączasz do portu USB.
Popraw mnie więc, jeśli się mylę:
1. Podpiąłeś nową klawiaturę laptopową, ale nic to nie zmieniło. Nowa klawiatura również nie działała.
2. Po recovery nic się nie zmieniło.
3. Laptop nie wykrywa wbudowanej klawiatury (ani nowej ani starej) oraz touchpada.
Touchpad działa?

Jeśli jest tak, jak napisałem powyżej tj.:
1. Sprawdziłeś inną klawiaturę laptopową (oczywiście ten sam model) i ona też nie działa.
2. Touchpad jest niewykrywany i nie działa.
3. Recovery systemy nic nie dało.
to sugerowałbym oddanie sprzętu do serwisu do diagnozy. Bez fizycznego dostępu do sprzętu niewiele więcej będziemy w stanie tutaj wymyślić.

Dalej po głowie mi chodzi myśl, jakoby te objawy były spowodowane zalaniem. Albo czymś podobnym. Ciężko trochę uwierzyć, że stało się to ot tak.

23 lut 2021, 09:55
leich_tcv

leich_tcv

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

23 lut 2021, 09:55
Witam,
Przepraszam, że odkopuję tak stary wątek, ale mam dokładnie ten sam problem, a widzę, że nie został on rozwiązany. Postaram się szczegółowiej opisać problem, być może ktoś naprowadzi na rozwiązanie.

Więc od początku:
Laptop był używany był przez kilka miesięcy i w tym czasie był sporadycznie uruchamiany ponownie, jednak nie stanowiło to żadnego problemu. Ostatnio przez trzy dni po prostu się wyłączał, a z racji, że nie jest użytkowany przeze mnie, to dowiedziałem się o tym po czasie (nie mam więc dokładnych informacji co działo się w tym czasie). Gdy dostałem informację, że laptop sam się wyłącza, to zabrałem go do diagnozy i po uruchomieniu pojawił się ekran z menu "RECOVERY BOOT MENU". Niestety żaden klawisz (poza F8 - wyłączanie ekranu) nie działał. Udało mi się uruchomić go ponownie z wciśniętym klawiszem SHIFT i przywrócić system do stanu pierwotnego. Laptop uruchomił się ponownie i myślałem, że wszystko jest ok, jednak nie działał touchpad, ani klawiatura. Co było dziwne, to że zaraz po uruchomieniu udało mi się przesunąć kursorem za pomocą touchpada i nagle przestał działać. Zacząłem szukać przyczyny i zacząłem od sterowników. Oprogramowanie Lenovo, które samo powinno skanować sterowniki i je aktualizować, po zainstalowaniu się nie uruchamiało. Przy drugiej próbie instalacji poprosiło o zainstalowanie oprogramowania OneNote, ale to również nie pomogło. Pobrałem więc ręcznie sterowniki i w Menadżerze Urządzeń pojawił się touchpad i nawet zaczął działać. Uruchomiłem więc notatnik i okazało się, że znowu zarówno touchpad, jak i klawiatura przestały działać (nadal był widoczny w menadzęrze urządzeń). Laptop również samoczynnie wykrywał przejście w tryb tabletu, pomimo, że stał na biurku nieużywany i pytał co chwilę czy przejść w tryb tabletu. Poza tym wydawał się on w pełni funkcjonalny. Niestety po chwili użytkowania znowu się wyłączył, a po włączeniu widzę menu 'RECOVERY BOOT MENU" i tym razem nie mogę nawet uruchomić przywracania przy pomocy przycisku SHIFT. Raz po uruchomieniu komputera system Windows załadował się (bez menu RECOVERY), jednak ani klawiatura, ani touchpad nie działały.

Sprawdzałem laptop na maszynie XRAY, jednak nic niepokojącego nie widać, ale zanim go otworzę to pytanie czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co do problemów z softem, czy na 100% jest to hardware?

23 lut 2021, 20:01
M_g_a_

M_g_a_

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

23 lut 2021, 20:01
Cześć, czy mogę się podpiąć pod wątek..... mam problem z włączeniem a mianowicie pojawia się komunikat "default Boot Device missing or boot failed. Insert Recovery Media and Hit any key then select Boot Manager to choose a new boot device or to boot recovery media"
Wychodząc w Biosa jakie powinnam mieć ustawienia?
Zaznaczę, że nie mam o tym zielonego pojęcia.
Dzięki wielkie za okazaną chęć pomocy... jeśli takowa nadejdzie
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo