System Novell NetWare

28 kwi 2015, 20:40
Nozownik35

Nozownik35

Aktywny Gracz 470 posty 121 pkt.

System Novell NetWare

28 kwi 2015, 20:40
Witam.
Chce przyblizyc wam czym jest Novell NetWare.
Jest to sieciowy system operacyjny instalowany przeważnie na specjalnym serwerze ( komputer o bardzo wydajnych komponętach ) który ma udostępniac urzytkownikowi sieci zasoby ( pliki, dane ) . Żeby urzytkownik mógł sie połaczyc z serverem NetWare musi miec system operacyjny np.Microsoft, DOC ,Linux, MacOS i mmusi miec zainstalowane tak zwane oprogramowanie klienta .to tak w szybkim skrócie .

Jeżeli chcecie to rozwine ten temat .

Re: System Novell NetWare

29 kwi 2015, 06:17
mariusz-sz

mariusz-sz

Aktywny Gracz 471 posty 104 pkt.

29 kwi 2015, 06:17
A znasz jakieś przykłady (miejsca, firmy itp.) gdzie stosuje się ten system, bo mnie zaciekawiło :)

29 kwi 2015, 11:34
Nozownik35

Nozownik35

29 kwi 2015, 11:34
Witam.

Szczerze mowiac szukałem dlugo odpowiedzi na twoje pytanie . Wychodze z załozenia ze o tym jaki system sieciowy posiada dana firma dowiesz sie pewnie dopieru przy rozmowie kwalifikacyjnej .Moim zdaniem dobrze w CVI miec wpis ze znamy ten system sieciowy . Oczywiscie jest jeszcze kilka systemów np.LInux lub Windows Server od Microsoftu . Jezeli chcesz to moge opisac co i jak robic w Novelu jezeli CIe to zainteresowało .

30 kwi 2015, 06:02
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.

30 kwi 2015, 06:02
Mnie zainteresowało nie masz opcji nagrania i pokazania jak to wygląda, i jak działa.

30 kwi 2015, 06:45
Nozownik35

Nozownik35

30 kwi 2015, 06:45
Zobacze co da sie zrobiic .

30 kwi 2015, 07:08
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.

30 kwi 2015, 07:08
Ja w byłej firmie w której wdrażałem system oraz rozwijałem sieć.

Sieć tylko rutery miedzy budynkami oraz access point później do severa, server na Windowsie oczywiście, ale sama maszyna na której stał całkiem niezły w końcu firma zatrudnia tyś. osób. A na nim pracowały osoby od skupu po pracowników na produkcji po faktorowanie.

A system który liczył czas wydajność pracowników oraz wyciąganie rożnego rodzaju raportów z produkcji czy z zakupów lub też ze sprzedaży nazywał się SysOW.

System działa na plikach heheh bez bazy typu ORACL czy MySQL i powiem wam że działa to na żywo cały czas i nie ma jakiś większych problemów bynajmniej jak tam pracowałem i to pilnowałem udoskonalałem i wdrażałem i rozwijałem,
Były rożnego rodzaju problemy ale to były problemy spowodowane na żywo użytkowaniem programu nie do końca wytestowanego. Ale się poprawiało i szybko gasiło pożar hehe człowiek nie wyspany chodził bo firma 24h działa a ja sam byłem a telefony bez skrupułów o 1 czy 3 w nocy.
Dzienny przyrost miliony rekordów tworzonych i odczytywanych.
Minus długość czekania za raportami o dużym terminie czasowym.

Pełen szacunek dla twórcy tego programu co znam osobiście budował go od 1991r. ale sam program powstał wcześniej.

Znam ten system od strony Administracyjnej jak własną kieszeń hehe. Ale wiedza mi sie nie przyda mało firm go posiada.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo