Konfiguracja SAMBy [Ubuntu Mate]

04 paź 2017, 14:25
Ponczoman

Ponczoman

Początkujący User 25 posty 29 pkt.

Konfiguracja SAMBy [Ubuntu Mate]

04 paź 2017, 14:25
Witam wszystkich. Interesuje mnie tym razem zbudowanie sieci lokalnej. A mianowicie o co chodzi. Chciałbym przerzucać pliki/foldery dajmy na to z notebooka na tableta (android) za pomocą sieci lokalnej. Nie potrzeba mi jakiś skomplikowanych zabezpieczeń czy innych rzeczy. Ważne dla mnie jest prostota tzw. kopiuj/wklej bez pendrive :)

Re: Konfiguracja SAMBy [Ubuntu Mate]

04 paź 2017, 14:52
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2568 posty 1569 pkt.

04 paź 2017, 14:52
co próbowałeś? z czym masz problem?

Tutaj jest konfiguracja samby dla ogólnie ubuntu server: https://www.howtoforge.com/tutorial/sam ... ntu-16-04/

03 lis 2017, 12:05
Carster

Carster

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

03 lis 2017, 12:05
Jeśli koniecznie chcesz to robić przez Sambę, to zapewne pomoże Ci tutorial z odpowiedzi wyżej. Natomiast wg. mnie wygodniej i bezpieczniej będzie to zrobić przez SFTP. SFTP masz domyślnie działające na Ubuntu w ramach SSH. Wystarczy Ci odpowiedni klient do tego. Na Androidzie możesz sobie ściągnąć Total Commandera i do niego wtyczke SFTP lub Turbo FTP & SFTP Client. Wystarczy że podasz tam adres swojego UBUNTU i login oraz hasło użytkownika UBUNTU. Konfiguracja tego na smartfonie zajmie Ci dużo mniej czasu niż (prawidłowa) konfiguracja Samby na Ubuntu. Na Windowsie możesz się łączyć do SFTP np. przez Filezille - tylko odrobinę bardziej niewygodne of Samby... Do tego do SFTP dostajesz w gratisie szyfrowane połączenie, którego nie masz w Sambie, co jest nie bez znaczenia na WiFi (a zakładam, że przez WiFi będziesz kopiował te dane do/z tabletu czy smartfona)...

Powiem tylko że ja już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem "konkretnego" postawienia sobie Samby. I przez cały czas tego "noszenia się" korzystam z SFTP, bo jest po prostu szybsze w implementacji niż Samba, a do tego bezpieczniejsze.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo