Mała prędkość pobierania

26 lis 2018, 18:28
Arhopalus

Arhopalus

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

Mała prędkość pobierania

26 lis 2018, 18:28
Dzień dobry,

kilka dni temu dokonałem zakupu laptopa IdeaPad 320. Podczas pobierania plików przez przeglądarkę prędkość pobierania wynosi max. 200 KB/s, ale głównie oscyluje wokół wartości 50-100. Co ciekawe, udostępniając internet z telefonu, podczas ściągania wykorzystywana jest pełna przepustowość łącza. Na drugim komputerze w mieszkaniu problem ten nie występuje. Sterowniki karty sieciowej są aktualne. Uprzejmie proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Re: Mała prędkość pobierania

27 lis 2018, 16:57
admin

admin

moderator 1339 posty 35 pkt.

27 lis 2018, 16:57
Jaką masz kartę sieciową? Intel AC7260?
Niestety ten model znany jest z różnych dziwnych zachowań.

Na początek spróbowałbym na wspomnianym laptopie usunąć (zapomnieć) sieć Wi-Fi i ponownie się z nia połączyć. Restart routera (a nawet przywrócenie go do ustawień fabrycznych) też może dać trochę informacji.

27 lis 2018, 21:46
Arhopalus

Arhopalus

27 lis 2018, 21:46
admin napisał(a):
Jaką masz kartę sieciową? Intel AC7260?
Niestety ten model znany jest z różnych dziwnych zachowań.

Na początek spróbowałbym na wspomnianym laptopie usunąć (zapomnieć) sieć Wi-Fi i ponownie się z nia połączyć. Restart routera (a nawet przywrócenie go do ustawień fabrycznych) też może dać trochę informacji.

Z kart sieciowych w Menedżerze urządzeń pokazuje mi m. in. takie:
- Qualcomm Atheros Communications Inc.
- Realtek PCIe GBE Familly Controller

Restart Routera i zapomnienie sieci Wi-Fi nie pomogły, prędkość pobierania wynosiła 240 KB/s (przy użyciu sieci przez przeglądarkę w wysokości 1 MB/s). Dodam, że przy połączeniu laptopa z kablem Ethernet problem nie występuje. Dodaję screen z programu inSSIDer - rzeczona sieć Wi-Fi to AzureDragon.

Obrazek

28 lis 2018, 13:28
admin

admin

28 lis 2018, 13:28
Kliknij prawym przyciskiem myszy na kartę sieciową w menedżerze urządzeń, następnie "Właściwości" -> "Szczegóły" i tam powinieneś móc znaleźć dokładny model jaki posiadasz.

Wiemy już, że problem leży po stronie Twojej karty Wifi. Jeśli reinstalacja sterowników nic nie daje, to pozostaje nam zidentyfikowanie karty i nadzieja, że problem ten jest dla niej typowy i łatwy do rozwiązania.

W ostateczności pozostaje odesłanie sprzętu na naprawę gwarancyjną.

28 lis 2018, 14:13
Arhopalus

Arhopalus

28 lis 2018, 14:13
Tu się pojawia problem.

Wejście przez właściwości nie daje nazwy modelu karty, podobnie Aida i Everest nie rozpoznają modelu karty. Sam nie chcę grzebać w sprzęcie, bo jestem z tego, mówiąc lekko, ciemny :D

Może problem leży w routerze? Z innych sieci ściąga się elegancko.

28 lis 2018, 14:47
admin

admin

28 lis 2018, 14:47
Nieco pośpieszyłem się z diagnozą w poprzedniej wiadomości - zapomniałem, że przecież inne sieci działają w pełnej szybkości ;)

Wracamy do diagnozowania - uruchom komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci i wtedy sprawdź prędkość połączenia. Daj znac jak wyniki.
Przeskanuj również swój system w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania - to na pewno nie zaszkodzi.

28 lis 2018, 21:19
Arhopalus

Arhopalus

28 lis 2018, 21:19
Uruchamiając komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci w ogóle nie było wzmianki o Wi-Fi :shock: Zrobiłem naonczas reset sieci, ale nic nie dał.

Skanowanie było już robione, niestety bez skutku.

29 lis 2018, 12:49
admin

admin

29 lis 2018, 12:49
No tak, z WiFi w safe mode zawsze trzeba trochę pokombinować ;)
W normalnie uruchomionym systemie kliknij "Start" -> wpisz "cmd" -> w terminalu wpisz "msconfig" i zaakceptuj enterem.
W zakładce Rozruch (Boot) zaznacz opcję Sieć (Networking), zastosuj zmiany i od razu zrestartuj komputer. Na ekranie logowania kliknij w ikonę Sieci, połącz się ze swoim domowym WiFi (może to zająć chwilę i mogą wystąpić błędy w trakcie - ale mimo to zazwyczaj działa ;D) i zaloguj się.
Powinieneś w ten sposób być w trybie awaryjnym w pełni działającym WiFi.

Innym sposobem jest wejście w menedżer urządzeń (będąc już w trybie awaryjnym z obsługą sieci), namierzenie swojego adaptera Wifi i uruchomienie go (prawy przycisk myszy -> "Enable").

Alternatywnie (również będąc już w trybie awaryjnym z obsługą sieci) możesz uruchomić terminal (Start -> cmd), wpisać "services.msc", zaakceptować enterem, znaleźć opcję "WLan Auto Config" i zmienić jej status na "Start".

Któraś z tych metod powinna pozwolić Ci uruchomić tryb awaryjny z obsługą WiFi, gdzie będziesz mógł sprawdzić szybkość połączenia.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo