Częste rozłączanie połączenia z WiFi

05 lip 2015, 13:22
Lucek1906

Lucek1906

Początkujący User 5 posty 2 pkt.

Częste rozłączanie połączenia z WiFi

05 lip 2015, 13:22
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Posiadam laptop Dell Inspiron 17 5748 z zainstalowanym Windowsem 8.1 i mam problem z WiFi, co jakiś czas traci połączenie na kilka minut. Wcześniej korzystałem ze starszego laptopa firmy Asus model K50AB z OS Windows Vista i nie miałem takiego problemu. Mój sprzęt udostępniający WiFi to TP Link TL MR3220 3g/3,75g Wirless Lite N Router (ma już parę lat). Próbowałem nagrać nowszy sterownik do karty sieciowej, niestety nie dało to żadnego efektu.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Jak sobie z tym poradzić? Z góry dziękuje za jakąkolwiek chęć pomocy i Wasz czas poświęcony tej sprawie.

Re: Częste rozłączanie połączenia z WiFi

05 lip 2015, 13:27
Nozownik35

Nozownik35

Aktywny Gracz 470 posty 121 pkt.

05 lip 2015, 13:27
Witam.
Na początek pobierz i oczyść komputer najnowszą wersją programu Adwcleaner pobierz ja ze strony producenta .

05 lip 2015, 13:47
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2564 posty 1569 pkt.

05 lip 2015, 13:47
Problemów może być kilka:
1. problemy z laptopem:
- oszczędzanie energii
- problem ze sterownikiem (ale już go sprawdziłeś)
- uszkodzenie układu WiFi

2. problemy z routerem:
- miałem, tak na jednym komputerze z Windows8, że router nie wyrabiał (co dziwne, inne komputery z Win7 - nie miały tego problemu), rozłączało co trochę
- ktoś zainstalował nowy router obok Ciebie i macie ten sam kanał, jeśli masz telefon z Androidem spróbuj uruchomić aplikację: https://play.google.com/store/apps/deta ... yzer&hl=pl

Czy masz możliwość aby iść do kogoś innego i spróbować połączyć się do WiFi i zobaczyć czy będą też takie same problemu?

Nozownik35 napisał(a):
Na początek pobierz i oczyść komputer najnowszą wersją programu Adwcleaner pobierz ja ze strony producenta .

Takie coś na początek przy takim problemie? Serio?

05 lip 2015, 14:17
Nozownik35

Nozownik35

Aktywny Gracz 470 posty 121 pkt.

05 lip 2015, 14:17
Tak zdecydowanie tak .
W internecie na każdym kroku spotkać można złośliwe oprogramowanie nawet wchodzac na głupia strone możemy sie zarazić jakimis robakiem a w najgorszym przypadku bomba logiczną ktora ujawnia się po na przykład 20 razie korzystania z przeglądarki internetowej . Adwcleaner jest darmowym programem do zwalczania takiego oprogramowania lepiej najpierw pobrać i pozbyć się robaków niz od razu kazać sprawdzać że laptop lub router dziala nie prawidłowo . Windows 8.1 i 8 moim zdaniem sa najgorzej przystosowane do pracy w sieci internet.

05 lip 2015, 16:26
Lucek1906

Lucek1906

05 lip 2015, 16:26
Cytuj:
Problemów może być kilka:
1. problemy z laptopem:
- oszczędzanie energii

Faktycznie chyba częściej dzieje się tak gdy laptop jest odpięty od zasilania, sprawdzę to notując odłączenia od WiFi.
Pytanie tylko dlaczego tak dzieje?

Z pobraniem Adwcleaner poczekam do jutra, żeby wiedzieć co jest powodem problemu.

06 lip 2015, 09:56
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2564 posty 1569 pkt.

06 lip 2015, 09:56
Lucek1906 napisał(a):
Pytanie tylko dlaczego tak dzieje?

Bo np nie używasz WiFi przez 5 minut (czy inny okres czasu) Windows "myśli", że nie jest już potrzebny i go wyłącza...

06 lip 2015, 11:34
mariusz-sz

mariusz-sz

Aktywny Gracz 471 posty 104 pkt.

06 lip 2015, 11:34
Zgodnie z zasadą ustalania priorytetów "Są rzeczy ważne i ważniejsze". Proces obecnie nieużywany schodzi na dalsze pozycje.

06 lip 2015, 15:47
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.

06 lip 2015, 15:47
rozumiem że problem rozwiązany
przyczyna oszczędność baterii

06 lip 2015, 16:23
Lucek1906

Lucek1906

06 lip 2015, 16:23
Niestety nie jest to wina działania laptopa na baterii. Gdy jest podpięty do zasilania też mnie rozłącza. Adwcleaner też nic nie pomógł.

Przyszła mi na myśl jeszcze jedna sprawa - nagrałem nowsze oprogramowanie na routerze które pobrałem ze strony TP Linka(dodam że nie było tam napisane że jest kompatybilny dla Windowsa 8.1, maksymalnie do Windowsa 7 i jest to sterownik z 2012 roku).Jutro poinformuje czy ten zabieg wyeliminował błąd.

A co do tych "priorytetów" o których mówił mariusz-sz, to czy można to jakoś zmienić? W ustawieniach zasilania kartą sieciową podczas pracy na baterii mam ustawione "wysoka wydajność". Czy to jest parametr odpowiadający za ewentualne rozłączanie?

Przepraszam za tak wiele pytań, ale jestem użytkownikiem Windowsa 8.1 od kilku dni i dopiero zagłębiam się w jego tajniki, stąd tyle pytań.

06 lip 2015, 16:38
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.

06 lip 2015, 16:38
w opcjach zasilania tam wybierz zaawansowane i tam będziesz miał ustawienie karty sieci bez przewodowej
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo