Yoga tab 2 1050L - Problem z urządzeniem.

30 kwi 2020, 13:07
ChaoticSword

ChaoticSword

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

Yoga tab 2 1050L - Problem z urządzeniem.

30 kwi 2020, 13:07
Dzień dobry, od kilku dobrych lat jestem posiadaczem Lenovo Yoga tab 2 10.1' 1050L, od wczoraj doświadczam w nim jakiś problemow, belka z góry i z dołu zaczęły mi się samoistnie pokazywać, czasami opuszczają się do 1/3 ekranu czasami tylko kawałek(tak dzieje się chociażby podczas czytania ebookow) i tak zostają, a gdy jakimś cudem jestem na pulpicie, to oprócz zjeżdżających belek zaczęły mi się zaznaczać ikonki programów i odznaczać i tak cały czas, zauważyłem, że klikniecie przycisku power i uśpienie urządzenia na kilka sekund sprawia że na chwilę się to wszystko uspokaja i można normalnie z urządzenia korzystać... Nie wie ktoś co może być przyczyna tego dziwnego zachowania tabletu? Czy może to już ten moment, że trzeba zacząć rozglądać się za nowym tabletem? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i trzymajcie się zdrowo!

Re: Yoga tab 2 1050L - Problem z urządzeniem.

30 kwi 2020, 15:12
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

30 kwi 2020, 15:12
Na pewno przed rozważeniem zakupu nowego sprzętu warto spróbować "odświeżyć" ten aktualny :) A przez odświeżenie mam na myśli przywrócenie go do ustawień fabrycznych (jeśli masz na nim jakieś ważne dane to koniecznie je gdzieś skopiuj).
Po tym zabiegu sprawdź, czy problem ustąpił. Jeśli tak, to przejdź do instalowania swoich aplikacji po kolei. Jeśli w którymś momencie coś się zepsuje, to w ten sposób będziesz wiedział, która aplikacja powoduje problemy :)

02 maja 2020, 09:52
ChaoticSword

ChaoticSword

02 maja 2020, 09:52
Witam, już wczoraj napisałem odpowiedź ale do tej pory się nie pokazała na stronce, więc piszę ponownie, a więc tak: wszedłem w ustawienia i wcisnąłem aby przywróciło do ustawień fabrycznych gdy urządzenie się włączyło ponownie, ukazało mi się na ekranie "FastBoot Starting..." a gdy się skończyło tablet się wyłączył, ale po włączeniu tabletu w zasadzie nic się nie zmieniło, wszystko jest na swoim miejscu, wszystkie aplikacje itp itd, więc prawdopodobnie coś poszło źle, czynność powtórzyłem 3 krotne za każdym razem dane nie zostały wymazane i tablet nie cofnął się do ustawień fabrycznych. Proszę o jeszcze jakieś rady jak tego dokonać? Pozdrawiam!

02 maja 2020, 11:31
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

02 maja 2020, 11:31
Dziwna sprawa. Rozumiem, że nie otrzymałeś żadnego komunikatu błędu?
W takim razie mamy jeszcze jedną możliwość - spróbuj dokonać przywrócenia z poziomu trybu Recovery.
Żeby do niego wejść będziesz musiał (na wyłączonym sprzęcie) przytrzymać razem przyciski POWER oraz Volume Up ew. Down (albo nawet i wszystkie 3 na raz). Sekwencja bywa różna w różnych urządzeniach :)
Tablet powinien się uruchomić i powinieneś zobaczyć specyficzną ikonkę Androida.
Po tym powinno pojawić się menu, a w nim opcja "factory reset/wipe data".

03 maja 2020, 17:42
ChaoticSword

ChaoticSword

03 maja 2020, 17:42
Dzień dobry, jeszcze resetu nie robiłem, jakoś nie mam serca by go zrobić, zwłaszcza że od przeszło doby wszystko chodzi bez zająknięcia. Mam za to pytanie z innej beczki, jaki tablet od 1000 do 1500 zł polecacie? Zaznaczam, że na pewno nie będę na nim grał, za to chciałbym by był to model w którym Menedżer Plików byłby tak przejrzysty jak w Yoga 2. No i najważniejsze RAM... fajnie by w tablecie znalazło się z 4 GB RAM, w Yoga 2 jest 2 GB i to stanowczo za mało, po włączeniu urządzenia dla użytkownika pozostaje coś około 1,3 GB RAM ale całe urządzenie zaczyna przymulać gdy pamięci pozostaje mniej jak 600 MB. Jakieś propozycje?

Co Myślicie o Yoga Smart Tab 4GB RAM LTE? Zastanawiam się nad tym modelem już jakiś czas, tylko w żadnej z recenzji dostępnych na internecie nikt nie wchodzi w Menedżer plików, a jestem zainteresowany jak to wszystko wygląda czy podobnie do Yoga 2 czy całkowicie różnie...?

Jak macie jakieś pomysły co do Tabletu to proszę o propozycje.

Pozdrawiam!

17 maja 2020, 15:48
ChaoticSword

ChaoticSword

17 maja 2020, 15:48
Witam, zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i zauważyłem, że cały tablet mimo szybkiego uruchamiania, strasznie laguje, podczas włączania aplikacji potrafi się całkowicie zawiesić, czasami podczas zawiechy sam się wyłączy i włączy, a po wejściu do sklepu play, strona główna sklepu potrafi mi się tak zawiesić, że tablet z 3 razy się sam wyłączy i włączy. postanowiłem więc spróbować aktualizacji androida bo posiadam wersje 4.4.2, tylko może mi ktoś wyjaśnić jak to zrobić? w ustawieniach pokazuje mi że mam aktualna wersje systemu, słyszałem że można ręcznie zainstalować wersję lollipop, tylko skąd ją ściągnąć? Ktoś coś wie na ten temat? Korzystając z okazji, że skoro już piszę wiadomość, to zapytam: co myślicie o tablecie Yoga smart tab wersja 4/64?? Pozdrawiam
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo