TAB4 10 TB-X304L nie widzi karty sd

19 wrz 2018, 13:45
Radhezz

Radhezz

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

TAB4 10 TB-X304L nie widzi karty sd

19 wrz 2018, 13:45
Witam

Kupiłem tablet, działał dobrze póki mi się miejsce w pamięci na dane nie skończyło - ale przecież to nie problem skoro jest slot na microSD do 128GB?

No to kupiłem kartę Sandisk Ultra 128GB klasa 10 A1 i ku mojemu zaskoczeniu tablet jej nie widzi... Karta sprawna, sprawdzona w komputerze, formatowana.

Inne karty mniejsze owszem rozpoznaje, ale nie odczytuje ich formatu/zawartości, twierdzi że karta do sformatowania, a sformatować też nie da rady, bo jakiś błąd wyskakuje... :roll:

Spotkał się ktoś z czymś podobnym, jest na to jakaś rada, czy tylko serwis gwarancyjny?
Tylko od razu powiem że wolałbym uniknąć tego, bo tablet odkupiłem używany, chociaż gwarancja producenta powinna być ważna jeszcze ponad pół roku...

Re: TAB4 10 TB-X304L nie widzi karty sd

21 wrz 2018, 10:57
admin

admin

moderator 1624 posty 35 pkt.

21 wrz 2018, 10:57
Zdarzają się sytuacje, gdy to najnowsze karty SD nie są odczytywane przez nieco starsze wersje Androida.
Niemniej - na razie zająłbym się problemem związanym z formatowaniem karty. Jak mówisz, inne karty są wykrywane, ale tablet sugeruje ich sformatowanie przed użyciem - i wtedy pojawia się błąd.

Czy możesz napisać coś więcej o tym błędzie? Jaki jest komunikat?
Być może taką metodą małych kroczków uda nam się rozwiązać oba problemy ;)

22 wrz 2018, 20:05
Radhezz

Radhezz

22 wrz 2018, 20:05
Znaczy powiem tak - kupiłem drugą kartę tego samego producenta i tej samej serii, tylko o pojemności 32GB (zamiast SDXC, jest SDHC)... i dalej nic, jakby karty nie było fizycznie w slocie.

Żeby było śmieszniej inne karty Platinet, Kingston, ADATA, a nawet No-name tablet widzi, ale... wyświetla komunikat o uszkodzonym nośniku. To jest oczywista bzdura, bo karty są normalnie widoczne i odczytywane przez komputer.

No ale skupiając się na tym co widać - system proponuje sformatowanie i daje dwie opcje wyboru, albo pamięć przenośna, albo wewnętrzna. I teraz bez względu na to co wybiorę program formatujący się zamyka wyświetlając w dymku na spodzie takowy komunikat:

Cytuj:
command '44 volume partition disk:179,64 public' failed with '400 44 Command failed'

Słyszałem gdzieś że sprzęt Lenovo nie lubi się z kartami SD wielu producentów, ale myślałem, że to problem dotyczący specyficznych modeli, a tutaj zonk? Nie wiem co o tym myśleć.

PS.
Nie wiem czy to normalne, ale jeśli wsunę tackę z kartą SIM do urządzenia a nie zamknę zaślepki to karta SIM też traci kontakt losowo, np przy wstrząsach.

23 wrz 2018, 17:03
admin

admin

23 wrz 2018, 17:03
Tego jeszcze nie ustaliliśmy - karta powinna być sformatowana z systemem plików FAT32. Czy takiego formatu używasz?
Takiego formatu najlepiej dokonać np. programem EaseUS Partition Master (z poziomu komputera oczywiście).

A odnośnie karty SIM tracącej kontakt, to raczej nie powinno to dziwić w sytuacji, gdy zaślepka nie jest zamknięta. Jakby nie patrzeć, to jedną z jej roli to utrzymywanie tacki na swoim miejscu.

23 wrz 2018, 19:30
Radhezz

Radhezz

23 wrz 2018, 19:30
admin napisał(a):
Tego jeszcze nie ustaliliśmy - karta powinna być sformatowana z systemem plików FAT32. Czy takiego formatu używasz?
Takiego formatu najlepiej dokonać np. programem EaseUS Partition Master (z poziomu komputera oczywiście).

Dobra, spróbuję jeszcze raz sformatować kartę na FAT32, bo wcześniej robiłem to z poziomu Windowsa.

Ale też i ciekawostka - karta której tablet nie widzi, po sformatowaniu na FAT32 ma zapisane wewnątrz katalogi typowe dla kart używanych w urządzeniach Androidowych... A nigdzie poza tabletem nie była używana.

16 maja 2019, 21:08
Radhezz

Radhezz

16 maja 2019, 21:08
Wracam, jak widać po ponad pół roku... Tablet dalej nie widzi ŻADNEJ karty microSD.

W związku z powyższym, jako że chwilowo tabletu nie potrzebuję, a zostało mi jeszcze parę miesięcy gwarancji producenta zapytam: jak przygotować urządzenie do wysyłki gwarancyjnej? Przywrócić do ustawień fabrycznych, zostawić jak jest? Utworzyć konto gościa? Czy do przesyłki załączyć kartę której nie mogę zmusić do działania, czy wystarczy podać producenta i model?

Jest gdzieś opisana procedura reklamacyjna?

17 maja 2019, 09:28
admin

admin

17 maja 2019, 09:28
Przede wszystkim zrób kopie wszystkich swoich danych - tablet i tak zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych w serwisie.
Na naszej dedykowanej stronie serwisowej znajdziesz FAQ z pytaniami odnośnie wysyłki i innych - mam nadzieje, że tam rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości :)

24 maja 2019, 13:25
Radhezz

Radhezz

24 maja 2019, 13:25
admin napisał(a):
Przede wszystkim zrób kopie wszystkich swoich danych - tablet i tak zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych w serwisie.
Na naszej dedykowanej stronie serwisowej znajdziesz FAQ z pytaniami odnośnie wysyłki i innych - mam nadzieje, że tam rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości :)

Dzięki za odpowiedź, ale mam pytanie którego w FAQ nie ma:
Czy do urządzenia muszę załączyć wszystkie akcesoria? Generalnie ładowarkę mam, znalazłem, chociaż korzystam na co dzień z innej, ale kabla microUSB... cóż mam ich w różnych miejscach czarnych i w różnych innych kolorach wielu różnych producentów naprawdę masę i nie mogę znaleźć akurat tego oryginalnego, bo nawet nie wiem czy jest jakoś oznakowany przez producenta czy nie :lol:

26 maja 2019, 13:13
admin

admin

26 maja 2019, 13:13
Niemalże na pewno (99%) nie potrzebujesz dołączać kabla do wysyłanego sprzętu :) Ale dla pewności możesz zadać to pytanie konsultantowi Lenovo :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo