Dziwne zachowywanie się baterii

01 lut 2019, 23:06
Marti123456

Marti123456

Początkujący User 14 posty 0 pkt.

Dziwne zachowywanie się baterii

01 lut 2019, 23:06
Witam

Do tej pory tablet ( Lenovo TAB7 essential ) ładował się normalnie niestety do dziś. Zaczęło się od tego że podłączyłem do tabletu telefon przez kabel OTG. Wszystko działało świetnie. Dzisiaj podłączam tablet do ładowarki a tam ku moim oczom ukazuje się migająca kontrolka ładowania, normalnie tak nie powinno być. Dodam iż dzioda podczas ładowania świeci na czerwono, ale to jest akurat normalne. Postanowiłam podłączyć do innej ładowarki. Po takim czymś tablet ładował się normalnie. Później go odłączyłem i użytkowałam. Teraz podłączyłem tablet do ładowarki przy poziomie naładowania 15% jakieś pół godziny później poszłam obejrzeć czy ładuje się normalnie, niestety ale ekran nie chciał zareagować. Po dłuższym czasie zauważyłam na ekranie że z 15% spadło do 5%. Potem tablet zawiesił więc urochomiłam go na nowo i poziom naładowania tabletu wzrósł naraz do 45%. Tablet miał jakieś dwa tygodnie temu robiony wipe i od tamtej pory mi co chwilę zwiesza. Robiłam pomiar programem Ampere i pierwsze co wyszło to (,, Wygląda na to, że Twoje urządzenie mierzy cały czas 0mA. Twoje urządzenie także wspiera starą metodę pomiaru(przed-Lollipop). Aktualnie nie pamiętam ile było po ten gdy dałam ok.

Miał ktoś może taki problem jeśli tak to proszę o rozwiązanie, ponieważ martwi mnie to tablet jest nowy na gwarancji a już się psuje eh...

Re: Dziwne zachowywanie się baterii

02 lut 2019, 15:37
admin

admin

moderator 1622 posty 35 pkt.

02 lut 2019, 15:37
Co masz na myśli pisząc "wipe"? Przywrócenie do ustawień fabrycznych?
Możesz jeszcze raz sprawdzić i spisać ten raport z Ampere?

Niestety nie wiem za bardzo jak Ci pomóc. Najrozsądniej będzie chyba skontaktować się z infolinią Lenovo i poinformować ich o sytuacji. Konsultant zadecyduje co dalej :)

03 lut 2019, 19:17
Marti123456

Marti123456

03 lut 2019, 19:17
Witam raz jeszcze

Jak pisałam robiłam ustawienia fabryczne jakieś 2 tygodnie temu. Tego samego dnia co zaczęło się takie coś robić urochomiłam go na nowo jak do tej pory ładuje, ale samo ładowanie trwa dłużej. Chyba to był mój błąd że podłączyłam telefon do tableta przez kabel OTG. Mam jeszcze pytanie czy jest możliwe aby takie coś mogło spowodować wahania napięcia w baterii?
Aktualne dane z Ampere 850mA (waha się) napięcie 3,631.

04 lut 2019, 12:25
admin

admin

04 lut 2019, 12:25
Oba urządzenia były włączone, gdy je ze sobą łączyłaś?
Piszesz, że po podłączeniu wszystko działało świetnie. Nie sądzę więc, by to w jakiś sposób uszkodziło któreś z urządzeń - choć niestety pewności nie mam.
Być może ponowne przywrócenie do ustawień fabrycznych dałoby nam więcej informacji (czy problem się rozwiąże czy też nie).

W każdym razie zachęcam do kontaktu z supportem :)

06 lut 2019, 19:04
Marti123456

Marti123456

06 lut 2019, 19:04
Tak oba urządzenia były włączone gdy podłączałem je dodam iż przejściówka OTG ma już 6 lat i nie łączy. Telefon był podłączony do tabletu przez co zaczął się ładować i właśnie dwa dni później coś się stało teraz tablet się ładuje normalnie tylko jest problem po tym incydencie bateria trzyma krócej przedtem 2-3 dni a teraz 1 dzień. Spróbuję zrobić ustawienia fabryczne może to wina systemu gdyż lubi mieć swoje chumory ( zawiesza się ) mam nadzieję że to pomoże jak nie to wtedy zgłoszę się o pomoc.

07 lut 2019, 12:37
admin

admin

07 lut 2019, 12:37
Spróbuj więc tego przywrócenia do ustawień fabrycznych i daj znać, jakie to przyniosło efekty :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo