Matryca IPS

20 lip 2019, 14:44
Jurekw

Jurekw

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

Matryca IPS

20 lip 2019, 14:44
Witam, bardzo proszę o poradę, chciałbym do mojego laptopa G70-70 zakupić matrycę IPS. Obecnie mam ekran 17,3 cala TN z katastrofalna jakością. Rodzaj zlacza edp 30 pin. Znalazlem dobra matryce IPS LG LP173WF4 SPD1, tylko czy zadziala? Też ma złącze edp 30 pin i jest FHD a moja matryca HD+. Pozdrawiam.

Re: Matryca IPS

20 lip 2019, 15:56
admin

admin

moderator 1335 posty 35 pkt.

20 lip 2019, 15:56
Z tego do wiem, to w tym modelu była instalowana tylko ta matryca, którą aktualnie posiadasz. Ciężko więc będzie nam stwierdzić, czy inna będzie w stanie zadziałać.
Jeśli masz trochę czasu oraz możliwość potencjalnego zwrócenia matrycy, gdyby jednak nie zadziałała, to sugerowałbym spróbowanie :)

20 lip 2019, 18:15
Jurekw

Jurekw

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

20 lip 2019, 18:15
A możesz potwierdzić, jesli obecnie mam matrycę, która wymaga lacza edp 1 line a ta nowa 2 line, czy obecna taśma łącząca płytę główną z matrycą będzie odpowiednia? Nie wiem, czy kabla też nie muszę zamówić. Jeśli nie IPS to możesz jaką matrycę TN o dobrych parametrach polecić?

21 lip 2019, 19:56
admin

admin

moderator 1335 posty 35 pkt.

21 lip 2019, 19:56
Cięzko mi coś doradzić, nie ukrywam, że nie jestem ekspertem w tak zaawansowanych sprawach jeśli chodzi o matrycę. Mogę Ci jedynie powiedzieć, że w Twoim modelu była fabrycznie montowana tylko i wyłącznie ta matryca, którą posiadasz.
Dlatego też zamiana jej na jakąkolwiek inną wiąże się z ryzykiem, iż nie zadziała. Najprawdopodobniej nikt nie da Ci gwarancji, że jakiś konkretny model matrycy zadziała u Ciebie. Gdybyś się zdecydował na taki upgrade to poniekąd byłbyś prekursorem - w takim wypadku bardzo chętnie dowiedzielibyśmy się, co udało Ci się ustalić :)

22 lip 2019, 20:49
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2564 posty 1569 pkt.

22 lip 2019, 20:49
Jurekw napisał(a):
Obecnie mam ekran 17,3 cala TN z katastrofalna jakością. Rodzaj zlacza edp 30 pin.

Może to wina samej w sobie matrycy? Wymiana na inną, taką samą może rozwiąże problem?

Jurekw napisał(a):
A możesz potwierdzić, jesli obecnie mam matrycę, która wymaga lacza edp 1 line a ta nowa 2 line

Jeśli różnią się wersją łącza - obstawiam, że może być przynajmniej problem z wyświetlaniem poprawnym obrazu. Niestety nie mogę tego na 100% potwierdzić - nie testowałem.
Niestety obecnie wyszukiwarki wyrzucają naprawdę masę śmieciowych stron która totalnie nic nie wnoszą, a to co szukamy jest gdzieś w czeluściach. Nawet znalezienie czym jest dokładnie edp 1 i jaka jest różnica od 2 - staje się niemożliwe, a nie uwierzę, że ktoś już tego nie opisał.

Kiedyś gdy miałem podobny problem, pomogła mi wyszukiwarka:
http://www.panelook.com/index.php
Jest w niej nazwa interfejsu, jest jego wersja, jest pełna specyfikacja w naprawdę jednym miejscu. Można porównać dwie matryce. Niestety z tego co widzę, nie można wyszukać podobnych....
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo