lenovo y540 17 problem z wybudzeniem z uspienia. Nowy laptop

04 lut 2020, 00:05
adeksus

adeksus

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

lenovo y540 17 problem z wybudzeniem z uspienia. Nowy laptop

04 lut 2020, 00:05
Witam , mam problem z y540-17 sprzęt jest nowy i od samego początku mam z nim problemy , zaraz po otrzymaniu laptopa randomowa się zawieszał i nie widział dysku , zwrot do sklepu wymiana dysku serwisant stwierdza ,że wszystko jest ok. Dysk działa teraz mam problem z wybudzeniem laptopa z uśpienia , podczas pracy na baterii przechodzi po chwili w stan uśpienia klikając aby go wybudzić widzę jedynie szary ekran jak by jakiś bug z grafiki słyszę ,że laptop pracuje lecz nic nie da się zrobić.. ponowne uruchomienie i wszystko wraca do normy do czasu przejścia w stan uśpienia( dalej szary ekran). Dodam ,że robilem format dysku , nowy system , nowy bios , najnowsze stery do grafiki czipsetu ipt nie pomaga.. Może ktoś ma jakiś pomysł . p.s idzie oszaleć gdy wydaje się ponad 5000zł i ciągle coś jest nie tak...

Re: lenovo y540 17 problem z wybudzeniem z uspienia. Nowy laptop

04 lut 2020, 14:14
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

04 lut 2020, 14:14
Skoro przeinstalowywanie systemu nic nie działa, to nie wygląda to dobrze :(
Wyłączenie opcji uśpienia jest półśrodkiem i raczej takie rozwiązanie Cię nie usatysfakcjonuje.
Mimo wszystko polecałbym ponowny kontakt z supportem Lenovo w tej sprawie.

04 lut 2020, 15:55
adeksus

adeksus

04 lut 2020, 15:55
Ehhh . Dzwoniąc do sklepu jednocześnie dystrybutora Lenovo olali mnie kom IT cZestochowa , kazali włączyć hibernację wyłączyć uśpienie.. Laptop jest nowy dosłownie kilka godzin przepracował i takie cuda... Za 5000zl jestem rozczarowany ... Wcześniej używałem y700 zero problemów ..

04 lut 2020, 16:58
admin

admin

04 lut 2020, 16:58
Skontaktuj się z infolinią Lenovo i im przedstaw sytuację. Konsultant powinien pokierować Cię dalej :)

04 lut 2020, 17:08
adeksus

adeksus

04 lut 2020, 17:08
Na koniec dodam e-mail z serwisu kom IT

Witam

Opisany problem wygląda na błąd windowsa i stanu uśpienia, aby go uniknąć należy w ustawieniach zmienić opcję uśpienia na hibernację, z którą windows nie ma problemów.

W pierwszej kolejności jednak aby uruchomić komputer po zawieszeniu proszę wykonać reset sprzętu, aby to zrobić proszę odłączyć ładowarkę, wcisnąć przycisk Power i przytrzymać go 30 sekund – sprzęt powinien się wyłączyć.

Następnie uruchamiamy go w ten sam sosób, laptop powinien się uruchomić ponownie i już normalnie załadować system operacyjny.

Po uruchomieniu proszę od razu zmienić funkcję uśpienia na hibernację, robi się to w opcjach zarządzania energią i planami zasilania.

PPM na START -> Opcje zasilania -> Dodatkowe ustawienia zasilania -> Zmień ustawienia planu (najlepiej korzystać z planu „Wysoka wydajność” )-> Zmień zaawnsowane ustawienia zasilania ..

22 sty 2021, 00:26
Mariusz.J

Mariusz.J

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

22 sty 2021, 00:26
Mam dokładnie ten sam problem z modelem Y540
Po wybudzeniu albo jest czarny ekran a klawiatura świeci, albo ekran logowania i zwiecha
Trochę lipa jak na sprzęt za te pieniądze...
Sprzęt praktycznie nowy, z miesiąc ma, ale dopiero odkryłem ten problem. I niestety powtarza się za każdym razem!
A odpowiedź serwisu żeby zamienić uśpienie na hibernację to kpina jakaś!
Uśpienie powinno działać! To jedna z podstawowych funkcjonalności, nie spotkałem się jeszcze z takim problemem!

22 sty 2021, 11:24
admin

admin

22 sty 2021, 11:24
@Mariusz.J
Podeślij nam proszę na skrzynkę kontakt@lenovozone.pl numer Twojego zgłoszenia serwisowego :) Przyjrzymy się sprawie :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo