Stacja dokująca: Co znalazłoby się w Twojej ulubionej konfiguracji ze stacją dokującą? [Konrkus]

31 mar 2020, 16:30
Stacja dokująca: Co znalazłoby się w Twojej ulubionej konfiguracji ze stacją dokującą?
Obrazek

Doceniamy nie tylko odpowiedzi trafne merytorycznie, ale również kreatywne, zaskakujące oraz najlepsze wizualnie – jeśli więc chcesz odpowiedzieć grafiką, nie krępuj się!

Jeśli chcesz odpowiedzieć na więcej niż jedno pytanie... to również się nie krępuj, zwiększasz swoje szanse na zwycięstwo.

Nie krępuj się też, by zerknąć na pozostałe pytania oraz regulamin (Link)

Na główkowanie i odpowiadanie masz cały kwiecień oraz maj.

PRZEDŁUŻAMY KONKURS DO 29.05.2020!

Powodzenia!

Re: Stacja dokująca: Co znalazłoby się w Twojej ulubionej konfiguracji ze stacją dokującą? [Konrkus]

07 kwi 2020, 13:32
Dysk 1TG z komputera stacjonarnego gdyz tam posiadam stare zdjęcia które musze odzyskać

Re: Stacja dokująca: Co znalazłoby się w Twojej ulubionej konfiguracji ze stacją dokującą? [Konrkus]

07 kwi 2020, 17:21
W tej konfiguracji znalazł by się porządny system audio ,który wykorzystywałby stację dokującą dla smartfonów.
Dzięki temu mógłbym słuchać muzyki z karty pamięci znajdującej się w telefonie ,który w tej stacji
dokującej regularnie po pracy by lądował i odtwarzał mi z audiofilskich kolumn i sprzętu audio moje ulubione nuty.

08 kwi 2020, 22:30
Moją wymarzoną konfiguracją stacji dokującej byłaby by taka stacja, która posiada przynajmniej 4 porty USB 3.0, port słuchawkowy port HDMI, HDMI, podstawka bezprzewodowego łądowania do smartphona, wentylatory do chłodzenia,

09 kwi 2020, 11:24
Aby lepiej odpowiedzieć na to pytanie należy początkowo odpowiedzieć jakie zadania ma stacja dokująca?
Otóż, głównym zadaniem stacji dokującej jest rozszerzenie możliwości danego urządzenia. W domyśle laptopa, ale były też projekty stacji dokujących dla telefonów które umożliwiały ich przekształcenie w pełnoprawny komputer. Zajmijmy się jednak tym pierwszym - rozszerzeniem możliwości pracy laptopa.
Większość osób stację dokującą wykorzystuje w bardzo podstawowy sposób - ma podpięte peryferia + zasilacz. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wpinamy laptop i mamy skonfigurowaną swoją stację, swoją myszkę, swoje monitory itd.

Czy laptop ma jakieś ograniczenia? Oczywiście, podstawowym ograniczeniem jest wielkość. Aktualnie są one mniejsze, cieńsze. Co sprawia, że komponenty które są w nich muszą lepiej i szybciej odprowadzać ciepło, a z drugiej strony - mniej go wytwarzać. Czyli energooszczędność. To sprawia, że wydajność jest mniejsza.

W mojej opinii, idealna stacja robocza powinna przeciwdziałać takim rzeczom.
Jednym z ważniejszych ograniczeń jest karta graficzna - większość laptopów, nawet gamingowych. Ma bardzo mizerną wydajność graficzną w porównaniu do komputera stacjonarnego. Fajnie aby dało się dołożyć dowolną kartę graficzną. Duża część użytkowników w podróży nie wymaga wydajnego procesora, ale w pracy na biurku już tak. Listę można rozszerzyć bardzo mocno.
Finalny produkt to: stacja która ma możliwość zastąpić dowolny komponent z laptopa, system oczywiście jest uruchamiany z laptopa (ale dodatkowe dyski widoczne).

19 kwi 2020, 14:29
Miniaturowy projektor (jak w Samsungu Beam, tylko o lepszych parametrach). Wsunąłbym go do stacji w laptopie i bez zbędnych kabli czy każdorazowej konfiguracji z projektorem innego producenta miałbym go zawsze dostępnego. W pracy niezastąpiony, bez oglądania się na innych i pytań czy w firmie jest dostępny projektor.

27 kwi 2020, 01:03
Uuuaaaa!!! Jest tego trochę.
1) lampka LEDowa (naturalne światło jak słoneczne), ALE nad klawiaturę zewnętrzną lub nad klawiaturę niepodświetlaną na/w lapku. Taki pasek LEDowy pod ekran nad górną częścią klawiatury - by nie świecił w oczy.
2) dysk/pamięć pojemna do buck-up-ów.
3) replikator portów z dodatkiem mocy na podkładkę wentylującą lapka. Podkładka z wentylatorami 140mm własnego projektu. Z regulacją obrotów wentylatorów fizycznie i soft-owo.
4) Szybsze porty (w replikatorze portów) (np.: USB 3.1), niż te co są w lapku (USB 2.0 lub USB 3.0) - dodatkowe zasilanie wspierałoby poprzez dysk/pamięć pojemnościową szybszą transmisję danych z pendrive-a lub z karty SD/uSD… A lapek na podkładce chłodzącej w kompatybilności ze stacją dokującą komunikowałby się z dyskiem/pamięcią pojemnościową jednym łączem/"jedną trasą" (szybciej niż z pendrive itp.).
5) Z boku (z prawej str.) stacji dokującej kulka mała - imitacja truckball-a w razie uszkodzenia myszki lub trackball-a.
6) mini sprężarka powietrza, by przeczyścić klawiaturę i biurko - lubię czystość.
7) Regulowany poziom i pion podstawki z wentylatorami pod lapkiem, by ekran był wysoko (prawie stojąco) - na gumowych nużkach i konstrukcja z Aluminium bardzo stabilna.
8)
Takie połączenie zgrabne:
Cooler Master Note Pal U3 Plus (R9-NBC-U3PK-GP, R9-NBC-U3PS-GP, R9-NBC-U3PT-GP) + ERGOSTAND III (R9-NBS-E32K-GP) + replikator portów + czytnik kart pamięci (najszybszy) + dysk BUCK-UP-owy lub macierz magazynowa.

I jest to wykonalne.
Mam prototyp.
W oddzielnych modułach.

PS.
Za dużo tych filmów s-f
i z dzieciństwa tej bajki z TV: "Pi i Sigma".:
w szukarkę: bajka pi i sigma.

Pozdro.

24 maja 2020, 22:45
Na to pytanie nie będę odpowiadał w czasie przyszłym, chociaż jest to narzucone. Stację dokującą posiadam, konfigurację też, po prostu więc o niej opowiem.
Mózgiem całej konfiguracji jest Thinkpad T440p, maszyna mobilna, stosunkowo lekka, i posiadająca jeszcze napęd DVD, który jest dla mnie ważny. W domu sprzęt pracuje jednak bardziej statycznie, toteż wyposażyłem go w stację dokującą. Ta posiada aż 5 wyjść wideo, ale korzystam tylko z dwóch - wyjścia DVI do zewnętrznego monitora, oraz HDMI wpięte do 32 calowego telewizora w celu oglądania na nim filmów z większej odległości. Stacja poza złączami wideo posiada również 6 złącz usb. Trzy z nich stale zajmują pendrive'y rezydujące tam w celu taniego poszerzenia pamięci dyskowej komputera. Czwarty z nich zajmuje karta dźwiękowa firmy Creative oraz głośniki tej samej firmy. W ostatnim zajmowanym przeze mnie porcie znajduje się interfejs gitarowy w celu podłączania instrumentów i nagrywania ich dźwięków.

25 maja 2020, 20:17
Krzysiek-The King (;

Krzysiek-The King (;

Początkujący User 13 posty 0 pkt.

25 maja 2020, 20:17
Dzień dobry,
Przesyłam Państwu linka do pracy, którą wykonałem.

Obrazek

Z poważaniem,
Krzysiek-The King :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo