Nie działający klawisz FN i touchapd

02 sty 2021, 16:57
vanhoost

vanhoost

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Nie działający klawisz FN i touchapd

02 sty 2021, 16:57
Witam,
Chciałem prosić o pomoc w zdiagnozowaniu błędu na moim nowym komputerze Legion 5-15ARH05H.

Po zainstalowaniu systemu wszystko działało bez problemu, jednak po aktualizacji sterowników i BIOS przestał działać klawisz "Fn" (czasami) i touchapd. Wszystko inne działa ok.
Czasami po uruchomieniu komputer ma aktywowany "FnLock" (i wtedy nie mogę tego wyłączyć), innym razem "FnLock" nie jest aktywny. W przypadku gdy klawisz FN nie jest zablokowany, mogę korzystać z klawiszy funkcyjnych.

Po sprawdzeniu w menadżerze urządzeń, system pokazuje problem przy Lenovo Keyboard Device - "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10). Określono nie istniejące urządzenie." Urządzenie posiada najnowszy sterownik i nie mam możliwości ewentualnego powrotu do poprzedniej wersji.

Przywróciłem system ale problem nadal istnieje.

Re: Nie działający klawisz FN i touchapd

03 sty 2021, 18:12
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

03 sty 2021, 18:12
Fakt, że przywrócenie systemu nie załatwiło problemu niestety nie najlepiej wróży :( Jest szansa, że to jakiś bug w samym (zaktualizowanym) BIOSie i trzeba by robić downgrade.
Najfajniej byłoby uruchomić na laptopie Linuxa z pendrive'a (chociażby Ubuntu) i sprawdzić, jak tam zachowuje się ten klawisz. To by nam powiedziało, czy problem rzeczywiście jest po stronie BIOSu (ew. hardware) czy to Windows coś miesza.
Jeśli jednakże nie chcesz tak kombinować, to, jak rozumiem, sprzęt jest nowy - zawsze masz więc opcję oddania sprzętu na naprawę gwarancyjną.

04 sty 2021, 21:37
vanhoost

vanhoost

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

04 sty 2021, 21:37
Cześć,

Uruchomiłem komputer pod Linuxem (Ubuntu 20.04.1) ale nadal klawisz Fn oraz touchpad nie działa.

Czy downgrade BIOSu to jakaś inżynieria kosmiczna czy możecie podpowiedzieć jak to zrobić zanim odeślę komputer do serwisu pewnie na kilkanaście dni?

05 sty 2021, 12:48
admin

admin

moderator 2700 posty 35 pkt.

05 sty 2021, 12:48
Downgrade BIOSu to nie jest inżynieria kosmiczna, jednakże nie posiadam starszej wersji niż FSCN15WW (zakładam, że taką aktualnie masz), żeby móc się takową z Tobą podzielić :(
Jest jednakże szansa, że zespół wsparcia technicznego Lenovo z tego forum będzie w stanie Ci takową wersję dostarczyć :) Proponuję zapytać :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo