Re: Jak podłączyć dodatkowy mikrofon?

04 kwi 2015, 16:10
Christopher

Christopher

Początkujący User 2 posty 1 pkt.

Re: Jak podłączyć dodatkowy mikrofon?

04 kwi 2015, 16:10
W tej chwili w każdym laptopie mamy gniazda mini jack które obsługują urządzenia wejściowe (mikrofon) oraz wyjściowe (głośniki/słuchawki) oraz USB do urządzeń wejściowych i wyjściowych. Jeżeli z jakiegoś powodu wbudowany mikrofon przestanie działać lub będziemy chcieli podłączyć zewnętrzny, mamy możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu.

Po podłączeniu mikrofonu do gniazda jack, ten powinien automatycznie uzyskać priorytet. Jeżeli jednak tak się nie stanie należy sprawdzić czy komputer go "widzi". Najlepiej sprawdzić to w menedżerze urządzeń lub ustawieniach dźwięku. Jeżeli go tam nie ma, to najprawdopodobniej jest to spowodowane uszkodzeniem sprzętu (gniazdo mini jack lub mikrofon). Jeżeli jest, należy sprawdzić czy jest on aktywowany i czy nie jest wyciszony.

Jeżeli chcemy podłączyć mikrofon przez USB najprawdopodobniej będziemy musieli zainstalować sterowniki (które powinny zostać) dołączone przez producenta. Możliwe, że OS sam znajdzie dla niego sterowniki, ale mogą one nie wystarczyć do działania wszystkich możliwości mikrofonu. Jeżeli po poprawnym zainstalowaniu mikrofon nie działa to należy postępować podobnie jak w przypadku z mikrofonem na mini jack.

Re: Jak podłączyć dodatkowy mikrofon?

12 kwi 2015, 23:07
daworszymon

daworszymon

Początkujący User 17 posty 2 pkt.

Re: Jak podłączyć dodatkowy mikrofon?

12 kwi 2015, 23:07
Idziemy do sklepu komputerowego lecz nie koniecznie. Prosimy sprzedawcę o doradzenie w sprawie mikrofonu. Wracamy do domu, podłączać do komputera należy już rozpakowany mikrofon. Następnie proszę zainstalować sterowniki jeżeli tego wymaga mikrofon. Następnie zrobić test na http://www.onlinemictest.com jeżeli wszystko działa wspaniale. Pozostało tylko cieszyć się nowym zakupem.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo