Otwierający się dysk zewnętrzny po wznowieniu

05 kwi 2015, 18:44
pulpet112

pulpet112

Początkujący User 5 posty 1 pkt.

Otwierający się dysk zewnętrzny po wznowieniu

05 kwi 2015, 18:44
Witam!

Mam pewien problem. Otóż posiadam laptopa Asus na Win8 z zewnętrznym dyskiem HDD. Po każdym wznowienu otwiera się okno folderu z otwartym dyskiem. W regułach Autoodtwarzania zmieniłem z opcji "Otwórz folder aby wyświetlić pliki" czy jakoś tak na "Nie podejmuj żadnej akcji". Efekt został osiągnięty i okienko folderów już nie wyskakiwało za każdym razem gdy wznawiałem laptopa po uśpieniu. Problem w tym, że teraz gdy pracuje na jakiś plikach z tego dysku to one też "znikają". Np gdy mam otwartego jakiegos PDFa z tego dysku i nie zamykam go lecz po prostu usypiam komputer, to po wznowieniu ten plik jest otwarty, ale wszystkie strony oprócz tej otwartej znikają i trzeba ponownie uruchomić plik.

Zastanawiam się co zrobić aby nie zmieniać ustawień na "Nie podejmuj żadnej akcji", ale zeby okienko folderowe nie otwierało się za każdym razem gdy wznawiam system.

Z góry dzieki wielkie

Re: Otwierający się dysk zewnętrzny po wznowieniu

07 kwi 2015, 22:46
Albatros

Albatros

07 kwi 2015, 22:46
Z reguły stan uśpienia polega na wyłączeniu zbędnych komponentów komputera i pozostawieniu przy życiu tych najważniejszych, by system wrócił ponownie do sytuacji w której się przed uśpieniem znajdował.
Problem polega na tym, iż obsługa twojego dysku zewnętrznego również zostaje wyłączona na ten czas, przez co zostają tylko informacje z bieżącej strony dalszych już nie wczytuje.
Z tego co udało mi się wyczytać można w łatwy sposób odświeżyć zawartość pliku co się prawdopodobnie przyczyni do ponownego nawiązania do zawartości pliku na dysku. Nie wiem czy to zadziała ale teoretycznie jest na to szansa.
W zależności jakiego programu używasz do wczytywania plików, w Adobe Reader 9.4.2 jest opcja odświeżenia kombinacją Ctrl+R. Warto spróbować ;).

08 kwi 2015, 08:06
pulpet112

pulpet112

08 kwi 2015, 08:06
Niestety jakos nie dziala ta opcja odswiezania, z reszta ten PDF to byl tylko przyklad. Problem ten pojawia sie tez w innych, bardziej klopotliwych sytuacjach. Np. w programie do tworzenia muzyki Cubase: gdy projekt mam zapisany na dysku zewnetrznym i wszystkie sciezki sa tez fizycznie zapisane da tym dysku, to po wznowieniu juz nic sie nie da zrobic, projekt tylko wizualnie jest w programie ale nie da sie go nawet odtworzyc tylko trzeba zrestartowac program...

Czyli mam rozumiec ze nie ma zadnej mozliwosci na poradzenie sobie z tym problemem??
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo