Re: Lenovo B50-80 nie wykrywa SSD.

15 mar 2016, 12:17
Gucio

Gucio

Początkujący User 7 posty 0 pkt.

15 mar 2016, 12:17
Tak, dysk HDD jest podłączony normalnie, nagrywarka DVD jest wymontowana, a zamiast niej dysk w kieszeni.
Niestety nie jest on nigdzie widoczny (BIOS, menedżer dysków/urządzeń itp.).
Natomiast podłączając kieszeń z dyskiem do zewnętrznej obudowy napędu DVD i podłączając kablem USB do komputera dysk jest wykrywany.
Kieszeń została wymieniona na ten sam model .

16 mar 2016, 12:36
UserWithoutName

UserWithoutName

Celny Kursor 622 posty 233 pkt.

16 mar 2016, 12:36
Teraz już te wszystkie połączenia rozumiem, ale nadal nie mam pomysłu na rozwiązanie tego problemu.

Szkoda, że kieszeń została wymieniona na ten sam model. Może to w tym modelu jest problem?

Sama kieszeń wydaje się być sprawna, tylko jak to wcześniej było powiedziane, coś jest nie tak w komunikacji BIOS <-> Kieszeń SATA. Połączenie przez USB działa, ale tu laptop po prostu widzi to urządzenie jako USB i tego interfejsu używa do komunikacji.

Da się jakoś stwierdzić, czy ten dysk SSD w kieszeni (i podłączony w miejsce nagrywarki) w ogóle startuje? W przypadku HDD byłoby czuć jakieś lekkie wibracje, czy rozkręcanie talerzy...

Jeszcze sprawdziłbym na drugim dysku 2,5'' w kieszeni, ale najprawdopodobniej będzie taki sam efekt :/

16 mar 2016, 12:47
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2590 posty 1569 pkt.

16 mar 2016, 12:47
Spróbujmy może inaczej:
Wejdź do BIOSu, przejdź do:
Security -> Secure Boot - zmień na "Disabled"

Możesz też przejść do:
Boot -> Boot Mode i zmienić na "Legancy"

Może to tylko ustawienia BIOSu blokują kieszeń.

17 mar 2016, 00:46
Gucio

Gucio

Początkujący User 7 posty 0 pkt.

17 mar 2016, 00:46
Niestety nie mam możliwości sprawdzenia kieszeni z drugim dyskiem.

Zmiana ustawień w BIOSie niestety nie pomaga, dysk jest nadal niewidoczny :/

30 sty 2017, 18:06
zaniak

zaniak

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

30 sty 2017, 18:06
Mam taki sam problem z Lenovo G510 model 20238. Zmieniałem miejscami dyski SSD z HDD, używałem kilku dysków HDD. Zawsze widoczny tylko jeden - ten wewnętrzny. W kieszeni po napędzie zawsze jest niewykrywalny. O ile wyczytałem na forum WinClub https://winclub.pl/topic/5843-dysk-na-miejsce-odd-w-laptopie-nie-widoczny/ laptopy Lenovo mają ograniczenia w Biosie do rozpoznawania niektórych urządzeń, a raczej odwrotnie mają ograniczoną listę urządzeń, które rozpoznają. Nie wiem czy ta informacja jest prawdziwa, bo nigdzie więcej jej nie potwierdziłem, ale z braku innych informacji najbardziej prawdopodobna. Mam wgrany ze strony firmowej Lenovo najwyższy dostępny BIOS v309 - nie sprawdzałem czy dostępne są BIOS-y modyfikowane bez ww ograniczeń - można pokusić się o jego znalezienie na stronce https://forums.mydigitallife.info/forums/33-BIOS-Mod-Requests-Post-Requests-Only, ale to ryzykowna decyzja.

31 sty 2017, 14:37
grzemach

grzemach

31 sty 2017, 14:37
Kiedyś gdzieś czytałem, że opcje do Secure Boot, za to mogą odpowiadać. Warto spróbować je wyłączyć i MOŻE się uruchomi, tak jakbyś chciał uruchomić urządzenie z USB

19 lis 2017, 14:08
Pepis_

Pepis_

19 lis 2017, 14:08
Witam
odkopuje temat
Mam taki sam problem w Y580. Niestety wgranie modyfikowanego biosa(odblokowanie) również nie pomogło, dalej w informacjach o sprzęcie które znajdują się w BIOSie nie wykrywa dysku który jest zamontowany w kieszeni(zamiast stacji DVD).Może trzeba jeszcze poszperać coś w opcjach BIOS ale sam już nie wiem... Chyba już się poddam z tym.

20 lis 2017, 12:46
grzemach

grzemach

20 lis 2017, 12:46
Ze dwa tygodnie temu miałem kieszeń - dysk był wykrywany bez żadnego problemu. Ale to był inny producent...

Aktualnie mam Lenovo T520 - jednak tutaj jest napęd na SATA, a kieszeń mam IDE... więc też nie mam jak tego sprawdzić...

Zdalnie - nie jestem w stanie nic więcej podpowiedzieć.

PS. sprawdź czy dysk w ogóle działa, podłącz go normalnie do komputera.

09 sty 2019, 20:36
biggbitt

biggbitt

09 sty 2019, 20:36
Witam,
Temat trochę przysechł, a ja właśnie kupiłem dysk SSD kieszeń w miejsce DVD i mam ten sam problem.

Przez trzy dni czytałem w internecie o tym problemie i właściwie oprócz "gdybania" to nie znalazłem rozwiązania tego problemu.

W moim przypadku dysk po montażu w kieszeni nie jest widoczny ani w BIOSie ani w Windzie.
Kombinowałem ze zmianami w BIOS i nic z tego. Laptop wyraźnie zwalnia, czyli "coś tam" widzi, ale w ustawieniach nic...

Ktoś już rozwiązał podobny problem i ma sposób na to????

Będę wdzięczny za konstruktywną odpowiedź.

Pozdrawiam
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo