Naprawa Laptopa Lenovo - serwis porażka

08 mar 2017, 15:19
Tomann

Tomann

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Naprawa Laptopa Lenovo - serwis porażka

08 mar 2017, 15:19
Po zakupie nowego komputera ,stwierdziłem przebarwienia na matrycy lcd ,po wymianie mailowej z serwisem wysłałem komputer do wymiany matrycy.Po trzech tygodniach komputer wrócił z wymienioną matrycą ,ale....
z uszkodzoną klawiaturą ,a konkretnie ze szparą ,chyba po wyciąganiu klawiatury.Szczelina dosyć duża nieładnie wyglądająca.Ponownie po wymianie mailowej wysyłam komputer.Wraca po trzech dniach ,nad wyraz szybko,
z informacją że komputer przeszedł test pozytywnie.Klawiatura nie naprawiona i jeszcze serwis zostawił po sobie na
przednim panelu pod klawiaturą białą ,nieusuwalną plamę szpecącą komputer. Profesjonalizm ?...
Niestety po wymianie mailowej dowiedziałem się że komputer jest sprawny a plama to usterka kosmetyczna i nie wpływa na działanie laptopa ...
Podczas rozmowy telefonicznej dowiedziałem się że decyzja mechanika jest nie do podważenia i już...
Komputer ma kilka miesięcy ,jest niewiele używany a ma plamę białą na froncie i pogiętą klawiaturę.
Moim zdaniem to oznacza całkowity brak profesjonalizmu w serwisie Lenovo i krótko mówiąc olewanie klienta.
Czy ktoś miał podobne doświadczenia z serwisem autoryzowanym Lenovo ?
Jak dla mnie porażka .Na pewno produkty Lenovo będę obchodził szerokim łukiem.

Re: Naprawa Laptopa Lenovo - serwis porażka

13 mar 2017, 14:57
haskeer

haskeer

13 mar 2017, 14:57
Jeśli chodzi o serwis Lenovo to takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Sam odsyłałem laptopa na wymianę chłodzenia, serwis uszkodził obudowę i odmówił wykonania naprawy gwarancyjnej wysyłając kosztorys na uszkodzoną ( przez nich ! ) obudowę. Wyjaśnianie sytuacji trwało ponad 2 miesiące, w końcu Lenovo odesłało laptopa z uszkodzoną obudową i bez wymiany modułu chłodzenia, tłumacząc, że akurat w ciągu tych 2 miesięcy skończyła się gwarancja i to już nie ich problem :)

16 mar 2017, 11:37
Paweł niezadowolony

Paweł niezadowolony

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

16 mar 2017, 11:37
Gdy mój laptop wrócił z serwisu to był krzywo skręcony z wielką szparą od przodu Tak jak by wołał jeść .Po odesłaniu dostałem maila że laptop mi spadł i się wygioł. Więc sam go rozkręciłem i zkręciłem i teraz jest prosty . Myślę że w tych serwisach pracują chyba za karę . Innym razem uszkodzili mi klawiaturę - były ślady po jakimś srubokrecie na tasmie -takie rysy, a powiedzieli że ją zalałem piwem to ręce mi opadły . Jak oddajecie sprzęt do serwisu to najlepiej przez jakiegoś radcę prawnego bo inaczej Was oszukają.

21 sie 2017, 23:28
patryszzn

patryszzn

Początkujący User 7 posty 0 pkt.

21 sie 2017, 23:28
A ja mam dobre skojarzenia z serwisem lenovo. Niedawno wysyłałem im kompa i wrócił w paręnaście dni, naprawiony i sprawny. Nie musiałem się upominać czy ich poganiać. Obsługa na dobrym poziomie, nie ma co narzekać.

22 sie 2017, 17:38
denton

denton

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

22 sie 2017, 17:38
Mam tez zle doswiadczenia z serwisem Lenovo.Kupilem uzywany notebook X1 Carbon 2nd Gen(z pelna gwarancja NBD),jak sie pozniej okazalo z dystrybucji GB.Po 3 lub 4 krotnej wymianie na gwarancji plyty glownej serwis odmowil mi dalszej naprawy sprzetu mowiac ze sprzet nie pochodzi z polskiej dystrybucji.Laptopa bez zadnych problemow naprawil mi serwis w Holandii.W tej chwili rozkleja sie obudowa laptopa i polski serwis Lenovo w dalszym ciagu nie chce go naprawic mimo wciaz aktualnej gwarancji (wg S/N).Wyglada na to ze cala gwarancja Lenovo NBD nadaje sie do kosza.Natepnym notebookiem bedzie Dell ktory w odroznieniu od Lenovo ma prawdziwy serwis.

11 mar 2019, 14:28
bladoszjan

bladoszjan

11 mar 2019, 14:28
Ja mam natomiast dobre doświadczenia z serwisem. Nie raz dzwoniłem do nich i mi pomogli zdalnie. Jak kiedyś oddałem lapka do naprawy to wrócił w dobrym stanie, bez uszkodzeń, naprawiony i w miarę szybko. Fakt, mieli kiedyś z serwisami problem bo aż strach było oddać ale z tego co wiem to ostatnimi czasy znacznie się poprawili w tym aspekcie...

13 mar 2019, 11:57
szewcc

szewcc

13 mar 2019, 11:57
W sumie ja mam podobne doświadczenia jak koledzy. Nigdy nie zauważyłem jakiś nieprawidłowości. Wszystko działało sprawnie, chyba miałem szczęście że jak oddawałem to akurat było już po tym kryzysie u nich więc nie doświadczyłem żadnych nieprzyjemności. Zobaczymy jak będzie dalej...

11 kwi 2019, 15:12
Kaciek542

Kaciek542

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

11 kwi 2019, 15:12
Też miałem taki problem!! Już myślałem, że nic z tego nie będzie i będę musiał pożegnać się z laptopem. Zaniosłem go do pobliskiego serwisu i naprawa laptopa z przepaloną płytą główną trwała 3 dni, a teraz teraz śmiga bez większego problemu :D :D :D

Naprawa laptopa porażka

16 lis 2019, 00:47
alaula

alaula

Naprawa laptopa porażka

16 lis 2019, 00:47
Po około trzech tygodni. Od zakupu zniknęły kolory, był tylko szary i biały. Laptop był sprawny, mogłam wyświetlać strony. Po reklamacji wrócił dosłownie złom, na ekranie pojawiał się tylko biały kolor, nie reagował na żadne przyciski. Po dokładnym obejrzeniu okazało się, że nóżki od spodu są tak zużyte jakby laptop był używany długi czas a nie całe trzy tygodnie. Przed reklamacją zrobiłam zdjęcia więc mam porównanie. Poza tym pęknięta matryca. Sklep internetowy nie odpowiada na moje e-maile. Ale nie odpuszczam. Mam pewność, że laptop który wrócił nie jest mój, mam zamiar zlecić odzyskanie danych zawartych w nim i oddanie sprawy do prokuratury. Zobaczymy co dalej. Lenovo nie polecam. Serwis to kombinatorzy. Acha, mam jeszcze świadka, który widział laptop przed reklacją.

18 lis 2019, 12:02
admin

admin

moderator 2052 posty 35 pkt.

18 lis 2019, 12:02
@Alula - podaj nam proszę numer seryjny urządzenia, o którym mówisz. Sprawdzimy sprawę i się z Tobą skontaktujemy.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo