Re: Zewnętrzna karta graficzna do laptopa

06 wrz 2017, 03:48
PPrado

PPrado

Początkujący User 8 posty 5 pkt.

06 wrz 2017, 03:48
No widzisz, jeśli rozpatrujemy kategorią kwoty to oczywiście że najdroższa = lepsza (wiem że nie do końca ale mozna to przyjąć jako 99% lub coś koło tego). tak rozpatrując to można kategoryzować ;) ale nie mieszać że karta za 2 tysie jest lepsza od karty za 500zł , bo to raczej logiczne.

Ja nie mam budżetu max , sam go sobie wyznaczam racjonalnością , nie miałbym problemu wydać więcej, ale nie chce.
W końcu to tylko "zachcianki" .

Za 960 można zapłacić 550-600zł i nie jest to mega dużo jak za kartę graf oczywiście .
Jasne zalezy do czego się jej użyje , ale ja rozpatruję karty biora pod uwagę cenę , to jest dla mnie kategorią.
Powiedzmy z przedziału kart za cenę do 500-600 jaka jest najwydajniejsza? To jedna z lepszych kart za ta cenę , ale gorsza od tych za 1000 i dużo gorsza od tych za 2 tyś;) Ale to wiadomo przecież.

poza tym "słaba" to kwestia relatywna , bo w dniu premiery była bardzo dobra , po prostu czas minął , jest za to duzo kart które w dniu premiery są oceniane słabo.

Mam teraz kilka projektów które chcę stworzyć , na ten tak +/- chciałem przeznaczyć około 1000zł .
Jeśli miałbyś w takim razie kartę niech będzie z kategorii ciut droższej , czyli do 800zł to bym się zastanowił i musiał porównać czy te 200-250zł więcej jest warte różnicy na + względem osiągów 960 4gb.

Z grafika na tyle nie ma problemu że tego typu karty zawsze się sprzedadzą. Więc nawet po pół roku testów nad nią i checi upgradeu moge ją sprzedać , stracic na tym z 50-100zł , ale kupic nowszą kartę o 200zł drożej a pół roku wczesniej różnica wynosiłaby np 400 . (Droższe szybciej tanieją).

Jeśli na tym laptopie daje radę (słabo ale daje) z karta 660m , to tu różnica bedzie zdecydowana. To kilka leveli w górę , nie jeden mało zauważalny , a jak mówiłem jak już spowszednieje mozna wymienić na szybszą .

także jesli uważasz że coś znacząco pobije 960 do 800zł to pisz.
i nie ma co patrzeć na to ze 960 jest na 128bitówce bo na prawdę na papierze to może i wygląda "staro" ale po wynikach testów widać że to 128 z innych kart nie równa sie 128 np tej karty. Są inne wartości które się znacząco bardziej liczą.

06 wrz 2017, 06:40
sig

sig

Prawdziwa Ikona 667 posty 329 pkt.

06 wrz 2017, 06:40
Nie wiem czy było już tu wspominane, ale jakoś tą kartę trzeba będzie podpiąć, a wydajność tego gniazdka podzielić przez 2( bo dane będą płynąć w obie strony). I to prawdopodobnie będzie wąskie gardło twojego zestawu, oraz powód dla którego tego typu rozwiązań generalnie się nie stosuje.

15 kwi 2020, 20:50
K4KTUSG4MES

K4KTUSG4MES

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

15 kwi 2020, 20:50
a czy wiesz czy działą na laptopie lenovo ideapad 320 a jak nie to gdzie moge to sprawdzić

23 gru 2020, 23:04
flegma

flegma

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

23 gru 2020, 23:04
siemano dobre dusze podpowiedcie co mam zrobić kupiłem adapter z ali exp gen8 czy jakoś tak wsadziłem 100% sprawną GF1650 i podłączam tunderboltem a mam lenovo900 core i7 8gb ramu i właśnie integre a i win 10 gdy włączam mignie ekranem i nie widzi myśle może nie wie co ma widzieć instaluje sterovniki nvidi i nie mogę ich nawet zainstalować bo widzi integre czy jak podpowiedzcie jak możecie nie żebym się żalił ale mam jedną łapke i w samochodówki chciałem pograć i chyba musze sobie podarować bo nie umiem wymyślić coś żeby ona sie odpaliła a atx działa kręci wiatraki w karcie też ale lapek nie widzi z góry dziękuje za pomoc jeśli się da oczywiście pozdrawiam
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo