Zewnętrzna karta graficzna do laptopa

13 cze 2015, 16:26
Mag!k

Mag!k

Młody Klikacz 43 posty 62 pkt.

Zewnętrzna karta graficzna do laptopa

13 cze 2015, 16:26
Witam. Zdarza się, że ktoś kupuje komputer stacjonarny, zamiast laptopa, bo nie może grać w niektóre gry. Jednak w wielu przypadkach powodem jest karta graficzna, bo np. nie jest to laptop do gier, a Inne komponenty są wystarczające. Dlatego właśnie chciałem poinformować o możliwości podłączenia zewnętrznej karty graficznej, przy pomocy USB. Nie rezygnujemy wtedy z mobilności komputera. Taką kartę można odłączyć, gdy laptopa chcemy gdzieś przenieść, a podłączyć np. w domu, jeśli będziemy chcieli zagrać. Lecz muszę z góry uprzedzić, że nie jest to tanie rozwiązanie.

Sam korzystałem z tego rozwiązania: http://www.techradar.com/news/computing ... tor-915616

- Mam nadzieje, że komuś się to przyda, ja zasięgnąłem po takie rozwiązanie z ciekawości.

PS. Można też użyć Expresscard, jest napewno lepszy od usb,ale gorszy od thunderbolt, w czym cena adapterów thunderbolta na pci-e jest bardzo duża około 300$ (w zależności od modelu) .Do tego trzeba załatwić sobie dodatkowe zasilanie 12v (np. zwykły zasilacz komputerowy)

EXPRESSCARD (Testowałem na Lenovo Thinkpad t420 i działa bez zarzutu)
http://www.aliexpress.com/item/EXP-GDC- ... 89524.html
THUNDERBOLT
http://www.sonnettech.com/PRODUCT/thund ... index.html
Plus są też stacje dokujące od lenovo z portem pci-e:
https://www.youtube.com/watch?v=3da3aE7pkUw

Są również adaptery z thunderbolt na expresscard.

Re: Zewnętrzna karta graficzna do laptopa

13 cze 2015, 16:56
Pusta_Patelnia

Pusta_Patelnia

Początkujący User 229 posty 45 pkt.

13 cze 2015, 16:56
Nie wiem czy takie zamieszanie i pompowanie kasy w cały zestaw ma sens (zaislacz,adapter i sama karta) bardzo fajne urządzenie w kategorii ciekawostek ale raczej średnio użyteczne. Aby móc w coś nowszego zagrać potrzebujesz spoko grafy, proca i odrobiny ramu. O ile grafe i ram załatwisz to nadal pozostaje problem procka. rzadko który producent tworzy lapka z mocnym procem i słabą grafą ;)

Skoro używałeś mam pytanie co do przepustowości kabla którym to podłączasz czy z powodu stosowania adapteru osiągi grafy są identyczne jak przy zamontowaniu w płycie głównej czy nieco słabsze?

ps. nawet nie wiedziałem o istnieniu takich rzeczy ;D

13 cze 2015, 17:17
SkyThane

SkyThane

Aktywny Gracz 287 posty 122 pkt.

13 cze 2015, 17:17
o kurde, to ja tylko hajsu trochę będę miał to się biorę za wypromowanie tej metody, też nie wiedziałem, że takie rzeczy można robić,a kurde GTX 560 leży i się kurzy :p

Pusta_Patelnia, ale naprawdę dużo jest z laptopów z i5 czy z i7, z 8 czy też 12GB RAM'u, a karta Intel hd graphics zintegrowana.

13 cze 2015, 18:24
Mag!k

Mag!k

13 cze 2015, 18:24
SkyThane napisał(a):
Pusta_Patelnia, ale naprawdę dużo jest z laptopów z i5 czy z i7, z 8 czy też 12GB RAM'u, a karta Intel hd graphics zintegrowana.

Dokładnie.

13 cze 2015, 18:28
Mag!k

Mag!k

13 cze 2015, 18:28
Pusta_Patelnia napisał(a):
Skoro używałeś mam pytanie co do przepustowości kabla którym to podłączasz czy z powodu stosowania adapteru osiągi grafy są identyczne jak przy zamontowaniu w płycie głównej czy nieco słabsze?

Ja korzystałem z interfejsu Thunderbolt, który umożliwia dwukierunkową transmisję danych z szybkością nawet 10 Gbit/s. Stanowi on połączenie DisplayPort służącego do przesyłania obrazu i dźwięku, a także magistrali PCI Express 2.0 x4 wyprowadzonej na zewnątrz komputera w celu zapewnienia odpowiedniego medium do przesyłania dużych ilości informacji. Lecz wydajność jest niewiele gorsza (ok. 90% przy zastosowaniu gtx 780 TI).

13 cze 2015, 19:11
Cinas

Cinas

Początkujący User 134 posty 43 pkt.

13 cze 2015, 19:11
Dobre, nie spotkałem się z czymś takim.
Zawsze żyłem w przekonaniu, że o ile w laptopie damy radę dorzucić RAMu, czasami zmienić procesor na model wyższy z tej samej rodziny (oczywiście kosztem wydajności chłodzenia) to z kartą graficzną pozostaje jedynie wymiana płyty głównej. A tu proszę.

Co prawda komputer mobilny przestaje być mobilny w takim przypadku, ale z pewnością znajdzie to rozwiązanie sporą grupę odbiorców którzy ze swoich laptopów chcą zrobić prawdziwe kombajny. ;)

13 cze 2015, 20:06
Mag!k

Mag!k

13 cze 2015, 20:06
Cinas napisał(a):
Co prawda komputer mobilny przestaje być mobilny w takim przypadku

Nie wiem czy przeczytałeś mój post, ale napisałem, że karte graficzną można bez problemu odłączać i podłączać, gdy już się ją skonfiguruje z laptopem...

14 cze 2015, 11:43
Cinas

Cinas

Początkujący User 134 posty 43 pkt.

14 cze 2015, 11:43
Mag!k napisał(a):
Nie wiem czy przeczytałeś mój post, ale napisałem, że karte graficzną można bez problemu odłączać i podłączać, gdy już się ją skonfiguruje z laptopem...

Oczywiście, że przeczytałem, nawet dwa razy bo temat mnie zaciekawił.
No i swojego stanowiska nie zmieniłem, ogólnie idea i pomysł jest super, podoba mi się, daje nowe możliwości i jestem za tym. Jednak w swoim przypadku nie wyobrażam sobie, żeby chować do torby przejściówki i drugą kartę graficzną i dylać z nią po mieście. Dlatego ja, to rozwiązanie widzę jako jedynie małą dodatkową stację która zostaje w domu na biurku i korzystam z tego udogodnienia praktycznie tylko wtedy kiedy w tym domu faktycznie jestem.

03 wrz 2017, 22:48
PPrado

PPrado

Początkujący User 8 posty 5 pkt.

03 wrz 2017, 22:48
Witam

Jakie sa najlepszae rozwiązania tego typu na dziś dzień?

Mam laptopa Lenovo y580 z i7 i grafika geforce 660m 2gb , ale jest to zdecydowanie za słaba karta na aktualne gry typu PUBG. Proc i ram praktycznie odpoczywają w czasie gry to GPU jest załadowane na 99% a klatki od 30-40 w grze (max 45-50) to potrafią spadać do 15-20.

03 wrz 2017, 23:57
toniek-94

toniek-94

Prawdziwa Ikona 722 posty 390 pkt.

03 wrz 2017, 23:57
Witam :)

Nie grzeję Ci się ta karta graficzna, może też dlatego spadać wydajność podczas dłuższego grania. Co do rozwiązania to jestem zawsze za tym, żeby sprzedać obecny sprzęt i dołożyć do lepszego.

Pozdrawiam :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo