Lenovo Legion Y720 problem z wydajnością

06 kwi 2018, 00:25
mgorski101

mgorski101

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Lenovo Legion Y720 problem z wydajnością

06 kwi 2018, 00:25
Witam

Od dwóch dni jestem posiadaczem wyżej wymienionego laptopa.
GTX 1060 6GB
Intel 7700HQ
8GB RAM

Mam wrażenie, że z moim laptopem jest coś nie tak ponieważ grając w Battlefield 1 często wystepują spadki fpsów, niezależnie od ustawień graficznych, na średnich przeciętnie jest 60-50 fps i spadki, do 40 a nawet do 35 fps.
Na Ultra jest podobnie z tym że ciężko utrzymać 60fps. Natomiast występują one nawet na niskich ustawieniach.

Wyłączyłem DVR, zainstalowałem wszystkie aktualizacjie za pomocą Lenovo Companion oraz wykonałem diagnostykę, zaktualizowałem Widowsa.

W domu jest komputer stacjonarny o podobnych paramentrach:
GTX 1050
Intel 7300HQ
8 GB RAM
I moim zdaniem gra na średnich ustawieniach chodzi płyniej, fpsy podobne, lecz nie ma takich krótkotrwałych chwilowych zacięć, i spadków.

Co mogłbym jeszcze zrobić? Czy da się coś zrobić? Dołożenie RAM-u pomogłoby w tej sytuacji?
Moim zdaniem gra powinna chodzić płynie na ultra i takie ustawienia są rekomendowane przez program GeForce Experience,lecz nie da się grać.

Z góry dziękuje za pomoc.

Re: Lenovo Legion Y720 problem z wydajnością

15 kwi 2018, 13:29
admin

admin

moderator 1335 posty 35 pkt.

15 kwi 2018, 13:29
Dołożenie RAMu z pewnością nie zaszkodzi ;)

Czy sprawdzałeś temperatury komponentów? Mógłbyś napisać, jak się one kształtują pod obciążeniem?

Zobacz też, czy, gdy występują opisane przez Ciebie objawy, procesor przypadkiem nie blokuje się na konkretnych wartościach MHz.

14 gru 2018, 20:27
Zmicha40

Zmicha40

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

14 gru 2018, 20:27
Witam,czy udało się rozwikłać problem, otóż doświadczam tego samego, laptop ma 9 miesięcy a nie było jeszcze dobrze pograne, duże lagi (BF V, Tomb Rider, Brothers in Arms Hells Highway !!! ), test na userbenchmark najgorzej ocenił właśnie kartę (pokazał ją na żółto ,po niżej średniej).

Pozdrawiam.

15 gru 2018, 15:06
admin

admin

moderator 1335 posty 35 pkt.

15 gru 2018, 15:06
Zmicha, sprawdź temperatury i obciążenie procesora/karty graficznej. Możesz użyć program SpeedFan - umożliwia on zapis historii odczytów do pliku, dzięki czemu później będziesz mógł zobaczyć temperatury podczas występowania wspomnianych problemów.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo