Nie działa klawiatura w Lenovo Ideapad 320

21 cze 2018, 09:14
Marek R.

Marek R.

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Nie działa klawiatura w Lenovo Ideapad 320

21 cze 2018, 09:14
Mam taka sytuację, ze po uruchomieniu laptopa (win 10) kiedy pojawia się okno do logowania nie działa klawiatura. Touch pad działa i działają przyciski regulujące jasność ekranu. Próbowałem różnych skrótów klawiszowych i nic. Podłączona zewnętrzna klawiatura USB działa. Ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna?

Re: Nie działa klawiatura w Lenovo Ideapad 320

21 cze 2018, 10:18
admin

admin

moderator 1446 posty 35 pkt.

21 cze 2018, 10:18
Zazwyczaj na tego rodzaju problem pomaga odłączenie baterii CMOS i akumulatora.
Jeśli masz fizyczny dostęp do komputera i nie masz problemu z rozkręceniem laptopa - spróbuj tak właśnie zrobić.

Jeśli jednak wolałbyś nie dotykać laptopa śrubokrętem, spróbuj wykonać poniższe kroki:
1. Odłącz od laptopa ładowarkę i wszystkie inne peryferia. Wszystkie porty powinny być puste, żadnych myszek, klawiatur itp.
2. Normalnie wyłącz komputer
3. Gdy komputer będzie już wyłączony - wciśnij i przytrzymaj klawisze Fn+S+V przez minimum 20 sekund. Ten krok powinien wyłączyć akumulator w laptopie.
4. Włóż pin do dziury z przyciskiem Factory Reset. Jeśli nic się nie dzieje (nie uruchamia się system), to znaczy, że punkt 3 się udał.
5. Podłącz ładowarkę i ponownie przyciśnij Factory Reset. Tym razem system już powinien się zrestartować.
6. Na ekranie z opcjami wybierz "BIOS Setup" (może być to trochę inne nazwa).
7. Będąc w BIOSie przyciśnij F9, co przywróci domyślne ustawienia. Zapisz je i wyjdź z BIOSu.

Teraz już wszystko powinno być w porządku.
Daj znać jak poszło! ;)

21 lis 2018, 02:08
mariusz06

mariusz06

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

21 lis 2018, 02:08
Witam,
mam podobny problem jak kolega powyżej w moim laptopie Lenovo Ideapad 320. Przy logowaniu klawiatura numeryczna zaczyna działać dopiero po przejściu do opcji "Nie pamiętam PINu logowania". Jednak po zalogowaniu nie działa prawy klawisz shift.
Próbowałem wykonać kroki, które zostały opisane, jednak skrót klawiszowy "Fn+S+V" nie wyłącza akumulatora w laptopie i zaraz po wciśnięciu Factory Reset system się uruchamia.
Jaka może być tego przyczyna?

21 lis 2018, 20:42
admin

admin

moderator 1446 posty 35 pkt.

21 lis 2018, 20:42
Hmmm...
Mam jeszcze 2 pomysły:

1. Wyłączyć tzw. Fast Startup. W kilku przypadkach taki zabieg rozwiązał problem. Wejdź w "Ustawienia", następnie "Zasilanie i uśpienie" -> "Dodatkowe ustawienia zasilania" -> "Zmień działanie przycisków zasilania" -> kliknij "Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne" i tam odznacz opcję Fast Startup.
2. Spróbuj odinstalować klawiaturę (Menedżer Urządzeń -> Klawiatury -> wybierz swoją prawym przyciskiem myszy -> Odinstaluj) i następnie ponownie uruchom komputer (sterownik zostanie automatycznie zainstalowany).

Daj znać, czy któraś metoda okazała się pomocna :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo