Lenovo legion y520

31 lip 2018, 10:59
Pukocz

Pukocz

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

Lenovo legion y520

31 lip 2018, 10:59
Witam, mam taki problem bo w marcu dostałem laptopa y520 podłączyłem go do prądu żeby zobaczyć czy wszystko działa, nieskonfigurowalem Windowsa i wyłączyłem go tak jak włączyłem na przycisku, dowiedziałem się że tak się go nie wyłącza. Laptop leżał nieużywany. W przyszłym tygodniu wracam do domu i zacznę go uzywac i tu moje pytanie czy bateria będzie jeszcze użyteczna. Bo na pewno się do 0 rozładował i leżała tak prawie pół roku. Sprawdzić będę mógł dopiero za tydzień. Czy bateria ma jakieś zabezpieczenia lub czy laptop wyłącza się po jakimś czasie nieużywany w hibernacji lub kiedy poziom bateri spadnie poniżej jakiegoś poziomu. I jeszcze jedno pytanie w razie jakby bateria była nieuzyteczna laptop będzie normalnie chodził podłączony do gniazdka? I czy to będzie podlegać gwarancji A jeżeli nie jaką bateria będzie pasować chodzi mi o orginalne i gdzie ja kupić. Dziękuję.

Re: Lenovo legion y520

01 sie 2018, 10:41
admin

admin

moderator 1335 posty 35 pkt.

01 sie 2018, 10:41
Z kondycją tak potraktowanej baterii może być różnie :)
Spróbuj ją normalnie naładować i daj znać co się dzieje - jak się zachowuje, czy pojawiają się jakieś komunikaty itp. - będziemy wtedy wiedzieli na czym stoimy ;)

Laptop oczywiście będzie działał na zasilaniu sieciowym nawet z uszkodzoną baterią.
Niestety takie rozładowanie baterii nie podlega naprawie gwarancyjnej.

01 sie 2018, 10:54
Pukocz

Pukocz

01 sie 2018, 10:54
W razie jakby bateria była nie do użytku jaką trzeba kupić i napiszę za tydzień jak się sprawuje bateria i czy będzie trzeba nowa kupić.

01 sie 2018, 11:30
admin

admin

01 sie 2018, 11:30
Baterię możesz kupić za pośrednictwem autoryzowanego serwisu. Najlepiej skontaktuj się z infolinią Lenovo w tej sprawie :)

09 sie 2018, 20:09
Pukocz

Pukocz

09 sie 2018, 20:09
A wiec wlaczylem laptopa bateria byla kompletnie wyladowana, ale po podlaczeniu zasilacza laptop zaczal normalnie dzialac i ladowac baterie kieldy naladowala sie do pelna odlaczylem zasilacz i o dziwo laptop trzymal sie na baterii trzymalem go tak z 2h i zuzycie spadlo do 78% wiec wytrzymalosc bateri nie spadla, tylko teraz mam problem z czyms innym laptop byl z zainstalowanym win10 i tu jest problem nie da sie zainstalowac aktualizacji 1803 nie wiem czy to wina laptopa czy oprogramowania, napisalem na forum windowsa i czekam na odpowiedz ale czy tomoze byc wina ze laptop nie jest kontabilny z win 10, lub z jakiegos innego powodu, jezeli ktos wie niech podpowie co zrobic, temat watku jest ok bo dotyczy tego modelu

10 sie 2018, 12:26
admin

admin

10 sie 2018, 12:26
Jest bardzo mała szansa na to, żeby konkretny model laptopa uniemożliwiał zainstalowanie aktualizacji Windowsa :)
Zaczekaj na odpowiedź od ekspertów Microsoftu ;)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo