Najzdrowsze monitory dla oczu?

05 wrz 2018, 16:37
KarolWitk

KarolWitk

Początkujący User 3 posty 2 pkt.

Najzdrowsze monitory dla oczu?

05 wrz 2018, 16:37
Moje pytanie jest może dość nietypowe. Szukam uniwersalnego monitora, który będzie jak najzdrowszy dla oczu przy długim, codziennym korzystaniu. Komputer jest moim narzędziem pracy, średnio spędzam przed ekranem od 8 do 10 godzin. Korzystam głownie z programów biurowych, platform społecznościowych, serwisu youtube, a nieraz w weekend zdarza mi się w cos pograć. Szukam sprzętu, który nie będzie powodował nadmiernego zmęczenia oczu i o ile to możliwe zadba o ich kondycje, dziękuję za wszystkie rady :)

Re: Najzdrowsze monitory dla oczu?

05 wrz 2018, 19:29
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2590 posty 1569 pkt.

05 wrz 2018, 19:29
Tak na dobrą sprawę każdy monitor obecnie dostępny powinien spełnić te wymagania.
Z mojego doświadczenia wynika, że odpowiedni kontrast oraz matryca jednak sprawiają cuda.

Ja wybrałem Dell U2212HM - świetna matryca. Przed komputerem spędzam po czasami 14 godzin (a raczej to powinno być w czasie przeszłym). Nie narzekam na ból oczu i nic innego. Główne zastosowanie - kodzenie.

Z czystego serca polecę całość DELL na matrycach IPS.

Monitory na matrycach IPS, kolory na nich są rewelacyjne. A dzięki temu, oczy się nie męczą.
Dodatkowo szukaj (chyba to już standard) aby było podświetlenie LED. Dzięki temu podświetlenie nie migocze jak tradycyjna świetlówka.

Tak więc, czy to będzie marka którą poleciłem czy nie, szukaj: IPS + LED. Na 99% będziesz z takiego zestawu zadowolony.

20 wrz 2018, 09:19
Hubik88

Hubik88

Początkujący User 31 posty 0 pkt.

20 wrz 2018, 09:19
Najlepiej zainwestować w monitor, który będzie wyposażony w matrycę IPS i podświetlenie LED. Zapewniam, że taki rodzaj sprzętu nie wpłynie negatywnie na zdrowie twoich oczu. Ponadto monitory z IPS i LED są niezwykle jakościowe i dają niesamowity obraz.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo