Lenovo Y50, HDMI nagle przestało działać

27 wrz 2018, 21:38
danielk

danielk

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

Lenovo Y50, HDMI nagle przestało działać

27 wrz 2018, 21:38
Witam wszystkich forumowiczów,

Od dzisiaj mam dziwny problem z wyjściem HDMI.
Czy to możliwe, że poszło jakieś przepięcie na port wyjściowy który się spalił?

Miałem podpięty komputer do miksera wideo (rozszerzenie ekranu) i wszystko działało, po chwili zmieniłem kable i podpiąłem do monitora dotykowego w celu jego sprawdzenia. Niestety coś poszło nie tak i po powrotnym podpięciu laptop nie wykrywa dodatkowych monitorów, brak reakcji, brak ekranów, nawet ekran nie mrugnie - nic nie wykrywa.

Kiedyś kiedy miałem problem z laptopem (włączał się bez reakcji ekranu, biosa etc.) bo poszło jakieś przepięcie, suport lenovo doradził aby przytrzymać z których przycisków (power, restore - nie pamiętam których) przez określony czas (był bardzo dziwny typu 57s) wtenczas podobno jak mówił gość na supporcie czyszczone/wyrzucane" są zbędne elektrony osadzone na płytkach (wydawało mi się to dziwne ale zadziałało).

Czy może ktoś miał podobny problem lub może coś doradzić? lub zna dokładnie powyższą procedurę.

Kable są na pewno sprawne.

Z góry dzięki za pomoc.

Re: Lenovo Y50, HDMI nagle przestało działać

29 wrz 2018, 15:17
admin

admin

moderator 1626 posty 35 pkt.

29 wrz 2018, 15:17
Procedura o której mówisz rzeczywiście może pomóc. Oto jak się ją przeprowadza:
1. Należy odpiąc od laptopa zasilacz i akumulator
2. Przytrzymać przycisk "POWER" przez 30-60 sekund (ten czas się może różnić, ale 60 sekund na pewno powinno wystarczyć).
3. Podłączyć z powrotem do laptopa zasilacz oraz akumulator i normalnie uruchomić komputer.

Daj znać, czy to pomogło :) Jeśli nie, to będziemy myśleć i diagnozować dalej ;)

02 paź 2018, 20:44
danielk

danielk

02 paź 2018, 20:44
Czy należy wyjąć akumulator? Jest on zamknięty w obudowie, czy mam ją zdjąć i go odłączyć?

admin napisał(a):
Procedura o której mówisz rzeczywiście może pomóc. Oto jak się ją przeprowadza:
1. Należy odpiąc od laptopa zasilacz i akumulator
2. Przytrzymać przycisk "POWER" przez 30-60 sekund (ten czas się może różnić, ale 60 sekund na pewno powinno wystarczyć).
3. Podłączyć z powrotem do laptopa zasilacz oraz akumulator i normalnie uruchomić komputer.

Daj znać, czy to pomogło :) Jeśli nie, to będziemy myśleć i diagnozować dalej ;)

03 paź 2018, 10:11
admin

admin

03 paź 2018, 10:11
Tak, odłączenie akumulatora byłoby najlepsze - bez tego kroku nie jestem pewien, czy ta metoda zadziała.
Oczywiście takie otworzenie laptopa w przypadku, gdy ten nadal jest na gwarancji, będzie się wiązało z jej utratą. Daj znać, czy Twój sprzęt jest na gwarancji :)

03 paź 2018, 10:55
danielk

danielk

03 paź 2018, 10:55
Nie, ma już 3 lata, więc jestem po okresie gwarancyjnym.
W takim razie w wolnej chwili tak zrobię i zobaczymy - dam znać.

05 paź 2018, 12:41
Hubik88

Hubik88

Początkujący User 31 posty 0 pkt.

05 paź 2018, 12:41
Miałem ten sam problem ze swoim laptopem, ale długo zwlekałem, aby coś z tym zrobić. Zastosowałem wyżej wskazaną metodę a w ten sposób wszystko wróciło do normy. Dzięki za poradę! :)

27 gru 2018, 23:27
danielk

danielk

27 gru 2018, 23:27
Witajcie ponownie,

niestety metody nie działają, trochę zwlekałem z dalszymi działaniami ponieważ, jeszcze mnie coś tknęło i sprawdziłem działanie wyjścia na ubuntu bootowanego z pendrive i okazało się, że po podpięciu zewnętrznego monitora wyjście działa, stwierdziłem zatem że coś musiało się zadziać z sterownikami.
I tak miałem robić formata i zmieniać system i poczekałem do tego momentu.....

i jestem po formacie całkowitym na nowym systemie z najnowszymi sterownikami Nvidia i dalej jest to samo.... HDMI nie działa :( a na linux jest dobrze, proszę pomóżcie czym to może być spowodowane? jakieś pomysły?

28 gru 2018, 18:25
admin

admin

28 gru 2018, 18:25
Strasznie dziwne zachowanie. Co dokładnie się dzieje? Podłączasz monitor/TV przez HDMI i nic?
Zmiana trybu wyświetlania też nic nie robi jak rozumiem? Ekran nie jest wykrywany w ustawieniach?

Próbowałeś wyłączyć zarówno laptopa jak i drugi monitor, podłączyc je w tym stanie i dopiero wtedy włączyć oba sprzęty?
Wiem, że brzmi to głupio, ale zdarzało się, że z jakiegoś powodu ten sposób działał.

28 gru 2018, 19:20
danielk

danielk

28 gru 2018, 19:20
Po połączeniu kablem nic się nie dzieje, nie znajduje ekranu nawet nie mrugnie - całkowity brak reakcji jakby nic się nie stało.... na ubuntu normalnie.
Czy możliwe, że to coś z napięciem? tzn. że ubuntu wysyła sygnał o mniejszym natężeniu po HDMI niż Windows?
Tylko takie coś mi przychodzi do głowy wiedząc że stało się to "po jakimś przepięciu".

30 gru 2018, 16:29
admin

admin

30 gru 2018, 16:29
Oj nie szedłbym w tym kierunku - raczej nie będzie chodziło o takie rzeczy. Wina najpewniej leży po stronie Windowsa. Na tym etapie próbowałbym już wszystkich możliwych opcji. Jedną z takich jest całkowite wyłączenie Intel HD Graphics i działanie na sterowniku NVIDIA - u niektórych też rozwiązywało to problem z HDMI.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo