Drukarka 3D

22 cze 2015, 21:45
Nozownik35

Nozownik35

Aktywny Gracz 470 posty 121 pkt.

Drukarka 3D

22 cze 2015, 21:45
Witam.

Miał ktoś styczność z drukarka 3D ?
Polecam każdemu .
Cena małej domowej drukarki waha sie od 2500 zł do nawet 30000zł
Drukarka wykorzystuje tworzywa sztuczne takie jak: PLA, ABS, PVA, nylon, Laywood , Laybrick. Drukarki przemysłowe i mniej typowe modele mogą używać innych materiałów np.: żywic, gumy czy też czekolady lub metalu a nawet betonu albo papieru.
Drukarka drukuje na podstawie projektu z fantastyczna dokładnościa co do minimetra . Projekt tworzymy na komputerze np:
w Netfabb darmowy program do drukarki 3D.
Za pomocą różnego rodzaju drukarek 3D można wytworzyć:
-gotowe produkty z tworzywa sztucznego;
-produkty wymagające obróbki
-inne przedmioty z topliwych materiałów w tym z czekolady czy metalu;
-elementy innych przedmiotów;
-prototypy i inne produkty koncepcyjne;
-formy do wykonania właściwych elementów lub prototypów;
-w ograniczonej formie także różnego rodzaju tkanki.

Osobiscie uważam drukarke 3D za urzadzenie przyszłosci a wy co uwarzacie o deukarce 3D

O to w krótkim filmiku możliwośći tego urządzenia
https://www.youtube.com/watch?v=Y6PG08BUEco

Re: Drukarka 3D

24 cze 2015, 21:20
lordtomasz24

lordtomasz24

Początkujący User 235 posty 44 pkt.

24 cze 2015, 21:20
Tak taka drukarka to początek świetnego biznesu a zapotrzebowanie jest :) polecam

24 cze 2015, 21:31
zibiwit26

zibiwit26

Młody Klikacz 390 posty 57 pkt.

24 cze 2015, 21:31
tak miałem okazje chwile pracować na da Vinci
drukarka ma wbudowany skaner co mi ułatwiło prace hehehe

Sam planuje taka kupić :)
Uważam że jak dopracują szybkość i lepsza jakość w tańszych egzemplarzach będzie to chleb powszechny w firmach.

Chwilowo są leprze od tego co podałem ale kosztuje dużo więcej.
Ceny drukarek szybko spadają w dół da Vinci ja ja kupowali też droga była a teraz 3-4tyś. koszt śmiech na sali cenowo
Ale i tak polecam Vinci jak na dobry początek.

25 cze 2015, 12:43
mariusz-sz

mariusz-sz

Aktywny Gracz 471 posty 104 pkt.

25 cze 2015, 12:43
Niektórzy porównują drukarkę atramentową z drukarką laserową tak jak książkę papierową z książką elektroniczną. Ja uważam, że takie porównanie jest niezbyt trafne, gdyż sądzę, że książki papierowe zawsze będą miały swoich zwolenników (takich jak ja), natomiast kwestią czasu jest gdy każdy zapomni o drukarkach z tuszem. :). To jest moje subiektywne zdanie.

03 lip 2015, 16:45
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

Początkujący User 52 posty 21 pkt.

03 lip 2015, 16:45
Ja osobiście trzymam kciuki za drukarkę 3D. Jeśli w przeciągu powiedzmy 10 lat spopularyzuje się ona na tyle, że przynajmniej co dziesiąta osoba będzie ją mieć, to wyobraźcie sobie jak wiele dobrego zmieni to w codziennym życiu. Bo np od ręki będzie można wydrukować część do samochodu, która kosztuje o wiele więcej na allegro ;)

03 lip 2015, 20:28
SkyThane

SkyThane

Aktywny Gracz 287 posty 122 pkt.

03 lip 2015, 20:28
Tyle, że jak będzie można wydrukować od ręki cześć samochodu to większość firm, które takowe części sprzedaje będzie się mogła pożegnać z zyskami.
Także nie wiem jak by to wyszło :D
Raczej jeżeli w ogóle ma tak się stać, to już nie za naszego życia.

17 sie 2015, 11:21
sasej

sasej

Początkujący User 1 posty 1 pkt.

17 sie 2015, 11:21
Żeby druk 3d miał sens trzeba używać odpowiednich komponentów. Jednym z nich są żywice akrylowe fotoutwardzalne ,które można kupić choćby na platformie 3d Designers. Tak więc nie ma większego problemu. Ważne żeby były to żywice dobrej jakości.

17 sie 2015, 11:33
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

Aktywny Gracz 1433 posty 184 pkt.

17 sie 2015, 11:33
SkyThane napisał(a):
Tyle, że jak będzie można wydrukować od ręki cześć samochodu to większość firm, które takowe części sprzedaje będzie się mogła pożegnać z zyskami.
Także nie wiem jak by to wyszło :D
Raczej jeżeli w ogóle ma tak się stać, to już nie za naszego życia.

przełom już jest ;-) już można usłyszeć lub wyczytać o udanych zabiegach w medycynie gdzie zastosowano materiały z druku 3d ;-) np protezy itp.. nawet ostatnio widziałem taki wózek zrobiony w 3d dla niepełnosprawnego pieska..
za kilka lat kto wie może taka drukarka będzie w każdym domu lub u każdego majsterkowicza, możliwości są chyba nieograniczone ;-)

17 sie 2015, 14:56
betoVen

betoVen

Młody Klikacz 189 posty 57 pkt.

17 sie 2015, 14:56
trochę na drukarce 3d podrukowałem. fantastyczna zabawa, niezłe możliwości.
Co prawda słowo zabawa może być niewłaściwie odebrane. Jasne że znam ludzi, którzy drukują sobie w 3d figurki bohaterów, artefakty na gry terenowe czy przyciski do papieru.
Ja jednak używałem drukarki 3D do urzeczywistniania projektów z cad'a części do prototypów robotów przemysłowych. Powiem wam, że wcześniejsze tworzenie modeli z ogólnodostępnych części, a używanie części wykonanych dokładnie pod dany projekt to niebo a ziemia.
Trzeba tylko pamiętać że kompozyt jest dość drogi, są różne rodzaje materiału, czy nawet różne drukarki.
I na pewno przyjdą czasy, gdy nawet dziecko będzie mogło wydrukować sobie wszystko co zapragnie, ale nie zapominajmy, że nie takie jest pierwotne przeznaczenie tych drukarek.

18 sie 2015, 16:52
toniek-94

toniek-94

Prawdziwa Ikona 722 posty 390 pkt.

18 sie 2015, 16:52
Drukarka 3D to ogromna przyszłość, mam nadzieję, że najbardziej możliwości drukowania rozwiną się w medycynie.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo