Legion Y520 problem z klawiaturą

14 lis 2018, 18:03
pietrekzad

pietrekzad

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Legion Y520 problem z klawiaturą

14 lis 2018, 18:03
Witam,
W notebooku wymieniłem już 3 palmresty. 2 były nowe i 1 używany. W każdym z nich po kilku dniach przestają działać te same klawisze E, G i kilka innych. Rozebrałem jedną z klawiatur do folii i prześledziłem ścieżki. Po pomiarach okazało się, że jedna ścieżka odpowiadająca za w.w klawisze nie łączy. Jest mostek nad jedną ze ścieżek, który jest uszkodzony. Znajduje się on na wysokości strzałek kierunkowych. Wygląda to na wadę fabryczną co potwierdza pond 30 stron wpisów na głównym forum Lenovo.
Pytanie do innych użytkowników oraz samego Lenovo:
Gdzie można zakupić klawiaturę lub palmrest pozbawiony wady, który zapewni bezawaryjną pracę?
Nie rozumiem jak można sprzedawać wadliwego notebooka w takich pieniądzach.
Dziwne także, że przez tak długi okres czasu nie można kupić sprawnych klawiatur.

Re: Legion Y520 problem z klawiaturą

23 lis 2018, 16:52
admin

admin

moderator 1630 posty 35 pkt.

23 lis 2018, 16:52
Skontaktuj się proszę z supportem Lenovo i opisz im swój przypadek.
Prawdopodobnie polecone zostanie wysłanie sprzętu do serwisu, gdzie wymieniona zostanie klawiatura.

25 lis 2018, 18:11
pietrekzad

pietrekzad

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

25 lis 2018, 18:11
Sprzęt 3 miesiące po zakupie został wysłany w ramach gwarancji. Niestety gwarancja nie została uznana przez brak jednego klawisza. Oczywiście jest to niedorzeczne, gdyż brakujący klawisz nie miał żadnego związku z klawiszami, które nie działały. To jak oddać na gwarancję samochód z uszkodzonym silnikiem i serwis odrzuca ją z powodu urwanego lusterka. Jak pisałem szukam w 100% pewnej klawiatury do tego modelu.

10 gru 2018, 13:52
admin

admin

moderator 1630 posty 35 pkt.

10 gru 2018, 13:52
Rzeczywiście nieprzyjemna sytuacja.
Nową klawiaturę do tego modelu można zamówić na stronie serwisu.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo