Nie działające pojedyncze klawisze po zalaniu - IdeaPad 320s

24 lis 2018, 23:45
filipo28555

filipo28555

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Nie działające pojedyncze klawisze po zalaniu - IdeaPad 320s

24 lis 2018, 23:45
Cześć,
Wczoraj (tj. 23.11.2018) rozlałem na laptopa colę, szybko wytarłem płyn i odwróciłem lapka do góry nogami i pozwoliłem mu wyschnąć. Następnego dnia kiedy go włączyłem, przeszedł do boot menagera ale normalnie wszedł do Windowsa, jednak kiedy chciałem się zalogować zorientowałem się, że nie działa sporo klawiszy np. 1,2,3,6,7,8,9, jednak pozostałe działały wporządku np, 5,6 do tego backspace działa ale tylko czasami... za to jeśli naciśnie się któryś z niedziałających klawiszy to nie działają też klawisze które wcześniej działały(czyli niby te klawisze wysyłają jakiś sygnał)! Klawiatura ekranowa działa normalnie...
Laptopa rozebrałem, klawiaturę przepłukałem wodą destylowaną, na podzespołach nie ma śladów coli.
Macie jakieś pomysły co może być z tym nie tak?

Re: Nie działające pojedyncze klawisze po zalaniu - IdeaPad 320s

26 lis 2018, 14:35
admin

admin

moderator 1646 posty 35 pkt.

26 lis 2018, 14:35
Po prostu klasyczne objawy zalanej klawiatury :)
Pobieżne przepłukanie klawiatury wodą destylowaną po zalaniu jej colą (i daniu czasu na wyschnięcie) może być niewystarczające. Umyj ją dokładnie z całego cukru (nie żałuj wody) i odstaw do wyschnięcia. Na koniec możesz użyć wody destylowanej dla pewności, że nic na klawiaturze niepożądanego się nie ostało.

Trzymam kciuki za powodzenie tej akcji, niestety jednak nie ma pewności, że będzie ona działała jak dawniej. Może to niestety zakończyć się na wymianie klawiatury na nową.

28 lis 2018, 16:48
Hubik88

Hubik88

Początkujący User 31 posty 0 pkt.

28 lis 2018, 16:48
Kilka miesięcy temu też zalałem klawiaturę i próbowałem ją wysuszyć jednak nic to nie dało. Ostatecznie musiałem wymienić klawiaturę ;/
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo