Laptop zacina się i nie włącza

26 cze 2019, 10:13
paula667

paula667

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Laptop zacina się i nie włącza

26 cze 2019, 10:13
Witam
Od kilku dni moj laptop zaczął dziwnie działać. Gdy włączam to różnie się uruchamia. Jeden sposób wygląda tak, że świeci się klawiatura, chodzi wentylator, ekran jest całkowicie czarny. Kolejnym razem podobnie jak wcześniej tylko ekran jest podświetlony ale nic się nie wyświetla. Jeszcze innym razem ekran podswietlony, pojawia się na chwilę logo lenovo, potem znika i pokazuje się podświetlony czarny ekran. Było też tak że laptop załadował się do momentu pokazania konta i się zaciął. Może 1 na 10 razy załaduje się poprawnie, widać pulpit, ale wtedy po 5, 10, 30 minutach zacina się. Nie mogę ruszyć kursorem, nie działają żadne klawisze, więc go resetuje. Po resecie czasami uda się go właczyć normalnie, a czasami zacina się w trakcie uruchamiania. Najczęstszy przypadek to ten pierwszy opisany, że świeci się klawiatura i czarny ekran. Gdy udało mi się go włączyć to w histori zdarzeń (panel sterowania > zabezpieczenia i konserwacja) jest
Problem: Błąd sprzętu, LiveKernelEvent 141,
Opis: Problem dotyczący sprzętu spowodował, że system Windows przestał działać poprawnie.

Nie wiem czego to jest wina. Około 10 dni temu zainstalowała mi się aktualizacja Windows. Myślałam że to może dlatego, więc zainstalowałam nowe. Wyczysciłam tez wentylator, ale nie zauważyłam zmian, nadal to samo. Było też raz tak jak sie zaciął i dłużej poczekałam to pojawiły się kolorowe znaczki, szlaczki. Ale
Może karta graficzna się popsuła? Czy wirus?

Proszę o pomoc

Re: Laptop zacina się i nie włącza

26 cze 2019, 12:01
admin

admin

moderator 1335 posty 35 pkt.

Re: Laptop zacina się i nie włącza

26 cze 2019, 12:01
Zazwyczaj problem ten związany jest z kartą graficzną, nie jest to jednak pewne w 100%.
Na początek odłącz od komputera wszystkie akcesoria peryferyjne, jako iż one też mogą powodować problem.
Dobrze by było, gdyby udało Ci się ściągnąć i zainstalować program DDU a następnie uruchomić go w trybie awaryjnym Windowsa. Odinstaluje on całkowicie sterowniki graficzne, które będziesz potem mogła na nowo zainstalować (pobierając je ze strony Lenovo).

paula667 napisał(a):
Około 10 dni temu zainstalowała mi się aktualizacja Windows. Myślałam że to może dlatego, więc zainstalowałam nowe.

Masz na myśli całkowitą reinstalację systemu? Za pomocą bootowalnego pendrive'a z systemem?

Jeśli takowego posiadasz, to nie zaszkodzi również spróbować za jego pomocą spróbować naprawić aktualny system. Znajdziesz taką opcję w instalatorze Windowsa :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo