Re: Pochwal się jakiego distro Linuxa używasz

18 cze 2015, 13:00
TNTer_XD

TNTer_XD

Początkujący User 2 posty 1 pkt.

18 cze 2015, 13:00
Zdecydowanie ArchLinux i Slax

18 cze 2015, 20:28
SkyThane

SkyThane

Aktywny Gracz 287 posty 122 pkt.

18 cze 2015, 20:28
A ja zacząłem skakać teraz między CentOS'em, a Debianem no i jeszcze planuje Arch Linux dorzucić, ale za mało miejsca mam na tyle systemów :D

30 cze 2015, 14:06
doktordemolka

doktordemolka

Początkujący User 300 posty 43 pkt.

30 cze 2015, 14:06
Cytuj:
Jak dla komputera domowego to polecam PC-BSD (jeśli jeszcze istnieje). Komplilacja wszystkiego z portów to masakra... raz czy dwa razy robiłem (łącznie z officem) - nie polecam :)
Lepiej z pakietów pociągnąć lub gotowca w postaci PC-BSD :)

To chyba dawno nie stawiałeś żadnego BSD...

FreeBSD -> pkg install paczka
NetBSD -> pkgin install paczka
OpenBSD ->pkg_add paczka

PC-BSD = FreeBSD+PBI+graficzny menadżer pakietów+skonfigurowany system

To samo można osiągnąć bez problemu na FreeBSD, tylko potrzeba obeznać się z systemem (jednak jest to trochę inna bajka niż linux) i zasięgnąć do manuala oraz poświęcić trochę czasu na konfigurację systemu.

Można to porównać do minta czy ubuntu w odniesieniu do debiana (który jest początkowo nieskonfigurowany, nie posiada graficznych konfiguratorów i trzeba trochę czasu poświęcić aby go sobie "wystrugać" ale mamy większa kontrolę nad systemem, który jest lżejszy, szybszy, bez zbędnych śmieci niepotrzebnych nam...

30 cze 2015, 15:05
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

30 cze 2015, 15:05
Przecież napisałem:
Cytuj:
Lepiej z pakietów pociągnąć

Fakt, sporo już nie stawiałem BSD. Nawet w latach to można liczyć. Ostatnio - miałem problem z zależnościami (SVN vs Apache vs coś jeszcze). Jedna z tych rzeczy chciała apacha 2.2 a druga 2.4... w sumie to niedługo będę miał kilka wolnych komputerów, to sobie na nowo postawię - just for fun :)

BSD jest/był jednym z najlepszych systemów z którymi pracowałem, ale ma kilka wad. Jeśli ktoś nie zrobił paczki, trzeba jechać z portów, a część z portów a część z paczek... to proszenie się o spore problemy przy aktualizacjach - przynajmniej tak było kiedyś. Ciekawe jak jest obecnie :D

30 cze 2015, 18:56
doktordemolka

doktordemolka

Początkujący User 300 posty 43 pkt.

30 cze 2015, 18:56
na serwer a i owszem natomiast na desktopa już średnio się nadaje, nigdy nie uzyskałem takiej funkcjonalności i wygody we FreeBSD jak na Debianie, jednak to jest mój system numer jeden jeżeli chodzi o desktopa..jak dla mnie nie ma lepszych..natomiast na serwery BSD jest nie do zajechania, to fakt..wystarczy zobaczyć czego używają giganci branży IT czy ogólnie wszędzie tam gdzie wymagana jest ultra jakość kodu i ultra stabilność... w większości przypadków nie jest to żaden Linux tylko systemy z rodziny BSD...przejrzystość i "poukładanie" tych systemów naprawdę robi wrażenie;)

Cytuj:
Jeśli ktoś nie zrobił paczki, trzeba jechać z portów

wszystko co masz w portach jest także w paczkach, to nie ubuntu czy jakaś mało istotna "siódma woda po kisielu", że tak się wyrażę, że ktoś sobie nie zrobił paczek, to są w brew pozorom wielkie projekty sięgające tradycją lat 70siątych, tam podejście jest z goła inne...na brak kasy też nie narzekają, te systemy to fundament wszystkiego co teraz praktycznie robią...do tego dochodzi jeszcze bardzo liberalna licencja, pozwalająca brać ile popadnie i zamykać...także tam kasa od komercyjnych pasożytów zawsze się znajdzie..nie wysuszą źródła, bo to strzał w stopę..;)

przykład-> http://osworld.pl/fundacja-freebsd-otrz ... w-dotacji/ ;) i takie gesty świadczą o jakości produktu, jeżeli coś jest za darmo i ludzie z własnej woli dotują taki produkt, który jest się w stanie z tego bezproblemowo utrzymać to znaczy, że musi być naprawdę zajebisty ale wmawia nam się coś innego, że jak coś jest za darmo to jest do dupy...niestety takie czasy, że większość tłuszczy uważa iż o jakości produktu świadczy jego cena...

01 lip 2015, 08:18
arlid

arlid

Początkujący User 56 posty 19 pkt.

01 lip 2015, 08:18
ElementaryOS - do podstawowej pracy w terenie, gdzie jedynie czasem jakiś tekst do napisania, obsługa maila w zupełności wystarcza :)

20 lip 2015, 18:19
Meredzio

Meredzio

Początkujący User 58 posty 13 pkt.

20 lip 2015, 18:19
Mint - Desktop
Debian - Serwer

ps. Z Ubuntu miałem masakryczne problemy z tego względu że często się sypał czy na LTS czy testowej Distro, Debian na Dekstopie potem się rozjeżdżał a Mint jako dopracowanie Ubuntu jest w sumie całkiem wporzo. Jedyne co mnie boli że poważniejsze firmy nie myślą o Linuxie jako rozwiązania domowe (Imagine Line, Adobe [Photo Shop] etc.)

06 sie 2015, 20:53
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

Aktywny Gracz 1433 posty 184 pkt.

06 sie 2015, 20:53
ubuntu 14.04 ;-) u mnie niezawodne ;-)

13 sie 2015, 22:18
Hepita

Hepita

Początkujący User 21 posty 5 pkt.

13 sie 2015, 22:18
Gentoo :)

Nie no, żartuję.
Moja "migracja" linuxowa wygląda tak: Ubuntu 11.10 -> Ubuntu 14.04 -> Debian 7.7 -> Slax (wtedy "zerwałem" z Linuxem na desktopie i postawiłem na dystrybucje portable) -> Debian 8 -> czarna era m$ window$ 7 -> teraz się zastanawiam między Debianem a Archem, ale może koledzy z forum coś innego jeszcze polecą

Aaa no i nie zapominajmy że mam androida 4.4.2 na telefonie :p

19 sie 2015, 11:31
Nervouss

Nervouss

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

19 sie 2015, 11:31
Oczywiście Debian Jessie (niedługo zmiana na Stretch) z środowiskiem graficznym Gnome do wszystkiego a i3-wm do pracy :D. Oprócz tego miałem Linux Mint ale zamienię na Ubuntu najnowsze. Arch Linux zrobił na mnie ogromne wrażenie ale trudność instalacji jest wielkim minusem nie wiem za którym razem mi się to udało. ;)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo