Re: Pochwal się jakiego distro Linuxa używasz

19 sie 2015, 11:53
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

Aktywny Gracz 1433 posty 184 pkt.

19 sie 2015, 11:53
@up to już nowy testing w drodze? ;-D jak ten czas leci ;-D czy nie miałeś problemu ze zmianą repozytoriów na polskie? u mnie przy zabawie był jakiś problem z kluczem zaufania czy z czymś takim ;-)

19 sie 2015, 18:01
Meredzio

Meredzio

Początkujący User 58 posty 13 pkt.

19 sie 2015, 18:01
Wiesz, co wydaję mi się, że tak ale nie jestem do końca pewny, z tego względu, że nie mogłem znaleźć wyboru Stable i wcisnęło mi Debiana 8.1.0 (Żeby Microsoft nie płakał to dodajmy to 0 :D). Oczywiście irytacja na twarzy, że znowu walka żeby to jakoś działało (Kombinowanie, żeby halt działał, żeby przez SSH logować się jako root, bo oczywiście bezpieczeństwo i takie tam), poskładałem go od zera i jedyny problem jaki mam to np nie mogę zmienić wyglądu MATE bo coś tam się krzaczy, oczywiście gdm3 wygląda jak wygląda, zastanawiam się nad Slimem, a reszta hmm UTF-8 i raczej większość po Polsku a jeżeli coś jest po angielsku, to to mi raczej nie przeszkadza, więc do końca trudno jest mi powiedzieć :P Interfejs graficzny po polsku, konsola po polsku, terminal tak samo.

19 sie 2015, 18:04
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

19 sie 2015, 18:04
Chciałeś zmieniać wygląd mate? Przecież samo w sobie wygląda fajnie ;D

19 sie 2015, 18:08
Meredzio

Meredzio

Początkujący User 58 posty 13 pkt.

19 sie 2015, 18:08
Wolę bardziej czarną szate, albo czarną pomieszaną z pomarańczowym, jednakże nic nie jest idealne, kiedyś muszę z tym powalczyć :P Ale piorytetem jest mój kochany serwer :P

24 sie 2015, 21:11
Hepita

Hepita

Początkujący User 21 posty 5 pkt.

24 sie 2015, 21:11
Mi się najbardziej podoba Material Design jak w nowych Androidach. Jutro będę mieszał żeby swojego Cinnamona jakoś przystosować, motywy juz znalezione tylko trochę musze i tak w nich pogrzebać żeby mi się jeszcze bardziej podobały. Zestaw ikon biorę ze swojego Androida - Moonshine (aplikacja ze sklepu play, ja ją rozpakowałem i "wyciągnąłem" ikonki)

31 paź 2015, 23:05
morius323

morius323

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

31 paź 2015, 23:05
A ja używam Puppy Wary 5.5 a obok Win7. Szczeniaczek jest naprawdę szybszy i podstawowe zadania nie stanowią dla niego wyzwania.. no może z małym wyjątkiem, ponieważ nadal nie umiem ogarnąć drukarki ale poza tym nie narzekam.

01 lis 2015, 01:37
alexa300

alexa300

Początkujący User 21 posty 0 pkt.

01 lis 2015, 01:37
Ja używam Manjaro. Mój pierwszy linux więc co do porównań wypowiadać się nie będę. Dla osoby początkującej jest w miarę przejrzysty i bardzo przypomina Windowsa. Przynajmniej takie wrażenie odnosze. Dużym problemem związanym z Manjaro jest małe wsparcie społeczności i w razie problemu nie ma do kogo zwrócić się o pomoc. Pomimo wszystko jestem z niego zadowolona :)

01 lis 2015, 18:05
doktordemolka

doktordemolka

Początkujący User 300 posty 43 pkt.

01 lis 2015, 18:05
Cytuj:
Manjaro jest małe wsparcie społeczności i w razie problemu nie ma do kogo zwrócić się o pomoc

http://forum.archlinux.org.pl/
https://bbs.archlinux.org/

01 lis 2015, 20:57
alexa300

alexa300

Początkujący User 21 posty 0 pkt.

01 lis 2015, 20:57
doktordemolka napisał(a):
Cytuj:
Manjaro jest małe wsparcie społeczności i w razie problemu nie ma do kogo zwrócić się o pomoc

http://forum.archlinux.org.pl/
https://bbs.archlinux.org/

Duża część tego, co na Archu wydaje się oczywiste na Manjaro nie do końca. Wyobraź sobie w tej sytuacji osobę, która pierwszy raz w życiu używa Linuxa i nie ma pojęcia jak zainstalować jakiś program. Przychodzi jej do głowy poszukać u wujka Google, ale 85% tego co znajduje dotyczy Ubuntu. O to mi w tym stwierdzeniu chodziło. O porównanie do tych najbardziej polecanych na start dystrybucji. :roll:

I zapomniałeś wspomnieć o tym: https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Main_Page ;)

01 lis 2015, 21:21
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

01 lis 2015, 21:21
początkujący chyba nie zainstaluje manjaro na start :roll:
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony