Re: Pochwal się jakiego distro Linuxa używasz

03 lis 2015, 01:13
doktordemolka

doktordemolka

Początkujący User 300 posty 43 pkt.

03 lis 2015, 01:13
Ubuntu nie należy do najstabilniejszych systemów, niektórzy nawet twierdzą, że Debian unstable jest stabilniejszy od Ubuntu..osobiście nie wiem ile w tym prawdy, dla mnie ani jedno ani drugie nie nadaje się do użytku na dłuższą metę, od systemu wymagam przede wszystkim stabilności nie mam czasu na zabawy, system raz postawiony ma mi działać kilka lat tak samo jak w pierwszym dniu po instalacji i gadać z moją maszyną tak jak ja chcę nie stwarzając przy tym zbędnych problemów;)

03 lis 2015, 07:37
sig

sig

Prawdziwa Ikona 663 posty 329 pkt.

03 lis 2015, 07:37
doktordemolka napisał(a):
Ubuntu nie należy do najstabilniejszych systemów, niektórzy nawet twierdzą, że Debian unstable jest stabilniejszy od Ubuntu

Mam mint-a (system oparty o ubuntu), i po prostu bezproblemowo chodzi, czyli robi to czego od niego wymagam. Jakichkolwiek przejawów niestabilności nie stwierdziłem, problemów z aktualizacjami też

03 lis 2015, 10:24
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2568 posty 1569 pkt.

03 lis 2015, 10:24
Ubuntu nie należy do najstabilniejszych systemó
Niezgodzę się, Ubuntu podczas pracy nie zawiesił się mi chyba nigdy, a używam od wersji 8.04 lub 7.10. Podczas startu zdarzyło się - przez sterowniki do karty graficznej (ale to wystarczyła rekonfiguracja sterownika i działał dalej).

Co kto lubi - każdy ma wybór i może wybrać to co mu bardziej pasuje. Ja się przyzwyczaiłem do Ubuntu i sposobu instalacji aplikacji, nie chce mi się tego zmieniać.

03 lis 2015, 10:28
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

Aktywny Gracz 1433 posty 184 pkt.

03 lis 2015, 10:28
niestabilne w ubuntu to chyba tylko wersje beta :roll: no ale to normalne :roll:

03 lis 2015, 16:54
doktordemolka

doktordemolka

03 lis 2015, 16:54
Co do Ubuntu i jego forków, tak jak zaznaczyłem nie wiem ile w tym prawdy, z Ubuntu romansowałem bardzo dawno temu i też nie trwało to długo, podstawową wadą tego systemu dla mnie jest jego bardzo słaba elastyczność, lubię posklejać system po swojemu a Ubuntu to utrudia z tego względu iż system jest ootb i w moim przypadku jest to wadą a nie zaletą.

grzemach oczywiście nie zarzucam tu nikomu urzywania Ubuntu i jak piszesz każdy używa i sobie chwali swój system, nie zamierzam tu nikogo krytykować ani podnosić rabanu, opieram się na swoich subiektywnych doświadczeniach i obserwacjach

Cytuj:
Ja się przyzwyczaiłem do Ubuntu i sposobu instalacji aplikacji

nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym sposobem instalacji, przecież wszystkie dystrybucje 'paczkowe' działają na tej samej zasadzie tylko składnia się zmienia;)
Kod:
apt-get install paczka
slapt-get --install paczka
pacman -S paczka
dnf install paczka
zypper install paczka
equo install paczka
itd...

03 lis 2015, 17:20
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

03 lis 2015, 17:20
no i unity też nie bardzo ...na początku mi sie podobało, ale tam niczego po swojemu nie zrobisz, tzn możesz zmienić sobie paczke ikon, poustawiać ikony na lewym pasku, dodać jakieś aplety ale jakoś tak ociężale to chodzi, teraz gdybym miał wrócić do ubuntu to wybrałbym mate. tutaj decydujesz sam o wszystkim: gdzie ma być panel, ile ma ich być, gdzie mają być ewentualne ikony, jakie aplety, tło, motyw itp itd.

w sumie to ja sie juz w forki nie bawie, devuan to też fork debiana ;-)

03 lis 2015, 17:26
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2568 posty 1569 pkt.

03 lis 2015, 17:26
lubię posklejać system po swojemu a Ubuntu to utrudia z tego względu iż system jest ootb i w moim przypadku jest to wadą a nie zaletą.

Nie chce mi się w coś takiego bawić. Dla mnie zainstalowanie innego środowiska (do którego jestem przyzwyczajony) - jest wystarczająca w "dopasowaniu pod siebie".

Poza tym wszystko działa mi właśnie ootb - i dla mnie to zaleta, bo nie chce mi się grzebać i bawić - takie rzeczy tylko na serwerze robię, ale tam jest inna historia i inne wymagania. Nikt nie będzie się włamywał na maszynę za przynajmniej podwójnym NATem z zewnątrz, jedynie przez maile/www - a to jest do końca nie opłacalne, bo maszyn "domowych" pracujących na jakimkolwiek Linuxie jest mało, za mało aby to było opłacalne.
Inną kwestią są włamania do serwerów www/poczty itd - tam zabezpieczenia powinny być na zdecydowanie wyższym poziomie. Dlatego też w takich miejscach nie stawiam Ubuntu, ale coś stabilniejszego i bezpieczniejszego - mimo, że nawet samo Ubuntu jest dużo bezpieczniejsze niż Windows....

tylko składnia się zmienia;)

Tego właśnie nie chce mi się poznawać. Bo są dodatkowe przełączniki, są katalogi z cache, są sposoby aby dodawać kolejne repozytoria - każda z tych metod działa podobnie, ale inaczej.
Do czasu gdy Ubuntu mnie nie zirytuje totalnie, że go nie porzucę na zawsze - wybieram to co już znam i wiem jak rozwiązać problemy które napotykam bez google lub wiem dokładnie co jest problemem i tylko trzeba wyszukać dokładnej składni polecenia - co jest prostsze niż szukanie wszystkiego od nowa.

Dla mnie komputer ma działać. Nie interesuje mnie czy mam systemd czy init czy inne różnice - ma działać.

0011010101 napisał(a):
no i unity też nie bardzo ...na początku mi sie podobało, ale tam niczego po swojemu nie zrobisz, tzn możesz zmienić sobie paczke ikon, poustawiać ikony na lewym pasku, dodać jakieś aplety ale jakoś tak ociężale to chodzi, teraz gdybym miał wrócić do ubuntu to wybrałbym mate. tutaj decydujesz sam o wszystkim: gdzie ma być panel, ile ma ich być, gdzie mają być ewentualne ikony, jakie aplety, tło, motyw itp itd.

w sumie to ja sie juz w forki nie bawie, devuan to też fork debiana ;-)

wolę "gnome-session-fallback".
W Unity denerwuje mnie, że raz mam belkę programu na samej górze (w Unity wpisane) a raz mam ją tam gdzie powinna być - nawet jak program nie jest zmaksymalizowany i trzeba latać po całym pulpicie aby znaleźć menu.

03 lis 2015, 17:45
doktordemolka

doktordemolka

03 lis 2015, 17:45
Ja podchodzę do stawiania systemu na maszynie biurkowej tak samo jak na serwerze czy routerze - raz a porządnie na kilka lat, gotowe rozwiązania nie interesują mnie, mam przez nie więcej zabawy niż sam sobie wszystko po swojemu zrobię/poustawiam co daje mi zdecydowanie większą kontrolę i 'władzę' nad systemem;)

04 lis 2015, 00:08
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

04 lis 2015, 00:08
Doktor a BSD testowales? . pomijając na chwilę Linuksa.

04 lis 2015, 01:05
doktordemolka

doktordemolka

04 lis 2015, 01:05
świetne systemy chyba najlepsze jeżeli chodzi o produkcję, poukładane, bezawaryjne i bezpieczne od palca ale druga strona medalu to, że jesteś zdany na siebie..dosłownie;) to już nie linux...

Jak chcesz zobaczyc z czym to się 'je' to polecam PC-BSD, takie 'ubuntowe' FreeBSD na biurko
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo