Re: Pochwal się jakiego distro Linuxa używasz

04 lis 2015, 09:25
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

Aktywny Gracz 1433 posty 184 pkt.

04 lis 2015, 09:25
znam ich dystrybucje ale nie testowałem, takie dość niszowe są na ten moment, ciekawe jak sie rozwiną bo głośno raczej o nich nie jest.

04 lis 2015, 09:26
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2568 posty 1569 pkt.

04 lis 2015, 09:26
0011010101 napisał(a):
Doktor a BSD testowales?

Tak. Świetny system. Większe aktualizacje są sporym problemem (np bazy danych x.1 -> x.2) - na dobrą sprawę wtedy instalują się dwie wersje (przynajmniej jakiś czas temu tak było) i trzeba było ręcznie dane przenosić. System zależności trochę jak w Slack. I jeśli chcesz coś zrobić trochę inaczej - masakra. Przykładowo chciałem serwer ngix zamiast apache... Do tego potrzebowałem dwóch rzeczy (SVN server i nie pamiętam co jeszcze) - jedna poszła, drugiej nie dałem rady przeskoczyć. Jedna z nich chciała apache 1.6 drugie zaakceptowało 2.0/2.2. Ale to jest jedyne zastrzeżenia jakie mam do FreeBSD.
Bezpieczeństwo na genialnym poziomie. System portów - poukładany i działa świetnie (jeśli jedziemy na ustawieniach domyślnych).

04 lis 2015, 09:28
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

04 lis 2015, 09:28
a jak do uzytku domowego? flashe, javy,kodeki baza programow : pocztowe, multimedia...

04 lis 2015, 09:34
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2568 posty 1569 pkt.

04 lis 2015, 09:34
na serwerze miałem postawionego (działał ponad rok - później zrezygnowałem z tamtego serwera). Do użytku domowego nigdy nie próbowałem.

06 lis 2015, 16:43
doktordemolka

doktordemolka

Początkujący User 300 posty 43 pkt.

06 lis 2015, 16:43
0011010101 napisał(a):
a jak do uzytku domowego? flashe, javy,kodeki baza programow : pocztowe, multimedia...

wszystko jest, FreeBSD spokojnie można używac na biurku, choć obsługuje zdecydowanie mniej sprzętu niż Linuksy a tym bardziej jak masz coś egzotycznego to zapomnij, że będzie działało (z NetBSD i OpenBSD trochę gorzej, to już typowe systemy wrzucane na produkcję choć są i tacy masochiści co na biurku używają;)

14 lis 2015, 14:00
Hepita

Hepita

Początkujący User 21 posty 5 pkt.

14 lis 2015, 14:00
Zastanawiam się nad FreeBSD na biurko :)
Obecnie stoi arch z lxqt. Całkiem fajne distro, podobają mi się grupy oprogramowania w pacmanie, przez co nie ma potem kłopotów z pakietami np. z GNOME które nie chcą się wywalić bo wzajemnie się trzymają jak w Debianie... Mogę sobie bez stresu zainstalować jakąś grupę żeby zobaczyć jak działa j potem całą usunąć.
Instalacja systemu wbrew legendom nie jest trudna.

18 lis 2015, 11:10
Paweł97

Paweł97

Początkujący User 66 posty 18 pkt.

18 lis 2015, 11:16
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

18 lis 2015, 11:16
Ja po chyba już 4 miesięcznym używaniu debiana (wcześniej Ubuntu) stwierdzam że jest to system idealny i najstabilniejszy jaki miałem.;)

19 lis 2015, 02:50
doktordemolka

doktordemolka

Początkujący User 300 posty 43 pkt.

19 lis 2015, 02:50
Hepita napisał(a):
podobają mi się grupy oprogramowania w pacmanie, przez co nie ma potem kłopotów z pakietami np. z GNOME które nie chcą się wywalić bo wzajemnie się trzymają jak w Debianie

w Debianie jest zasada > trzymaj się z dala od metapaczek i nie będzie problemów z wykopaniem.. Zresztą co za problem zerknąć sobie w logi apta (/var/log/apt/history.log) i wypierd**** wszystko z palca jak nie chce z automata...

Utrzymanie czystości w Debianie sprowadza się do naprawdę niewielu czynności...

Co do czystości systemu

Wyczyścisz mi stare pliki konfiguracyjne dawno usuniętych pakietów pacmanem? aptitude potrafi takie cuda:

Kod:
aptitude -F "%p" purge '~c'

pacman dorobił się wyszukiwania i wykopywania osieroconych paczek/bibliotek? dpkg owszem > deborphan

system zarządzania paczkami w Debianie to najbardziej rozbudowany i najlepszy system jaki spotkasz w linuksie, taki rhel bierze z niego garściami...

11 cze 2019, 15:31
articzer

articzer

Początkujący User 10 posty 0 pkt.

11 cze 2019, 15:31
Swego czasu trochę klikalem w starych ubunciakach, ale ostatnio troche bardziej sie interesuje Kalim :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo