Instalacja Windows 7 na Lenovo y700-15 ISK

04 sie 2016, 19:57
MareszeK

MareszeK

Początkujący User 12 posty 0 pkt.

Instalacja Windows 7 na Lenovo y700-15 ISK

04 sie 2016, 19:57
Witam,

od wczoraj jestem posiadaczem laptopa y700-15 ISK (jeszcze nie do końca szczęśliwym właścicielem, ale o tym dalej).

Problem natury technicznej, którego się spodziewałem, jednak żadne z rozwiązań nie działa.

Zaczynamy gehennę, czyli instalację Windows 7.
Fabrycznie mam Windows 10 Home, ale leży mi jedna licencja na Windows 7 Pro z której chciałbym skorzystać.
Zmieniłem rozmiar partycji, dorobiłem nową pod Windę no i robię.
1 poradnik nie działa, drugi nie działa, tak samo trzeci, czwarty i piąty... Wiecznie jeden i ten sam błąd: Brak sterownika CD/DVD...
Spróbowałem już wszystkiego, wg tego: http://lab-gameragon.pl/jak-zainstalowa ... novo-y700/ zrobiłem instalator ze sterami, nie wykrywa sterownika, drugim sposobem wgrałem sterowniki na jedną z partycji, wskazuję ją przy instalacji, a instalator i tak ich nie widzi..

Wszystkie ustawienia biosu są poprawne, "Legancy mode" itp.., aktualizację biosu przeprowadziłem, bez efektu..
Stery oczywiście ze strony producenta.
Po prawie 2 dniowej walce już nie mam siły, przekopałem czeluścia internetów i dalej nie potrafię znaleźć rozwiązania.
Czy ma ktoś może sterowniki które wskazał podczas instalacji i mu złapały?? Albo cały obraz Win7 ze sterownikami do instalacji? Bardzo prosiłbym o link bądź udostępnienie.. Bo ja już mam dość, a sprzęt z Win 7 jest mi bardzo potrzebny do pracy a niestety praca na virtualce nie jest zbyt wygodna czy przyjemna..

Pozdrawiam! :)

RE: Instalacja Windows 7 na Lenovo y700-15 ISK

04 sie 2016, 21:09
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2590 posty 1569 pkt.

04 sie 2016, 21:09
Obecnie podstawowym narzędziem konfiguracji sprzętu jest UEFI, które zastąpiło wykorzystywany od lat BIOS. Przejście na UEFI dało wiele korzyści, m.in. proces bootowania systemu uległ przyspieszeniu, ale by w pełni korzystać z zalet owej nowinki, musimy posiadać OS zgodny z tym rozwiązaniem. W tym wypadku jedynym słusznym kierunkiem jest Windows 8.1 lub 10. Wciąż popularny Windows 7, aby mógł poprawnie przejść proces instalacji na dowolnym nowoczesnym sprzęcie, wymaga ustawienia dwóch drobnych parametrów w UEFI/BIOS komputera w zakładce bootowania – „Boot Mode” na „Legacy Support” oraz „Boot Prioryty” na „Legacy First”. Dzięki temu UEFI niejako emuluje sekwencję bootowania urządzeń specyficzną dla BIOS. W dokładniejsze szczegóły nie będziemy się wdawać.

Głównym winowajcą są procesory Skylake nowej generacji, a dokładniej chipsety Intela stworzone do ich obsługi. Jeszcze do niedawna porty USB 2.0 i 3.0 miały osobne kontrolery na płycie głównej, jednak obecnie tylko jeden moduł odpowiada za obsługę wszystkich wejść USB. Windows 7 jest starym produktem, nieaktualizowanym od bardzo dawna, jeżeli idzie o podstawowe atrybuty procesu instalacji, dlatego nie wyposażono go w najnowszy zasób sterowników dla nowoczesnych chipsetów. Komunikat o braku wymaganego sterownika świadczy o błędnym rozpoznaniu urządzeń przez kreator instalacji Windows. Nie załamujcie rąk, albowiem można to obejść w bardzo prosty sposób.

Źródło i rozwinięcie: http://lab-gameragon.pl/jak-zainstalowa ... novo-y700/
Przeczytaj artykuł PRZED instalacją.

04 sie 2016, 22:40
MareszeK

MareszeK

04 sie 2016, 22:40
No właśnie mówię że przeczytałem i nie ma to u mnie zastosowania. Nie jestem w stanie postawić tego systemu wg opisanych praktyk w tym poradniku. Ani w żadnym innym. To że mi tu zasypałeś teorią nic nie dało - wiem jak działa UEFI i emulacja BIOS-u. Moim problemem jest to że instalator Windows 7 nie widzi sterowników, nieważne czy dogranych do instalatora czy wskazanych na dysku. Zapewniam Cię że w UEFI/BIOS jest wszystko w jak najlepszym porządku.

Nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojego postu :)
Pozdrawiam

06 sie 2016, 18:26
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

Młody Klikacz 149 posty 53 pkt.

06 sie 2016, 18:26
Skorzystaj z programu Rufus, jest bezpłatny i zrób na pendrive obraz płyty z Windowsem. Później zaistaluj z pendrive. Pisałem kilka miesięcy temu o instalacji na forum i pomogło.
Tu masz opis : http://softonet.pl/publikacje/poradniki ... radnik,589
Ci co przeczytali dali radę co potwierdzili na forum.

06 sie 2016, 19:45
Walter White

Walter White

Początkujący User 16 posty 25 pkt.

06 sie 2016, 19:45
Mialem identyczny problem, walczylem dlugo wszelkimi srodkami i wiedza z niezliczonej ilosci stron. Niestety wrocilem na tarczy z W10. Jesli rozwiazesz problem i uda Ci sie zainstalowac W7, daj znac jak to zrobiles :)

07 sie 2016, 14:42
MareszeK

MareszeK

07 sie 2016, 14:42
msiarczyk niestety kolejnym co nie czyta ze zrozumieniem... Robiłem rufusem, IMG to USB i jeszcze czymś, nie zadziałało. Patrząc sprzętowo problem leży w sterownikach/zaimportowaniu ich w instalkę.

Mam jeszcze jeden pomysł, który przyszedł mi do głowy w zasadzie w śnie, jednak teraz mam niestety dużo pracy żeby to sprawdzić. No i musiałem część programów zainstalować na Win10 w wyniku czego będę miał teraz trochę problemów z licencjami żeby to poprzenosić.

Jak coś będę wiedział dam znać :)

08 sie 2016, 00:01
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

Młody Klikacz 149 posty 53 pkt.

08 sie 2016, 00:01
"Na partycji systemowej postaw Win10, a na drugą jak już będziesz w Win10 wrzuć rozpakowane sterowniki od USB 3.0 ze strony Lenovo (pod Win7). Następnie kiedy podczas instalacji zapyta Cię o stery klikasz przeglądaj i wskazujesz sterowniki z drugiej partycji. Odznacz, żeby ukryło sterowniki niezgodne ze sprzętem, zaznacz wszystkie (CTRL+A) i kliknij dalej.
Tu sterowniki:
http://support.lenovo.com/pl/pl/product ... s/DS106070
"
To cytat z forum a tu dalej : " jak już masz instalkę na penie, to dodaj sterowniki zarówno do obrazu systemu (install.wim) jak i obrazu środowiska instalacyjnego (boot.wim).
Nie orientuję się jakie programy na to pozwalają."

08 sie 2016, 10:23
MareszeK

MareszeK

08 sie 2016, 10:23
Misiarczyk, próbowałem tak i tak, napisałem o tym w pierwszym poście. I tak prosi o sterowniki. Z tego co udało mi się ustalić ten problem dotyczy tylko jednej konfiguracji tego laptopa. Dlaczego zobaczymy niedługo. I chyba znalazłem rozwiązanie, ale chcę je najpierw przetestować aby nie rozprzestrzeniać fałszywych informacji.

Edit:
Pomijając to, misiarczyk, te sterowniki co podesłałeś to możesz zainstalować dopiero na nowym systemie. W instalatorze nie zrobisz tym nic. Wskazane na dysku też nie są wykrywane przez instalator.

10 sie 2016, 23:21
MareszeK

MareszeK

10 sie 2016, 23:21
Witajcie! :)

Przynoszę dobre wieści dla tych którzy wolą starą dobrą Siódemkę zamiast szpiegowskiej i niedopracowanej dziesiątki na zacnym sprzęcie zwanym lenovo y700-15.

Po dziesiątkach prób udało mi się ustalić co następuje:
Dla tego pewnego, konkretnego modelu potrzebne są inne sterowniki niż do całej reszty, które udało mi się znaleźć. Dlaczego, nie wiem. Jutro załaduję je do chmury żeby można było je wam udostępnić.
Co ciekawe, i tak nie zadziałało mi to z oryginalnym instalatorem skopiowanym z płytki, musiałem pobrać Windows-a 7 z internetu (oczywiście nie z witryny micro$hitu bo tam twierdzi że klucz jest nieprawidłowy/wykorzystany, zależnie od wersji językowej strony) z doinstalowanym SP1 i pewnymi aktualizacjami chyba do 2014 roku. Jeżeli ktoś będzie chciał ten obraz systemu zapraszam na email: mareszek@outlook.com (nie udostępnię go publicznie, nie chcę zostać oskarżony o propagowanie nielegalnego oprogramowania, mi ten obraz posłużył jako kopia zapasowa której użyłem ze względu na brak napędu). Jutro postaram się wrzucić te sterowniki i Wam zalinkować.

Pozdrawiam :D

11 sie 2016, 13:36
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2590 posty 1569 pkt.

11 sie 2016, 13:36
Przejmujesz się "szpiegowaniem" Windows 10, mają konto pocztowe na outlook.com? Może do tego używasz gmaila lub androida?
Gratulacje w związku z powodzeniem zainstalowania Windowsa 7 na komputerze. Ale uważaj z aktualizacjami, kilka z nich daje taką samą telemetrie jak Windows 10... więc Twój wysiłek by spełzł na niczym.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo