Nie mogę znaleźć pendriva w biosie i boot menu

21 lip 2017, 20:06
MikigraYt

MikigraYt

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

Nie mogę znaleźć pendriva w biosie i boot menu

21 lip 2017, 20:06
Dlaczego w biosie i Boot menu nie mogę znaleźć swojego pendriva z Windowsem

Re: Nie mogę znaleźć pendriva w biosie i boot menu

21 lip 2017, 21:56
sig

sig

Prawdziwa Ikona 638 posty 329 pkt.

21 lip 2017, 21:56
A jaki sprzęt? i jak nagrywałeś tego Windowsa? Jak masz zamiar uruchomić z niego komputer, zwykłe kopiowanie plików to za mało, dodatkowo trzeba na niego wgrać informację jak uruchomić instalator. A to już nagrania na niego tegoż Windowsa specjalnym programem.

21 lip 2017, 22:21
toniek-94

toniek-94

Prawdziwa Ikona 722 posty 390 pkt.

21 lip 2017, 22:21
Pytanie powielone :)

23 lip 2017, 16:27
arlid

arlid

Początkujący User 56 posty 19 pkt.

23 lip 2017, 16:27
Sprawdź, czy nie masz przypadkiem włączonego bootowania bezpiecznego (Secure boot) oraz trybu UEFI. Postaraj się spróbować włączyć tryb "Legacy support" - wtedy powinieneś moc zbootować z nośnika, o ile jak wspomniał poprzednik został on przygotowany w poprawny sposób.

23 lip 2017, 17:05
MikigraYt

MikigraYt

23 lip 2017, 17:05
sig napisał(a):
A jaki sprzęt? i jak nagrywałeś tego Windowsa? Jak masz zamiar uruchomić z niego komputer, zwykłe kopiowanie plików to za mało, dodatkowo trzeba na niego wgrać informację jak uruchomić instalator. A to już nagrania na niego tegoż Windowsa specjalnym programem.

mam na pendrivie sandisk cruzer edge 16 gb i windowsa w formacie iso

23 lip 2017, 22:56
sig

sig

23 lip 2017, 22:56
A w jaki sposób zgrałeś zawartość tego ISO na pendrive-a? I pytałem o to jaki masz komputer, a nie nośnik

25 lip 2017, 17:49
MikigraYt

MikigraYt

25 lip 2017, 17:49
pobrałem plik iso z programu windows iso dowloader a komputer mam lenovo ideapad 110 15IBR I MASZ LINKA DO ISO DOWLOADER https://www.dobreprogramy.pl/Windows-IS ... 78497.html I ZGRAŁEM NA PENDRIVA ZA POMOCĄ WINDOWS 7 USB/DVD DOWLOAD TOOL

25 lip 2017, 18:01
sig

sig

25 lip 2017, 18:01
Jeśli nagrałes go jako Bootowalny, spróbuj wsadzić go do drugiego USB. Zwłaszcza jeśli to Windows 7 który może mieć problemy z obsługą USB 3.0. Do tego wspomniany wcześniej secureboot może umożliwić uruchomienie wyłącznie zmodyfikowanego systemu od Lenovo. Aczkolwiek gdzieś w biosie / uefi powinien być wyłącznik tej funkcji.

25 lip 2017, 21:29
Adam_mabA

Adam_mabA

Młody Klikacz 87 posty 92 pkt.

25 lip 2017, 21:29
Po pierwsze klucz USB musisz podpiąć w złącze 2.0 - po drugie w UEFI zmienić należy ustawienia fast boot i secure boot jeśli są włączone. Tryb uruchamiania przestawić z UEFI na Legacy oraz aktywować obsługę CMS. Potem resecik i ustawiamy klucz w kolejce jako pierwszy - możliwe że musisz wejść nieco głębiej w ustawienia i wybrać kolejność najpierw w dyskach twardych aby poziom wyżej wybrać swój klucz na liście... Powodzenia.

25 lip 2017, 21:47
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2435 posty 1569 pkt.

25 lip 2017, 21:47
Się uczepiliście tego USB 3.0, ale tylko częściowo macie rację. W wykryciu nie ma znaczenia czy pendrive 2.0 jest podpięty do 3.0 czy nie. On ma działać.
To o czym myślicie, to problem ze sterownikami dla USB 3.0 z Windows 7. A dużo dokładniej nie ze sterownikami do USB3.0, a sterowniki do kontrolera, który w ogóle obsługuje USB - bo nawet 2.0 nie będzie działało jeśli macie zbyt nowy komputer a bardzo stare ISO Z Windowsem 7 (kontroler przeniesiono/zmieniło się jego zarządzanie - nie ważne, zmienił się całkiem sterownik do USB w pewnym momencie).

Następnie, masz pobrany obraz ISO, pobierasz program Rufus ze strony: https://rufus.akeo.ie/ i za jego pomocą kopiujesz obraz na pendriva. W "partition scheme and target system type" ustaw:
- "Schemat partycjonowania GPT dla UEFI" - to powinno od razu wystartować z domyślnymi ustawieniami BIOS/UEFI
- "Schemat partycjonowania MBR dla BIOS lub UEFI" - musisz zmienić ustawienia BIOS/UEFI zgodnie z tym co napisał @Adam_mabA post wyżej.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo
Panel administratora