Problem z instalacją windowsa a OneKey Recovery

01 paź 2017, 10:19
mamto77

mamto77

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Problem z instalacją windowsa a OneKey Recovery

01 paź 2017, 10:19
Witam forumowiczów.
Formatując laptop omyłkowo zamiast formatuj usunąłem dane z partycji systemowej w całości - tak, że w instalatorze zostały tylko puste partycje. Laptop zresetował się i wszedł w tryb OneKey Recovery. Niestety kopii zapasowej nie było więc nici z przywracania stanu poprzedniego :)
Włączając komputer z płytą windowsa komputer włączając się automatycznie "ładuje pliki" i wchodzi w OneKey Recovery. Nie mam możliwości wejścia w standardową instalację systemu gdzie widoczne będą partycje.
Chcąc załadować system z botowalnego pendriva wyświetla się na ekranie "EFI USB Device has been blocked by the current security policy", po czym następuje ładowanie OneKey Recovery.
Próbując wejść w BIOS (przy lenovo F1) wyświetla się Windows Boot Manager. "Choose an operating system to start". Do wyboru pozycja "Windows Setup [EMS Enabled]" po kliknięciu ładuje się OneKey Recovery. Do wyboru jeszcze opcja "Advanced Boot System" na F8, która pozwala na wybór kilku opcji: safe mode, safe mode with networking, safe mode with command prompt, enable boot loging, enable low-resolution video, debugging mode, disable automatic restart on system failure, disable driver signature enforcement, disable early launch anti malware driver, start windows normally.

Prawdopodobnie chodzi o jakąś pierdołe ale za nic nie moge sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc!

Re: Problem z instalacją windowsa a OneKey Recovery

02 paź 2017, 11:00
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

Re: Problem z instalacją windowsa a OneKey Recovery

02 paź 2017, 11:00
Prawdopodobnie usunąłeś również partycję "Recovery", z systemem do odzyskania. W takiej sytuacji masz 2 opcje:
1. http://grzegorz.machocki.pl/2015/12/zgu ... na-zrobic/ - sposób 1, jest to chyba najprostsza metoda (i do tego darmowa)
2. https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/serviceprovider - możesz wystąpić o wysłanie Ci DVD z recovery (nie mam pojęcia czy opcja płatna czy bezpłatna).
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo