Recovery - Gdzie jest ukryta partycja?

01 lis 2017, 09:44
oscarro

oscarro

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Recovery - Gdzie jest ukryta partycja?

01 lis 2017, 09:44
Hej, kilka lat temu kupiłam laptop G780. Padł jednak twardy dysk, a chciałabym dokonać reinstalacji systemu. Wraz z komputerem nie była dostarczona płyta jak więc mogę to zrobić?

Wciąż mam dostęp do starego dysku. W jakim katalogu znajduje się ukryta partycja z Lenovo OneKey Recovery?

Re: Recovery - Gdzie jest ukryta partycja?

01 lis 2017, 13:28
Użytkownik nieaktywny

Użytkownik nieaktywny

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Re: Recovery - Gdzie jest ukryta partycja?

01 lis 2017, 13:28
Masz problem. Bo to jest jak sama nazwa mówi partycja. Ukryta partycja, lub dwie - na uszkodzonym dysku, której z poziomu eksploratora Windows nie zobaczysz (a nie folder/katalog),. Choć przez Zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami - już tak. Nie znajdziesz tego w żadnym folderze partycji systemowej czy na innych widocznych partycjach o ile takie masz.

Co zrobić ? Pożyteczne rady znajdziesz np tutaj: https://support.lenovo.com/bd/pl/solutions/ht035659

Użycie OneKey Recovery (lub przez przycisk Novo) - na nowym dysku nie jest możliwe - nie ma tam przecież partycji odzyskiwania. Musiałbyś podpiąć stary dysk, odpalić system uruchomić OneKey Recovery, utworzyć dyski odzyskiwania (na DVD lub USB). Zmienić dysk na nowy i wykorzystać stworzone dyski odzyskiwania. Sprawdź raczej opcje: Mój system Windows nie działa prawidłowo i chcę zamówić kopię nośników odzyskiwania

Od siebie dodam, że możesz spróbować zainstalować system Windows z dowolnej płytki OEM - jeśli to system Windows 10 a sprzęt jest zgodny z UEFI to powinien się raczej aktywować.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo