Długie uruchamianie windows 10

25 lis 2017, 07:38
Striker Ninja

Striker Ninja

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

Długie uruchamianie windows 10

25 lis 2017, 07:38
Witam! Ostatnimi czasami mam problem z długim uruchamianiem się systemu windows 10. Po włączeniu komputera system ładuje się w ok. 1 minutę co jest absurdem, bo jest on zainstalowany ma napędzie SSD. Wcześniej trwało to co najwyżej max. 10 sekund od włączenia przycisku zasilania. Czytałem na niektórych forach, że winą są drivery do karty graficznej, jednakże te tematy o których czytałem dotyczyły głównie kart AMD Radeon. W moim laptopie jest Nvidia Geforce.

Nie wiem jak to naprawić. Nie chce mi się robić formata za bardzo, bo nie wiem czy byłby sens. Poza tym tylko system dłużej się uruchamia. Po uruchomieniu komputer działa tak jak powinien. Bardzo prosiłbym o pomoc w tej sprawie.

Mój laptop to Lenovo Legion y520-15

Re: Długie uruchamianie windows 10

27 lis 2017, 01:49
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2568 posty 1569 pkt.

27 lis 2017, 01:49
Po włączeniu komputera, kliknij prawym przyciskiem myszki na pasek na dole wybierz:
Menedżer zadań -> Uruchamianie -> na końcu masz kolumnę "wpływ na uruchamianie", wyłącz każdą aplikację która masz "wysoki".
Jeśli to nie może - wyłącz wszystkie aplikacje, później pojedynczo możesz je włączać.
Jeśli nie masz zakładki "Uruchamianie", kliknij na "Więcej szczegółów"

27 gru 2017, 23:42
niceman

niceman

Początkujący User 16 posty 25 pkt.

27 gru 2017, 23:42
Ten długi czas oczekiwania w którym momencie Ci występuje ?? Zanim dojdzie do kółka ładującego już system ?? Czy po prostu po włączeniu przycisku zasilania zanim otrzymasz pierwszy / jakikolwiek obraz musisz czekać ?? Czy może w innym miejscu.

10 cze 2019, 15:56
przemekad

przemekad

Początkujący User 9 posty 1 pkt.

10 cze 2019, 15:56
Na pewno masz wysoki tzw. "BIOS time". Napisz nam te informacje, co kolega wyżej prosił, to może sie nam uda cos pomoc :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo