Win 10 automatycznie nie instaluje sterowników USB (lenovo v310)

30 kwi 2019, 09:14
Oxan_20

Oxan_20

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Win 10 automatycznie nie instaluje sterowników USB (lenovo v310)

30 kwi 2019, 09:14
Posiadam windows 10 home (wersja 1809) - system automatycznie nie instaluje sterowników do części urządzeń USB. Dysk zewnętrzny ADATA działa, mysz bezprzewodowa połączona za pomocą usb działa, natomiast nie mogę się połączyć z żadnym pendrive - ani Datatraveler (kingston) ani ADATA uv 120. Również nie wykrywa telefonów po podłączeniu za pomocą usb. Pojawia się informacja:

Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)

Nie ma żadnych zgodnych sterowników dla tego urządzenia.

Usunięcie danego urządzenia przez menedżer urządzeń i zainstalowanie od nowa, nie pomaga.

Niedawno musiałem przywrócić system do ustawień fabrycznych - wcześniej wszystkie wymienione urządzenia bez problemu działały na tym komputerze (lenovo v310) i systemie. Problem pojawia się dopiero teraz. Wszystkie dostępne aktualizacje zainstalowane przez windows update.

Jeśli bym chciał przywrócić system z urządzenia zewnętrznego, to tu się rodzi problem, bo mam właśnie na usb.

Re: Win 10 automatycznie nie instaluje sterowników USB (lenovo v310)

30 kwi 2019, 14:47
admin

admin

moderator 1339 posty 35 pkt.

Re: Win 10 automatycznie nie instaluje sterowników USB (lenovo v310)

30 kwi 2019, 14:47
Proponuję sprawdzić, czy masz zainstalowane wszystkie sterowniki w najnowszych wersjach. Możesz to zrobić np. za pomocą Lenovo System Update.

Zaś co do przywrócenia systemu z urządzenia zewnętrznego - możesz stworzyć odpowiednie urządzenie na innych komputerze, a potem uruchomić swój laptop z pomocą tego urządzenia (BIOS powinien widzieć ten nośnik). Wtedy, z poziomu instalatora, będziesz w stanie albo naprawić system albo zainstalować go na nowo.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo