Lenovo Y580 Brak możliwości sformatowania.

16 maja 2019, 20:35
Lukas89

Lukas89

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

Lenovo Y580 Brak możliwości sformatowania.

16 maja 2019, 20:35
Jakiś czas temu zamontowałem w laptopie Lenovo Y580 i5 nowy dysk ssd w miejsce starego hdd. Stary dysk twardy przeniosłem natomiast w miejsce niedziałającego napędu DVD. Wykonałem migrację systemu na ssd przy pomocy aplikacji macrium reflect. Początkowo wszystko działało. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Następnie chciałem wykonać formatowanie laptopa by wyczyścić lapka. Niestety okazało się że nie ma możliwości odzyskiwania systemu. Nie wiem co mam zrobić. Do tego wszystkiego sama utworzyła mi się nowa partycja SYSTEM (F:), której nie mogę otworzyć. Niestety przez przypadek też One key recovery chyba usunąłem robiąc wcześniej porządek na dysku. Proszę o pomoc.

Re: Lenovo Y580 Brak możliwości sformatowania.

17 maja 2019, 11:03
admin

admin

moderator 1449 posty 35 pkt.

17 maja 2019, 11:03
Co do utraconej partycji służącej One Key Recovery - to dosyć częsty przypadek, szczególnie podczas klonowania dysku (albo, jak w Twoim przypadku, umyślnym usunięciu ;)). Niestety jej odtworzenie nie jest proste i zazwyczaj w tym celu trzeba się skontaktować z partnerem serwisowym Lenovo. Nie wiem, o jakich dokładnie kosztach takiej usługi tutaj mówimy - skontaktuj się, dowiedz i sam stwierdź, czy potrzebujesz jej tak bardzo :)

Ja, osobiście, zazwyczaj po takiej emigracji stawiam system na nowo, żeby mieć taki "świeży start" :) Myślę, że i w Twoim przypadku nie jest to głupi pomysł. Stwórz bootowalnego pendrive'a z systemem (zapewne Win10) i z poziomu instalatora podziel na partycje swój SSD wedle uznania i zainstaluj system na nowo.

18 maja 2019, 00:56
Lukas89

Lukas89

18 maja 2019, 00:56
Dziękuje za szybką odpowiedź. Zrobiłem tak jak radziłeś. Zrobiłem bootowalnego pendrive'a z systemem windows 10. Teraz mam problem z wyborem partycji gdzie mógłbym zainstalować system. Po migracji systemu z hdd na ssd mam dużo partycji (około 8). Głównie systemowych i zastrzeżonych. Z podstawowych to mam tylko dwie na których nie mogę zainstalować system, bo wyskakuje mi błąd że nie ma możliwości na wydzielenie nowej partycji pomimo że wolne jest około 220 gb. Czy mógłbyś mi coś doradzić bo puki co nie wiem gdzie mógłbym zainstalować windowsa.

19 maja 2019, 14:53
admin

admin

19 maja 2019, 14:53
Jaki dokładnie dostajesz komunikat, gdy nie możesz wydzielić nowe partycji?
Jeśli masz zachowane swoje dane gdzieś indziej (np. na pendrive) to sugerowałbym po prostu usunąć wszystkie partycje i zrobić na nowo.
Najlepiej by było, gdybyś nam pokazał jakieś zdjęcie z tego instalatora :)
Możesz zrobić zdjęcie, wrzucić na jakikolwiek hosting i dać nam tutaj linka.

20 maja 2019, 11:44
Lukas89

Lukas89

20 maja 2019, 11:44
Miałem na dysku kopie zapasową, ale przed aktualizacją windows z 8.1 na 10. Dzisiaj zaniosłem laptop do serwisu.

20 maja 2019, 11:47
admin

admin

20 maja 2019, 11:47
Daj znać, czy operacja się udała ;)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo