Samoczynne wygaszanie ekranu

01 sie 2017, 19:36
Aratar

Aratar

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

Samoczynne wygaszanie ekranu

01 sie 2017, 19:36
Szukałem odpowiedzi, ale nigdzie nie znalazłem.
Problem z moim tabletem występuje od chwili jego kupienia. Podczas użytkowania tabletu ekran samoczynnie się wygasza pokazując czarny ekran po czym wraca do poprzedniego stanu dając przy tym efekt migania(tak jakby ktoś co chwila naciskał przycisk power). Sytuacja powtarza się podczas praktycznie wszystkiego co robię na tablecie: czytanie komiksów, czytanie książek, granie w gry, oglądanie filmów, przeglądanie internetu. Sytuacja ma miejsce niezależnie od stanu baterii. Problem pojawia się gdy bateria ma 20, 50 czy 100%. Działo się tak na androidzie 5 jak i nowym 6.0. Jest to bardzo irytujące, ponieważ pojawia się to codziennie nawet kilkadziesiąt razy. Tablet kilkukrotnie resetowany i przywracany do ustawień fabrycznych. Długość trwania tego zjawiska jest różna od sekundy do nawet minuty.
Tablet był już w serwisie gdzie przeleżał prawie 3 tygodnie po czym zwrócono mi go i w sprawozdaniu napisano, że żadne problemy nie mają miejsca. Zalecono mi również, że jeśli problem się będzie powtarzał to mam wyłączyć i włączyć urządzenie. Aby było jeszcze zabawniej sytuacja pojawiła się kilkunastokrotnie w ten sam dzień, w którym tablet wrócił z serwisu.
Przytrafiło się to już komuś?

Re: Samoczynne wygaszanie ekranu

01 sie 2017, 19:55
Siakle

Siakle

Młody Klikacz 51 posty 86 pkt.

01 sie 2017, 19:55
Hej,
Pierwszym podstawowym krokiem będzie przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych bez zachowania ustawień. Jeśli to nie jest wina samego urządzenia to jest to wina jakiejś aplikacji. Aby się o tym przekonać instaluj aplikacje, z których korzystasz stopniowo by znaleźć winowajcę. Ja już widziałem kilka przypadków, że nawet popularne aplikacje robiły różne cuda na danym urządzeniu np. Yonosik automatycznie zrywał połączenie bluetooth albo Snapchat WiFi.

Początkowo nie instaluj aplikacji by mieć pewność czy aby to nie wina urządzenia. Jeśli będzie to samo na domyślnych aplikacjach oddawaj ponownie na serwis.

03 sie 2017, 20:14
Aratar

Aratar

03 sie 2017, 20:14
Sprawdzone na domyślnych. Sytuacja się powtarza, wprawdzie nie tak często jak wcześniej ale wciąż jest i to irytuje.

09 sie 2017, 20:59
Siakle

Siakle

Młody Klikacz 51 posty 86 pkt.

09 sie 2017, 20:59
JA bym ponownie odesłał do serwisu lub skonsultował się z rzecznikiem konsumenta.

21 wrz 2017, 16:38
wox tab

wox tab

21 wrz 2017, 16:38
Witam serdecznie. Podpinam się do tematu gdyż występuje u mnie ten sam problem z tabletem. W serwisie nic nie stwierdzili i oddali mi urządzenie po trzech tygodniach. I podobnie jak przedmówca wspomniał, jescze tego samego dnia problem się pojawił znowu. Mam nawet wrażenie, że występuje częściej. A powtórne wysyyłanie na serwis zapewne przyniesie taki sam skutek, jak poprzednio. Bardzo bym prosił o pomoc. Pozdrawiam.

08 lis 2018, 21:23
mniejszaoto

mniejszaoto

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

08 lis 2018, 21:23
Witam, na moim tablecie również pojawił się taki problem. Hard reset był, nie instalowałam później żadnych aplikacji, więc tu na pewno nie tkwi problem. Ekran włącza się bardzo nieregularnie i na sekundę, czasami dwie, dotyk działa, gdy kolor już się "rozmyje", to potrafi nie wrócić przez kilkadziesiąt minut. Gdy go zresetuję to po czasie udaje się go właśnie odblokować na chwilkę i wejść w opcje, ale to też nie na dlugo. Proszę o pomoc, bo widzę, że chyba nie mam co szukać pomocy w serwisie...
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo