Nagłe wyłączenie i brak reakcji

08 mar 2018, 10:32
Sroqraf

Sroqraf

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Nagłe wyłączenie i brak reakcji

08 mar 2018, 10:32
Witajcie,

Sprzęt podczas pracy nagle padł, ekran zgasł, przez parę chwil błyskało jeszcze logo Lenovo jak przy starcie, ale bardziej na zasadzie "strobo". Zero reakcji na ładowanie, brak możliwości włączenia w tryb recovery - trup.

Sprzęt spakowałem, obdzwoniłem serwisy i już miałem go oddać na gwarancję i cud! Tablet ożył. W tej chwili testuję co się dzieje. Kilka faktów:
- po podłączeniu ładowania zwykle wibrował - teraz tego nie robi
- wykres baterii pokazuje, że prąd nagle się skończył i spadł z poziomu ok 15% do 0% i wtedy tablet
- tablet ożył ponownie bez próby ładowania po 2 dniach, choć bateria rzeczywiście była pusta (1%)
- nie przeprowadzałem żadnych aktualizacji

zastanawiam się czy znacie już taki przypadek.
Z góry dziękuję za sugestie.

Re: Nagłe wyłączenie i brak reakcji

08 mar 2018, 12:11
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2682 posty 1569 pkt.

Re: Nagłe wyłączenie i brak reakcji

08 mar 2018, 12:11
Są dwie opcje:
1. jakaś aplikacja coś odwaliła i się zawiesiła, przez co zużyła cały soczek z baterii. Po kilku dniach bateria samoistnie się odrobinę zregenerowała i udało się go uruchomić.
2. mniej optymistyczna wersja, w obwodach elektroniki jest przerwa lub zwarcie.... po kilku ruchach - nagle uszkodzenie przestało istnieć i tablet wrócił do żywych po samoistnej regeneracji baterii.

Baterie mają możliwość podładować się odrobinę, jeśli są w dobrej kondycji.

Co możesz zrobić? Używaj go - jeśli coś takiego się wydarzy kolejny raz, niestety raczej serwis bo to może oznaczać opcję dwa.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo