T540p - podczas włączenia nie rozpoznaje klawiatury USB na 40A2

15 sie 2019, 09:32
POLO22

POLO22

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

T540p - podczas włączenia nie rozpoznaje klawiatury USB na 40A2

15 sie 2019, 09:32
Witam!
Pole tematu trochę krótkie aby wszystko było jasne.

Laptop T540p (20BFS17001) wpięty do stacji dokującej 40A2 (pn:SD20F8275) w momencie włączania nie widzi klawiatury USB (A4TECH-KR83). Przy każdym starcie muszę wypiąć z USB i wpiąć klawiaturę. Dopiero wtedy ona działa i mam możliwość wpisania hasła (WIN10PRO). Próbowałem zamieniać wpięcie klawiatury i zmieniałem porty USB w stacji dokującej i bez rezultatu. Inne urządzenia działają (np. mysz podpięta także do portu USB na stacji).
Próba użycia innych klawiatur (innego producenta = inny model) - efekt ten sam.

A tu ciekawostka - laptop jest używany w 2 miejscach. W jednym bez stacji dokującej (tu oczywiście bez żadnych problemów). I jak kończę pracę tu (przez opcje w win - zamknij) i przemieszczam się do miejsca gdzie laptop stoi na stacji dokującej, zapinam laptop i.... klawiatura USB jest aktywna. Ale już jak zamknę system i muszę go ponownie uruchomić to klawiatury nie widzi.
Trochę to denerwujące

Re: T540p - podczas włączenia nie rozpoznaje klawiatury USB na 40A2

19 sie 2019, 14:57
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

Re: T540p - podczas włączenia nie rozpoznaje klawiatury USB na 40A2

19 sie 2019, 14:57
spróbuj wyłączyć opcję "szybkiego startu" (który w sumie wiele nie zmienia, a tylko stwarza problemy):
https://www.e-pilas.com/fast-startup-sz ... t-windows/

Ja miałem podobny problem z czytnikiem linii papilarnych - po powyższym jak ręką odjął :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo