T580: pytania w kwestii zasilania :)

27 lut 2019, 18:08
stryjek

stryjek

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

T580: pytania w kwestii zasilania :)

27 lut 2019, 18:08
Mam pytanie, byc może dość dziwne, ale...
15 calowego laptopa traktuje jako stacjonarny komputer z rzadka opcja noszenia go ze soba. Ale jeżeli już, to nie chce dzwigac ładowarki. Dlatego kwestia baterii, jak tez i sposobu jej uzywania jest dla mnie jedna z kluczowych. Do tej pory używam Della M4600 (ma juz swoje lata, na razie działa i trzyma sie dobrze), ale przyjdzie czas, że padnie. Komputera uzywam głównie do pisania, przeglądania interentu itp.
Do tej pory mój Dell był zawsze podłaczony do sieci, co spowodowało, że jego bateria trzyma 5 minut. Dlatego dokupiłem nową, Chciałbym uniknąć takich przygód w przyszłości.

Coraz intensywniej mysle o zakupie T580 i bardzo podoba mi sie opcja dodatkowej baterii, zewnetrznej (coraz rzadsze).
W związku z tym zapytam:
- czy mozna uzywać T580 z wyjęta bateria zewnetrzną, podłaczonego do sieci. Czy wowczas bateria wewnetrzna zuzywa się przez ciągłe doładowywanie?
- czy w takiej sytuacji nalezy odłaczyc baterie wewnetrzną fizycznie, czy mozna to też zrobić z pozycji komendy w jakims programie?
A może praca z podpiętym kablem zasilajacym jej nie szkodzi.
- czy mozna poprosić o wskazanie symboli baterii zewnetrznych, o różnych pojemnościach? Gdzie je kupić? Szukałem dość długo, ale o konkrety ciężko.

Re: T580: pytania w kwestii zasilania :)

28 lut 2019, 14:28
admin

admin

moderator 1376 posty 35 pkt.

28 lut 2019, 14:28
Praca z zasilania sieciowego nie powinna szkodzić wewnętrznej baterii (po doładowaniu jej zostanie ona rozłączona). Być może problemem będzie kwestia jej samoistnego rozładowywania się (naturalny proces) i doładowywania przez komputer. Sądzę jednak, że z poziomu ustawień będziesz w stanie włączyć opcję ochronę baterii (m.in. ładowanie jej tylko do 60%, by nie utrzymywać jej na pełnym załadowaniu). Oczywiście najskuteczniejszym sposobem byłoby jej odłączenie.

Z tego co widzę, to do tego laptopa dostepne są 3 baterie:
1. 4X50M08812 (72Wh)
2. 4X50M08811 (48Wh)
3. 4X50M08810 (24Wh)
Nie mogę ci niestety wskazać konkretnych sklepów, ale wpisując te symbole w google na pewno jakiś znajdziesz ;)

28 lut 2019, 22:37
stryjek

stryjek

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

28 lut 2019, 22:37
Odłączenie z poziomu systemu tez jest mozliwe?

01 mar 2019, 15:58
admin

admin

moderator 1376 posty 35 pkt.

01 mar 2019, 15:58
Niestety nie znam takiej możliwości. Tak jak pisałem wcześniej - system automatycznie przestaje ładować baterię po osiągnięciu przez nią odpowiedniego poziomu energii. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że dalej jest ona podłączona do komputera i jest bardzo minimalnie zużywana (w końcu laptop pobiera z niej informacje o stanie naładowania).

07 mar 2019, 23:21
PiotrZ

PiotrZ

Początkujący User 5 posty 0 pkt.

07 mar 2019, 23:21
admin napisał(a):
Sądzę jednak, że z poziomu ustawień będziesz w stanie włączyć opcję ochronę baterii (m.in. ładowanie jej tylko do 60%, by nie utrzymywać jej na pełnym załadowaniu). Oczywiście

Można to ustawić z poziomu lenovo vantage - ja mam tak ustawione progi ładowania , bateria zaczyna się lądować jak ma 50% a zatrzymuje się ładowanie na 80%

Obrazek
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo