T430 problem z trzeszczeniem dźwięku podczas obciążenia procesora

13 kwi 2019, 18:11
carlosg

carlosg

Początkujący User 19 posty 0 pkt.

T430 problem z trzeszczeniem dźwięku podczas obciążenia procesora

13 kwi 2019, 18:11
Witam!
Od jakiegoś czasu mam T430 poleasingowy. Patrzyłem na specyfikację na stronie Lenovo to podzespoły są prawdopodobnie wszystkie oryginalne, poza dyskiem SSD, którego było brak. Kupiony GoodRam IRDM PRO 240GB.
Mam z nim pewien problem. Zauważyłem, że kiedy włączę sobie muzykę odpalam strony w necie, przewijam je, lub robie cokolwiek co obciąża procesor, w tle muzyki słychać trzaski/przerywanie dźwięku. Najbardziej trzeszczy kiedy odpalam msconfig. Nie wiem czy to było wcześniej i dopiero teraz zauważyłem, czy dopiero teraz. Mam na niego gwarancje i zanim go odeślę, chciałbym spróbować własnych sił, bo może to kwestia jakiś sterowników, albo jakiś ustawień. Dodam, że dzieje się tak zarówno na zintegrowanej karcie dźwiękowej jak i na zewnętrznej karcie dźwiękowej USB. Na tej samej karcie na starym kompie stacjonarnym, który jest dużo słabszy takie rzeczy się nie dzieją nawet przy pełnym obciążeniu procesora

Re: T430 problem z trzeszczeniem dźwięku podczas obciążenia procesora

14 kwi 2019, 14:23
admin

admin

moderator 1371 posty 35 pkt.

14 kwi 2019, 14:23
Bardzo dziwna sprawa. Gdy testowałeś dźwięk na zewnętrznej karcie dźwiękowej to wyłączałeś tę wewnętrzną?
Bo to właśnie ona najprawdopodobniej powoduje takie problemy. Choć w sumie objawy są na tyle dziwne, że aż ciężko stwierdzić, co stoi za takim stanem rzeczy - szczególnie, że objawy nasilają się przy użyciu konkretnego narzędzia Windowsa (msconfig).

Tak jak pisałeś - na początek zainstaluj najnowsze sterowniki. Znajdziesz je tutaj. Jeśli nic to nie da, to najprawdopodobniej najlepszą opcją by była reinstalacja systemu. Chyba, że wolałbyś się tego nie podejmować i zamiast tego zwrócić sprzęt w ramach gwarancji.

15 kwi 2019, 15:10
carlosg

carlosg

Początkujący User 19 posty 0 pkt.

15 kwi 2019, 15:10
Hej!
Instalowałem już na nowo system i nic nie pomogło. Sterowniki własnie spod tego linku są.
Generalnie to ma też problem z zasilaniem portów. Bo o ile karta dźwiękowa na portach 3.0 USB działa, to na portach 2.0 nie mam dźwięku, a jak spróbuję zmienić głosność to się zawiesza, wtedy wyciągam usb i wywala blue screena. Inne rzeczy na tych portach USB 2.0 działają, czyli tak jakby było niewydolne prądowo. Dodam, że karta kompatybilna jest z USB 1.1 i 2.0, na komputerze śmiga bez problemu na USB 2.0.
Może to jest właśnie przyczyna, że ma jakieś problemy z zasilaniem ten laptop. Odeślę go na gwarancje, będzie najlepiej. Chyba, że ma ktoś jakiś pomysł, co to może być?
Wiem, że lenovo dostarczał oemowską wesję Windowsa 7 Pro, że we własciwościach było też logo Lenovo.
Ja mam zainstalowaną zwykłą czysta wersje Windowsa 7 Pro, ale aktywuje się z klucza normalnie.
Na zintegrowanej karcie problem też występuję. Kiedy obciążyłem procesor programem OCCT i probowałem coś włączyć słuchając muzyki to dźwięk potrafiło zawiesić na kilka sekund. Gdzie na moim starym kompie z intel core 2 duo przy takim samym obciążeniu delikatnie coś tam może zatrzeszczało. A w tym lapku jest I5-3320m więc kilka razy mocniejszy procek
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo