Problem z baterią w T430

29 kwi 2019, 14:55
carlosg

carlosg

Początkujący User 19 posty 0 pkt.

Problem z baterią w T430

29 kwi 2019, 14:55
Hej!
Mam pewien problem z moją baterią w Think Padzie. Nie korzystałem z Lenovo Power Manager, wgrany tylko sterownik. Zaczęło mi się tak dziać, że przy około 20% laptop się wyłącza, mimo, że pokazuje jeszcze około 40 minut. Muszę wtedy podpiąć pod ładowarkę bo inaczej sie nie uruchomi. Po uruchomieniu pokazuje mi, że stan baterii wynosi 0%. Bateria jest nowa, kupiona miesiąc temu z laptopem.
Zainstalowałem więc Lenovo Power Manager i uruchomiłem na noc kalibracje baterii. Nie wiem jeszcze czy pomogło ale zauważyłem pewną rzecz. Dlaczego systemowy stan baterii wskazuje mi na 100%, gdzie Lenovo Power Manager wskazuje, że jej stan wynosi 93%?
Czy to może być kwestia sterowników? Nie instalowałem wszystkich ze strony Lenovo. Wiele z tych sterowników: grafika, chipset, usb 3.0, wi-fi znalazłem na stronie intela. Może to przez nie?
Czy wy też tak macie, że Power Manager wskazuje inny rzeczywisty stan baterii niż systemowy? Zawsze wydawało mi się, że tego typu programy są zbędne. Może wystarczy tylko zrobić format i zainstalować sterowniki ze strony Lenovo? Bo generalnie zainstalowałem stery od grafiki ze strony Lenovo, ale na stronie intela pod I5-3320m znalazłem dużo nowsza wersje. Chciałem ją zainstalować, ale wyskoczył komunikat, że sterownik nie jest przystosowany do tego modelu czy coś takiego. Dopiero po odinstalowaniu starego sterownika od grafiki mogłem wgrać ten ze strony intela.

Re: Problem z baterią w T430

29 kwi 2019, 17:40
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2572 posty 1569 pkt.

29 kwi 2019, 17:40
Kupiłeś miesiąc temu T430?
Czyli używany.
Bateria jest oryginalna czy zamiennik? Jaki masz dowód, że jest ona nowa?
Obstawiam, że bateria jest albo nie oryginalna (te baterie czasami potrafią różne rzeczy robić), albo jest zwyczajnie zużyta i w jakiś sposób zregenerowana, stąd takie jazdy.

Włącz przykładowo "HWMonitor", tam jest coś takiego jak "wear level" to jest poziom zużycia baterii, jej aktualna pojemność, jaka powinna być.
Jak to tam wygląda?

W mojej opinii, to nie wina sterownika czy samego urządzenia, ale coś z baterią jest nie tak.

29 kwi 2019, 17:51
marcos1992

marcos1992

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

29 kwi 2019, 17:51
Też mam T430 kupioną w styczniu, stan zużycia baterii pokazuje prawidłowo-26% wear level-używam aida 64. Wyłącza się (hibernacja) dopiero przy ustawionym w planie zasilania przeze mnie 8%. Bateria schodzi równomiernie w czasie pracy, wytrzymuje od 2 do 6 godzin, zależy co się robi. Nie musiałem niczego kalibrować, ba przełożyłem swój dysk z lapka na którym był procesor od AMD, odpalił się bez problemów i po kolei w menedżerze urządzeń usuwałem sterowniki z AMD.
Do sterowników mam lenovo system update, ze strony lenovo-po kliknięciu w programie on sam zasysa sobie bios i inne sterowniki do systemu. Jeżeli chodzi o intela to też pobrałem narzędzie z ich strony, które sprawdza czy mamy aktualne sterowniki procesora, wifi, integry itp. Nie trzeba pobierać pojedynczo sterowników, wystarczą oba narzędzia ze strony lenovo i intela. Nie wiem czy można zarzucić linkami ale bez problemu można oba narzędzia znaleźć szukając sterowników od obu firm i mamy gwarancję, że pobiorą się nam najnowsze sterowniki. Nie używam też innych programów pokazujących stan baterii, po za aida 64, który mam też do monitorowania innych spraw.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo