T530 - problem powiązany z touchpadem i klawiaturą.

26 cze 2019, 21:25
bigfilipnasty

bigfilipnasty

Początkujący User 3 posty 0 pkt.

T530 - problem powiązany z touchpadem i klawiaturą.

26 cze 2019, 21:25
Hej. Posiadam Lenovo Thinkpad T530. Chciałem rozwiązać pewien problem - nieważne jaki, bo w sumie nic nie zrobiłem w tym kierunku - i zainstalowałem parę zaległych aktualizacji. Laptopa mam od niedawna i sprawował się super, aż do dziś. Po owej aktualizacji coś mi się zepsuło z klawiaturą/touchpadem.
Problem polega na tym, że kiedy kreślę ciągłą linię kursorem (za pomocą Touchpada) i kliknę np. Spację, to touchpad jest nagle sparaliżowany i muszę gdzieś kliknąć, żeby móc jechać dalej. Kiedy przechodzę do widoku pulpitu i klikam ową Spację, otwiera mi się MENU START - gdy je zamknę i znów wcisnę Spacje, zaznacza mi się pierwsza ikona na pulpicie.

Ruch kursora przerywa także kliknięcie którejś z liter, ale na przykład Shift nie koliduje.
Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jest to uciążliwie. W linku poniżej screen z aktualizacjami, które zainstalowałem.

https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... izacje.png

Nic więcej nie zrobiłem - jedynie co, to zakończyłem proces rundll32.exe, raz.

Re: T530 - problem powiązany z touchpadem i klawiaturą.

27 cze 2019, 14:57
admin

admin

moderator 1371 posty 35 pkt.

27 cze 2019, 14:57
Przypuszczam, że nie zrobiłeś punktu przywracania przed wprowadzeniem tych wszystkich zmian? ;)
Przydatna opcja właśnie w takich sytuacjach jak ta.

Na pierwszy ogień powinno pójść odinstalowanie sterownika Synaptics i jego ponowna instalacja.
Jeśli to nie pomoże, to niestety będziemy w słabym położeniu, szukając igły w stogu siana :(

27 cze 2019, 16:30
bigfilipnasty

bigfilipnasty

27 cze 2019, 16:30
Niestety nie zrobiłem. Wydaje mi się jednak, że to kwestia tego, że klawiszom poprzypisywały się jakieś dziwne funkcje - tak jakby problem nie leżał w touchpadzie.

Support Lenovo odpisał mi w mailu, ze problem jest zbyt złożony i najlepiej oddać laptopa do serwisu!

27 cze 2019, 17:04
bigfilipnasty

bigfilipnasty

27 cze 2019, 17:04
Próbowałem zaktualizować sterownik Synaptics, ale nic to nie dało. Próbowałem też zaktualizować sterowniki klawiatury. Pobrałem je stąd:
https://www.driverscape.com/download/le ... 2-keyboard

Ale system nie pozwolił mi ich zainstalować ręcznie (jest napisane, że są juz zainstalowane najlepsze sterowniki dla tego urządzenia).

28 cze 2019, 11:09
admin

admin

moderator 1371 posty 35 pkt.

28 cze 2019, 11:09
Support ma poniekąd rację mówiąc, że sprawa jest skomplikowana. Znalezienie przyczyny takiego zachowania będzie bardzo trudne, szczególnie po tym, gdy wykluczyliśmy możliwość naprawy za pomocą reinstalacji sterownika touchpada.
Jeśli winna jest któraś z aktualizacji Windowsa, która została zainstalowana (a, jak widać, było ich sporo), to będzie bardzo ciężko stwierdzić, która to dokładnie. Szczerze powiedziawszy, to nie widzę nawet sposobu na sprawdzenie tego, skoro nie mamy żadnych punktów przywracania.

Na ten moment jedyne rozwiązanie jakie widzę, to instalacja czystego systemu Windows na nowo. Oczywiście warto byłoby się przed tym upewnić, że problem na pewno nie jest hardware'owy - wystarczyłoby uruchomić na chwilę wersję Live Linuxa i zobaczyć, czy pod tym systemem problem występuje czy też nie.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo