Problem z klawiszami funkcyjnymi dla głośności Thinkpad E580

13 sie 2019, 13:45
adxdev2

adxdev2

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

Problem z klawiszami funkcyjnymi dla głośności Thinkpad E580

13 sie 2019, 13:45
Witam.
Po starcie systemu przez jakieś 20 sekund można używać klawiszy głośniej/ciszej i mute ale po tym okresie po prostu tracą swoje właściwości. Tak jakby nie były naciskane.
Czy wiecie może jak rozwiązać ten problem? Gdzieś wyczytałem że to jest wina Power Management ale po usunięciu urządzenia problem znika dosłownie na chwilę potem Windows prawdopodobnie znowu pobiera to co usunięte i problem wraca.

Windows 10 aktualny.
Wszystkie sterowniki aktualne.

Re: Problem z klawiszami funkcyjnymi dla głośności Thinkpad E580

13 sie 2019, 16:08
admin

admin

moderator 2330 posty 35 pkt.

Re: Problem z klawiszami funkcyjnymi dla głośności Thinkpad E580

13 sie 2019, 16:08
Jeśli potwierdziłeś, że problemy generuje ten konkretny sterownik, to możesz spróbować wyłączyć w Windowsie opcję jego automatycznego reinstalowania.
Wejdź we właściwości sterownika, w zakładkę Szczegóły, potem z droplisty wybierz "Identyfikatory sprzętu". Wartości, które dostaniesz, będziesz potem potrzebował.

Następnie uruchom usługę gpedit.msc, wejdź w "Konfigurowanie komputera/Szablony administracyjne/System/Instalacja Urządzenia/Ograniczenia dotyczące instalacji urządzeń". Z listy wybierz (double-click) "Zapobiegaj instalacji urządzeń o identyfikatorach odpowiadających tym identyfikatorom urządzeń". Wybierz "włącz", następnie w opcjach odblokuje Ci się "Pokaż". Kliknij go i w nowym oknie wprowadź wspomniane wcześniej identyfikatory. Zapisz zmiany - od tego momentu ten sterownik nie będzie się instalował :)
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo