L560 pobiera prąd mimo CAŁKOWITEGO wyłączenia

13 cze 2017, 19:54
exterior

exterior

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

L560 pobiera prąd mimo CAŁKOWITEGO wyłączenia

13 cze 2017, 19:54
Czy możecie Państwo coś z tym zrobić na poziomie BIOS? Bo zakrawa na skandal i lekceważenie profesjonalnych wszak ThinkPady to nie seria dla przeciętnego użytkownika - użytkowników, że wyłączony laptop pobiera prąd z baterii w tak dużej ilości, że po 3-4 dniach poziom baterii spada do 50-60%?!!
Tłumaczenie działu technicznego, że cytuję: "to windows 10 ten prąd pobiera" jest kpiną i kłamstwem w żywe oczy!!
Stary R61e z Windows 10 po 2 tygodniach wyłączenia ma 98% baterii, a nowy "full wypas L560" już po niecały 1 tygodniu ma... ZERO, ZERO PROCENT!!!
Mam WYŁĄCZONĄ funkcję zawsze aktywnego USB do ładowania oraz WYŁĄCZONĄ funkcję "szybki rozruch" w Windows 10.
Paradoksalnie - w starym R61e one są WŁĄCZONE (!!) i jednak nic się nie rozładowuje.
TO NIE WIN10 pobiera prąd - TYLKO SPRZĘT! Laptop! A bateria jest sprawna i dobra - WYJĘTA z laptopa fizycznie po 2 tygodniach ma 98%. I CO WY NA TO?
...żeby z informatyków robić idiotów...... ech.... na psy schodzimy?

P.S. To jak - zrobicie coś z tym, czy robić awanturę na forum FB i forum angielskim, bo tutaj posucha? :)

Re: L560 pobiera prąd mimo CAŁKOWITEGO wyłączenia

03 cze 2019, 09:49
JavASz

JavASz

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

03 cze 2019, 09:49
Mnie także zaczyna coraz bardziej irytować bateria w L580. Po 5 dniach nieużywania laptopa włączam go (mając 78% naładowania baterii) a po 7 minutach (SIC!!!) mam już 6%. Oczywiście serwis Lenovo (CSS w Warszawie) twierdzi, że bateria jest ok. Toż to jakieś kuriozum jest. Dzisiaj żałuję, że nie kupiłem laptopa konkurencji. Brat ma i takich cyrków nie ma. Ba, użytkuje bezproblemowo. Nigdy więcej LENOVO.

10 sie 2019, 23:24
Kamil_Kat

Kamil_Kat

Początkujący User 1 posty 0 pkt.

10 sie 2019, 23:24
JavASz napisał(a):
Mnie także zaczyna coraz bardziej irytować bateria w L580. Po 5 dniach nieużywania laptopa włączam go (mając 78% naładowania baterii) a po 7 minutach (SIC!!!) mam już 6%. Oczywiście serwis Lenovo (CSS w Warszawie) twierdzi, że bateria jest ok. Toż to jakieś kuriozum jest. Dzisiaj żałuję, że nie kupiłem laptopa konkurencji. Brat ma i takich cyrków nie ma. Ba, użytkuje bezproblemowo. Nigdy więcej LENOVO.

Mam identyczne objawy. Ostatnio nawet specjalnie naładowałem baterię do 100% i wyłączyłem laptopa na 24h. Efekt po włączeniu: 76%. W tym tempie bateria w nieużywanym, wyłączonym laptopie padnie po 4 -5 dniach...
Mam dodatkową wykupioną gwarancje z obsługą na miejscu, więc zamówię serwis do domu i zobaczę co poradzą. Jak wykręcą się sianem to skończy się zwrotem na podstawie niezgodności towaru z umową.

11 sie 2019, 13:06
exterior

exterior

Początkujący User 2 posty 0 pkt.

11 sie 2019, 13:06
Jest wada konstrukcyjna w całej linii L5xx tych laptopów - i tyle. Lenovo wie o tym, ale się nie przyznaje, bo... kasa dla nich najważniejsza, niestety!
Jedyna rada, która poskutkowała w moim przypadku: SPAMUJCIE FB Lenovo. Po 2 miesiącach spamowania w końcu laptopa wzięła W-wa, potem wymienili płytę główną, po czym...
---> nie dość, że to NIE pomogło (jak pisałem: wada konstrukcyjna!!), to jeszcze pozbawili mnie Win10, bo "nie dają gwarancji na system", wyobrażacie sobie? Przysłali z Win10 "aktywuj system Windows", ale oczywiście nie dało się aktywować, bo jakim cudem na nowej płycie bez kodu?
---> ...na całe szczęście kurier DPD rozbił laptopa. Ale (sic!) to nie koniec: Lenovo usiłowało wymusić na mnie reklamację do DPD, to ich wyśmiałem, bo jak adresat ma złożyć reklamację, skoro stronami są: nadawca i kurier! Jak?? Niepoważne!
---> Pracuję w branży ponad ćwierć wieku - od 25 lat mam własną firmę informatyczną. Jak idę do serwisu producenta, to nie idę z prośbą o radę, tylko przedstawiam: problem, diagnozę i rozwiązanie problemu.

Jak się skończyło? Korektą po paru miesiącach walki.
Walczcie o swoje: warto!!
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo