K6 Note Ekstremalnie szybko wyładowująca się bateria

08 lip 2019, 20:18
JagleW

JagleW

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

K6 Note Ekstremalnie szybko wyładowująca się bateria

08 lip 2019, 20:18
Tak jak w tytule, mój K6 Note wyładowuje się w ekstremalnie szybkim tempie, mimo że telefon ma dwa lata co jest małym bądź dużym wiekiem, w zależności od myślenia danej osoby, ale ja sądzę że to nie jest dużo. Generalnie było bardzo dużo z nim problemów jeżeli chodzi o wysyłke, sprzedawca był nierzetelny, trzymał celowo pieniądze na koncie, obsługa klienta to totalne dno. Prawdopodobnie w telefonie było coś grzebane tz. na przykład wymieniany czytnik linii papilarnych który raz działa a raz nie, co jakiś czas zwyczajnie nagle pojawia się na ekranie czerwony napis informujący o tym że czytnik nie działa, po restarcie wraca do normy ale to nie o tym jest ten temat. Tak jak pisałem wyżej, prawdopodobnie w telefonie było już coś grzebane i zmieniane ale nie jestem do końca tego pewien. Był on kupiony jako nowy. Bateria w tym telefonie jest ponoć jedną z mocniejszych dostępnych na rynku, wśród niektórych nazywana nawet "bestią" - problem w tym że zawsze jak z telefonu nie korzystam to muszę przełączać go w awaryjne oszczędzanie energii bo inaczej nie wytrzyma dłużej niż 6 godzin. Na takim oszczędzaniu wytrzymuje może z dzień. Już nie wspomnę o tym co się dzieje jak włączony jest WI-FI bądź transmisja danych, wtedy podczas nie używania telefonu (zgaszony ekran etc.) bateria potrafi się rozładować w 2 godziny. Coś jest nie tak bo ta bateria nawet spuchła tak, że wybiło mi lekko przyciski podgłaśniania. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Udawać się do serwisu? Bo gwarancja raczej już nie ważna.
Liczę na szybką odpowiedź, pozdrawiam.

Re: K6 Note Ekstremalnie szybko wyładowująca się bateria

09 lip 2019, 10:28
admin

admin

moderator 1266 posty 35 pkt.

09 lip 2019, 10:28
Koniecznie sprawdź status gwarancji. Być może jednak jeszcze trwa - w takim wypadku masz szczęście :)
Jeśli jednak nie, to najprawdopodobniej nie wiele jesteś w stanie zrobić. Możesz spróbować skontaktować się ze sprzedawcą i przedstawić mu sytuację, ale jeśli rzeczywiście jest on nieuczciwy, to prawdopodobnie niewiele zdziałasz :(
Jeśli sprzęt był niezgodny z umową (tzn. nie był nowy, pomimo takich zapewnień), to zapewne istnieje odpowiednia ścieżka prawna dla takich sytuacji. Jednak na ile jest ona czaso- i pracochłonna to niestety nie są już pytania na to forum :(

09 lip 2019, 10:37
JagleW

JagleW

Początkujący User 4 posty 0 pkt.

09 lip 2019, 10:37
Dzięki, może być to wina zainstalowanych aplikacji? Nie mam prawie miejsca na telefonie ale zawsze jak nie używam telefonu to wylaczam z tła wszystko.

09 lip 2019, 11:00
admin

admin

moderator 1266 posty 35 pkt.

09 lip 2019, 11:00
Oczywiście, aplikacje mogą i wpływają na długość życia baterii, ale, jak sam mówisz, wyłączasz je, by nie działały w tle, więc ten wpływ powinien być minimalny.
Nie zaszkodzi posprzątać telefon CCleanerem czy też wykonać reset do ustawień fabrycznych. Niemniej nie oczekiwałbym tutaj cudów.

Dodatkowo chciałbym zwrócić uwagę, że wybrzuszona bateria (o ile rzeczywiście taka jest), to nie jest dobra oznaka. Taki akumulator jest bardziej podatny na mechaniczne uszkodzenia, co jest niebezpieczne - uszkodzone akumulatory mogą się zapalić lub wybuchnąć. Szansa jest mała, ale wolę Cię przed tym przestrzec, żebyś miał świadomość :)

10 lip 2019, 09:22
grzemach

grzemach

Wielki Procesor 2555 posty 1569 pkt.

10 lip 2019, 09:22
JagleW napisał(a):
...telefon ma dwa lata.... Prawdopodobnie w telefonie było coś grzebane tz. na przykład wymieniany czytnik linii papilarnych który raz działa a raz nie, co jakiś czas zwyczajnie nagle pojawia się na ekranie czerwony napis informujący o tym że czytnik nie działa, po restarcie wraca do normy ale to nie o tym jest ten temat
Jeśli była ingerencja we wnętrzności (zerwane plomby) - serwis gwarancyjny może odrzucić reklamację.

JagleW napisał(a):
bateria potrafi się rozładować w 2 godziny. Coś jest nie tak bo ta bateria nawet spuchła tak, że wybiło mi lekko przyciski podgłaśniania.

Spuchnięta bateria jest dużym problemem i na 100% należy ją wymienić, nie mam zamiaru straszyć co się może zdarzyć, ale uwierz - naprawdę powinno się ją w miarę szybko wymienić.
W moim Moto Z Play, też jest genialna bateria (3500mAh). Gdy miałem zainstalowanego pewnego klienta poczty - potrafił mi wydrenować ją też w ciągu 2-3h, aż robił się telefon gorący.
W K6 Note, widzę, że jest jeszcze większa (4000 mAh).

Sprawdź: Ustawienia -> Bateria
I tutaj w zależności od wersji androida, jest pokazane co najbardziej drenuje baterię.
Chciałbym też zwrócić uwagę, że jej spuchnięcie też może mieć znaczenie i ta bateria może być zwyczajnie uszkodzona lub zużyta.

Co bym zrobił na Twoim miejscu?
Jeśli jest na gwarancji - spróbował, ale bateria jest 6-12 miesięcy na gwarancji, później już wymiana jest odpłatna (niech mnie ktoś poprawi, jeśli jestem w błędzie). Może coś zadziałają z czytnikiem linii itd.
Jeśli jest już po gwarancji, to poszukałbym serwisu GSM w okolicy który Ci coś takiego może ogarnąć. Wymiana baterii nie powinna być szczególnie trudna. Jednak nie wiem czy ten model jest klejony czy można go rozkręcić. Jeśli można rozkręcić, taką naprawdę można nawet samemu zrobić (jeśli masz odpowiednie umiejętności techniczne). W takim serwisie, może naprawią też pozostałe rzeczy. Tylko poszukaj dobrego. W średnim, może być różnie. Czasami lepiej zawieźć jednak parę kilometrów dalej, niż robić blisko.
  • Brak nieprzeczytanych postów
  • Nieprzeczytane posty
  • Wątek zablokowany
  • Wątek przeniesiony
widget instagram lenovo
widget twitter lenovo
widget facebook lenovo
widget youtube lenovo